باز هم پلنگ در گلستان حادثه آفرید
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,591 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:49 ب.ظ، یکشنبه، 28 آبان، سال 1391 نظرات بدون نظر

درگیری مرد کشاورز و دامداری از اهالی روستای سرای محمدحسین بخش چشمه‎ساران شهرستان آزادشهر منجر به کشته شدن پیرمرد روستایی و یک قلاده پلنگ شد.

 به گزارش گلستان ما رئیس اداره محیط زیست شهرستان‎های گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان پیش از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگار گلستان ما در گرگان گفت:  جمعه شب گذشته در حالی پیر مرد روستایی به نام غلامعلی مصطفی‎لو 62 ساله قصد بازگرداندن گاوهای خود را از چراگاه‎های حاشیه روستا به سمت خانه داشت با این پلنگ مواجه می شود و با هم درگیر میشوند . در پی این درگیری ، پلنگ ضربات و صدماتی را به ناحیه سر و صورت این کشاورز وارد میکند که باعث مرگ پیر مرد میشود . ضمن اینکه در نتیجه برخورد بیل و چاقوی این مرد روستایی با بدن پلنگ که با هدف دفاع از خود انجام داده، پلنگ هم از پا درآمده است.

غلامرضا کریمی در ادامه افزود : گروهی از بازرسان و کارشناسان اداره محیط زیست به منطقه اعزام شدند تا بررسی‎های لازم را انجام دهند و گزارشی موثق‎تر و جامع‎تر را در اختیار مقامات مربوطه و رسانه‎ها بگذارند.

این چندمین  باریست در طول یک سال گذشته که  درگیری حیوانات وحشی مثل پلنگ، گرگ و حتی خرس با روستانشینان گلستانی حاشیه جنگل اتفاق می افتد که برای نمونه می‌توان به دو مورد حمله حیوانات وحشی به دامداری‎های سنتی محله پسرک مینودشتی اشاره کرد که با شروع فصل سرما و نیاز این حیوانات به غذا اتفاق افتاد.

13910223000078 PhotoA

13910818000017 PhotoA

13910819000247 PhotoA

ارسال نظر