با این واژه های توخالی گرگان توسعه نمی یابد / نقاب روشنفکری نزنید!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 440 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:40 ب.ظ، دوشنبه، 11 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

: یکی از مهمترین مولفه های توسعه نیافتگی فریب دادن افکار عمومی با واژه های جذاب و تزیینی است که متاسفانه گریبانگیر استان گلستان نیز شده است.

radkana (2)به گزارش رادکانا، بر هر کسی پوشیده نیست که مهمترین رکن توسعه همت، تلاش و پشتکار مضاعف در عرصه های گوناگون است .

امروز دیگر روزگاری نیست که با دست روی دست گذاشتن و در خانه نشستن منتظر توسعه شهر و استان و کشور باشیم و مدام به این نکته تاکید کنیم که آنکه دندان دهد نان دهد .

یکی از مهمترین بدبختیهای ما این است که همواره شعار می دهیم و با واژه های زیبا به مردم امید واهی می دهیم بدون اینکه همتی در آن جهت صورت بگیرد .

در استان گلستان و بویژه گرگان بعد از رهایی از سیطره استان مازندران سعی شد که تلاش هایی برای ساختن یک سری خصوصیات ویژه جهت جلب توجه صورت بگیرد . البته نمادسازی در جهت هویت بخشی و معرفی استان امری بدیهی و مطلوب بنظر می رسد .

اما متاسفانه در سالهای اخیر با ورود برخی افراد که با مقاصد خاص سیاسی و اجتماعی به دنبال رای مردم بودند الفبای نامناسبی وارد گرگان شده که متاسفانه طبل توخالی و هیاهو برای چیزی که وجود ندارد می باشد.

برای نمونه حتما شما هم شنیدید که در این سالها گرگان را پایتخت بسکتبال ، پایتخت وبلاگ نویسی و اخیرا هم پایتخت گردشگری روستایی عنوان کرده اند اما در عمل چیز دیگری می بینیم .

سوال اصلی اینجاست که آیا با 4 تا جشنواره روستایی برگزار کردن گرگان پایتخت گردشگری روستایی می شود؟ چند روستای کشور رفته اید که اینطور با اطمینان سخن می گویید؟ آیا به مازندران و گیلان رفته اید تا گردشگری روستایی واقعی را ببینید ؟

متاسفانه الفبای توسعه در گرگان و استان توسط افرادی معنا می شود که خود با آن بیگانه اند و فقط جهت نیل به مقاصد خاص خود به تکرار این واژه های روشنفکری مبادرت می کنند .

عید نوروز هفته بعد تمام می شود و استان گلستان می ماند و آمارهای رنگارنگ در حالی که هیچ نشانی از رونق اقتصادی و تحول زندگی مردم دیده نمی شود.

ای کاش وقتی سخن از شالیزار می کنیم بهتر است اول خودمان آستین های شلوار را بالا بزنیم و وارد شالیزار شویم نه اینکه از دسترنج دیگران استفاده کنیم.

ارسال نظر