بانوی روشندلی که خانه اش را وقف روضه امام خمینی(ره) کرد/ روایتی از ارادت خالصانه به پیر جماران
تعداد بازدید تعداد بازدید: 355 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:15 ب.ظ، پنج شنبه، 24 اردیبهشت، سال 1394 نظرات بدون نظر

صدیقه بنی عامریان بانوی روشندل سنقری نخستین وقف کننده ای است که خانه اش را به نیت روضه امام خمینی(ره) وقف کرد.

image260686به گزارش رادکانا به نقل از سهیل سنقر، استان کرمانشاه در حوزه وقف از جمله استان های پیشرو محسوب می شود و این سنت نیک از دیرباز در میان اهالی استان رواج داشته است.

 

نام نیک به جای مانده از واقفان کرمانشاهی نشان می دهد که در میان مردم نیز واقفان از جایگاه ویژه ای برخوردارند.  در این میان بعضی از انواع وقف ها در نوع خود جالب توجه است.

 

صدیقه بنی عامریان،‌ بانوی روشندل و متدینی از اهالی شهرستان سنقر است که به تنهایی و در نبود اقوام و اطرافیان، در شرایط سختی زندگی می گذارند. این بانوی روشندل واقفی است که بعد از رحلت ملکوتی امام راحل برای نخستین بار در کشور خانه خود را وقف روضه امام(ره) کرد.

 

وقف خانه به نیت روضه امام خمینی (ره) درنوع خود کم نظیر است

 

حجت الاسلام حسینی اراکی در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر در خصوص این بانوی واقف اظهار داشت: خانم صدیقه بنی عامریان واقفی است که بعد از ارتحال امام همچون ملت شریف به سوگ نشست و خانه خود را برای اولین بار در کشور وقف روضه و عزاداری امام خمینی (ره) کرد.

 

 

وی تصریح کرد: این افراد را با چنین وقف هایی کمتر می توان پیدا کرد و در نوع خود کم نظیر هستند.

 

آرزوی زیارت مرقد امام خمینی(ره) را دارم

 

صدیقه بنی عامریان نخستین وقف کننده به نیت روضه امام خمینی(ره) در کشور به قدری ضعیف و ناتوان شده است که نای صحبت کردن را ندارد و کسی جز همسایه اش که روزانه به او سر میزند متوجه حرفهایش نمی شود.

 

 

این بانوی روشن دل در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر در خصوص علاقه اش به امام خمینی(ره) اظهار داشت: از دوران نوجوانی علاقه زیادی به امام خمینی (ره) داشتم و همیشه سخنرانی های امام را از رادیو گوش میدادم.

 

وی افزود: پس از شهادت امام، هر ساله در سالگرد شهادتش در منزل مسکونی ام روضه برگزار می کردم.

 

 

بنی عامریان گفت: دلیل علاقه زیاد و بیش از حدم نسبت به امام خمینی این است که امام (ره) مظهر ایمان و اراده خالصانه بود و برای پیروزی انقلاب سختی های فراوانی کشید.

 

وی در پایان عنوان کرد: من بسیار دوست داشتم که حتی برای یک بار هم شده به مرقد امام خمینی بروم ولی تاکنون قسمت نشده است که بروم.

انتهای پیام/

ارسال نظر