با رانت، ویژه‌خواری و اشرافیت، حماسه خلق نمی شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 501 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:49 ب.ظ، پنج شنبه، 16 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه توده‌های مردم همواره پشتیبان نظام هستند ، گفت: با رانت، ویژه خواری و اشرافیت هیچ حماسه‌ای خلق نخواهد شد.

imagesدکتر سعید جلیلی نامزد ریاست جمهوری که در جمع مردم خمینی شهر  اصفهان سخن می‌گفت ، با بیان اینکه صلوات شعبانیه مرامنامه سیاسی شیعه است، افزود: طبق این مرامنامه ما باید در صراط مستقیم حرکت کنیم تا دچار لغزش نشویم. بنابراین اگر از صراط مستقیم که همان صراط ولایت مطلقه فقیه است منحرف شویم دچار انحراف خواهیم شد.

وی با بیان اینکه رهنمودهای ولایت مطلقه فقیه همان صراط مستقیم است، افزود: برخی کشورها مثل کوبا خواستند مقابل ایالت متحده مقاومت کنند، انصافا مقاومتشان هم تداوم پیدا کرد اما آنها پیشرفت نکردند چون پناه به مارکسیسم نمی‌تواند موجب پیشرفت شود.

جلیلی با بیان اینکه ویژگی ملت ایران این است که در عین مقاومت پیشرفت می‌کند، تصریح کرد: مثلا در دوران دفاع مقدس، این جوانان خمینی شهر بودند که از جان خود گذشتند و مقاومت کردند. مقاومت جوانان و شهدا بود که زمینه پیشرفت ما را فراهم کرد.

نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری تاکید کرد: باید ظرفیت ملت ایران را در حوزه‌های اقتصادی، کشاورزی، صنعت و تولید آزاد کرد تا همانند دفاع مقدس به پیروزی‌های بزرگ دیگری دست پیدا کنیم.

وی افزود: حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی با رانت ، ویژه‌خواری و اشرافیت شکل نمی‌گیرد چرا که این توده‌های مردم هستند که همواره پشتیبان نظام بودند و حماسه خلق کردند.

جلیلی گفت: قول و وعده‌ای که بنده می‌توانم بگویم این است که برای رفع بیکاری و مشکلات اقتصادی ماشین دولت را از این ساز و کار فعلی تغییر داده و اصلاح کنم؛ مگر دولت‌های گذشته نمی‌خواستند تولید را گسترش و بیکاری را رفع کنند چرا نتوانستند! قطعا اینطور بوده که آنها می خواستند اما به دلیل ساز و کار غلط و ساختار اداری نادرست موفق نشدند.

وی گفت: باید ساز و کاری تعبیه کنیم که به جای رجوع مردم به دولت، دولتمردان به مردم رجوع کنند و آنها را در زمینه تولید همراهی کنند؛ باید سهم مردم در تولید افزایش یابد چرا که کشور ظرفیت‌های بزرگی در حوزه کشاورزی و صنعتی دارد.

جلیلی با بیان اینکه باید دولت آینده به صادرات غیرنفتی توجه کند، تاکید کرد: برخی کشورها که یک چهارم ایران وسعت دارند چند برابر ما صادرات می‌کنند و این در حالی است که آنها صرفا برای پول زیاد کار می‌کنند اما جوانان ما با جان و دل کار می‌کنند که این یک ظرفیت بسیار بزرگی است.

جلیلی در ادامه با اشاره به نقش مقاومت در پیشرفت‌های کشور گفت: ما پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و خدا را شاکریم و از کسانی که برای پیشرفت تلاش کردند نیز تشکر می‌کنیم اما این کافی نیست و ما باید با سرعت بیشتری حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه مقاومت مرهون هیچ کس نیست مگر امام، امت، رهبری و شهدا، خاطر نشان کرد : تجربه 34 ساله ما می‌گوید که باید تابع ولایت مطلقه فقیه باشیم تا به پیشرفت برسیم لذا ما باید در آینده همین طور عمل کنیم تا بتوانیم پیشرفت‌های بزرگ اقتصادی را رقم بزنیم. / فارس

ارسال نظر