بانک ها سود غیر متعارف از مردم نگیرند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 138 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:55 ب.ظ، یکشنبه، 28 آذر، سال 1395 نظرات بدون نظر

مرجع تقلید شیعیان جهان گفت : کار بانک داد و ستد است و مسئولان آن در این امر لازم است مواظب ربا و اموال نامشروع باشند.

img16321685به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس بانک ملت استان قم با بیان اینکه  باید مسئولین کشور برای رضایت مندی خدا و جامعه اسلامی تلاش کنند گفتند: خدای متعال  رضایت خود را در رضایت مردم قرار داده است.

معظم له  با بیان اینکه کار بانک دادو ستد است و در این داد و ستد لازم است مواظب ربا و اموال مال نامشروع بود، افزودند: سرانجام هر کاری مرگ است و اگر باور داشته باشیم که مرگ پایان نیست، بلکه از پوسته به درآمدن است، هرگز عملی را که موجب نارضایتی خدا باشد انجام نمی دهیم.

 حضرت آیت الله علوی گرگانی تاکید کردند: مسئولین بانک ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی سعی کنند تا جایی که ممکن است از مردم در قبال  اهدا تسهیلات بانکی کارمزد نگیرند و اگر قصد گرفتن کارمزد را دارند در حد متعارف باشد تا حداقل بانک به مسیر و حیات ادامه دهد.

 ایشان با بیان اینکه نباید گرفتن سود اضافه سر از ربا در بیاورد و انسان گرفتار عقوبت آن شود، افزودند: بانک وام و تسهیلات را دراختیار مراکز تولیدی و مردم بی بضاعت و محروم قرار دهد تا موجبات خشنودی خدا فراهم شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: علما، مراجع و بزرگان دین، خیرخواه مردم و مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشند و اگر سخنی از باب نصیحت می کنند تنها از باب خیر خواهی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر