بازدید ۳۰ هزار بسیجی گلستانی از مناطق عملیاتی راهیان‎نور
تعداد بازدید تعداد بازدید: 827 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:41 ق.ظ، دوشنبه، 4 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه نینوا گلستان گفت: پیش‎بینی می‎شود که امسال حدود ۳۰ هزار نفر از مناطق عملیاتی بازدید کنند که شامل بسیج دانشجویی، دانش‎آموزی، اقشار و محلات هستند.

13901202000368_PhotoAعلیرضا کریمی در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: برابر برنامه‎ریزی انجام شده حدود 7 هزار و 800 نفر از خواهران دوم راهنمایی درس آمادگی دفاعی از استان گلستان در طرح بازدید از مناطق عملیاتی و راهیان نور شرکت کردند که این کار با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش استان و سپاه نینوا استان انجام شد.

وی ادامه داد: این طرح از 12 مهر امسال آغاز و 45 روز به طول کشید و محل اسکان این دانش‎آموزان در اردوگاه شهید حبیب‎اللهی بود.

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه نینوا گلستان خاطرنشان کرد: دانش‎آموزان دو شبانه‎روز در این اردوگاه حضور داشتند که یک شب از حضور این دانش‎آموزان به بازدید از برنامه مردان آسمانی اختصاص داشت.

کریمی در مورد برنامه مردان آسمانی عنوان کرد: «مردان آسمانی» یک برنامه فرهنگی فاخر همانند «ستاره صبح» و «گودال سرخ» بوده است که این برنامه از قبل و ابتدای انقلاب آغاز و به پیروزی انقلاب ختم پیدا می‎کند.

وی تصریح کرد: در این برنامه صحنه‎هایی از فتح خرمشهر و نحوه شهادت حسین فهمیده به نمایش در‎آمد و تا ظهور آقا امام زمان (عج) ادامه ‎یافت.

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه نینوا گلستان در خصوص تأثیر این برنامه فاخر فرهنگی بیان داشت: مدت این برنامه دو ساعت بوده که رضایتمندی دانش‎آموزان را به همراه داشت.

کریمی با اشاره به دیگر برنامه‎های راهیان نور دختران اذعان داشت: بازدید از مناطق عملیاتی و یادمان‎ها و همچنین بازدید از زیارتگاه هویزه، دهلاویه، شلمچه، اروند و حضور دانش‎آموزان بر مزار شهدای خرمشهر از دیگر برنامه‎های معنوی بود که مورد توجه دانش‎آموزان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: یک شب هم به برنامه «شبی با خاطره» اختصاص داشت که در آن یکی از پیشکسوتان جبهه و شهادت برای علاقه‎مندان خاطره‎گویی ‎کرد.

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه در بحث روایتگری این اردوها از دو بخش راویان ثابت و راویان مبتدی استفاده کردیم، یادآور شد: در مراحل اعزام داخل اتوبوس‎ها از راویان مبتدی و تازه آموزش‎دیده استفاده می‎شد و در منطقه نیز در اردوگاه تعدادی از راویان به صورت ثابت بودند که از راویان باسابقه ما به شمار می‎آمدند.

کریمی ابراز داشت: در این سفر معنوی نتوانستیم به مقدار کافی از طلبه خواهر همراه این کاروان‌ها کنیم، اما در مجموع وجود روحانی و راوی عامل رضایتمندی برای دانش‎آموزان بوده است.

 

 

* اعزام 7500 دانش‎آموزان گلستانی به مناطق عملیاتی راهیان‎نور/ تهیه اتوبوس‎های با کیفیت بالا

وی با اشاره به اعزام دانش‎آموزان پسر عنوان کرد: تعداد 7 هزار و 500 نفر از دانش‎آموزان پسر پایه دوم راهنمایی نیز از تاریخ 15 بهمن‌ماه سال‌جاری به مناطق عملیاتی راهیان نور اعزام خواهند شد و قرار است با همکاری شرکت جوان سیر اتوبوس‎های با کیفیت بالا در اختیار ما قرا بگیرد.

* 30 هزار بسیجی گلستانی از مناطق عملیاتی راهیان نور بازدید می‎کنند

مسئول اردویی و راهیان نور سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: پیش‎بینی می‎شود که امسال حدود 30 هزار نفر از مناطق عملیاتی بازدید کنند که شامل بسیج دانشجویی، دانش‎آموزی، اقشار و محلات هستند.

کریمی افزود: این در حالی است که خیلی از خانواده‎ها با ماشین شخصی و خودجوش به این مناطق می‎آیند که ما وظیفه داریم از این افراد نیز پذیرایی کرده و به آنها هم اسکان دهیم.

* استقبال عمومی مردم از مناطق عملیاتی راهیان نور روز به روز بیشتر می‎شود

کریمی در پایان اذعان داشت: با توجه به هزینه‎های بالا و تورم موجود و کمبود اعتبارات لازم در این بخش، هنوز هم استقبال از این اردوها زیاد است؛ امسال هم با توجه به هزینه‎های بالای ترابری و اسکان و کمک‎های ادارات و استانداری فعلاً مبلغ اندکی بابت مشارکت در این طرح در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه سال گذشته هم مبلغ موردنظر کم بوده، به نظر می‎رسد حجم استقبال عمومی مردم روز به روز بیشتر می‎شود.

ارسال نظر