بخاطر خوش گذرانی کاذب چهارشنبه سوری نباید جان خود را به خطر انداخت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 894 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:22 ب.ظ، دوشنبه، 26 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

محمودجواد نورمحمدی گفت: دانش آموزان نباید بخاطر خوش گذرانی کاذب جان خود را به خطر اندازند و چهارشنبه سوری را تبدیل به چهارشنبه سوزی کنند.

IMG_0006به گزارش رادکانا، محمدجواد نورمحمدی دانش آموز سال سوم راهنمایی مدرسه غیرانتفاعی حضرت ابوالفضل (ع) کردکوی دیگر دانش آموز با استعداد این مدرسه است که خبرنگار حوزه دانش آموزی رادکانا در خصوص حوادث چهارشنبه سوری اقدام به تهیه مصاحبه پرداخته است.

این دانش آموز خوش آتیه در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: من خودم به هیچ وجه در چهارشنبه سوری شرکت نخواهم کرد و به دوستان خود هشدار می دهم در شب چهارشنبه به ترقه بازی نپردازند تا دچار سوختگی نشوند و چهارشنبه خوبی را سپری کنند.

IMG_0007

وی در شب چهارشنبه سوری در کنار خانواده بودن را بهتر از هر چیزی می داند و می گوید: اگر در خیابان به جوانانی که بدنبال استفاده از مواد محترقه هستند بپیوندیم احتمال اینکه دچار هرگونه حوادث ناگوار و خطرناک شویم بسیار زیاد است.

محمدجواد در قسمت دیگری از این گفتگو در خصوص اینکه خانواده ها باید برای مقابله با اتفاقات خطرناک چهارشنبه سوری مواظب فرزندان خود باشند این چنین بیان می کند: خانواده ها سعی کنند در شب چهارشنبه سوری برای فرزندانشان طوری برنامه ریزی کنند تا برای این شب و خوشحالی بی محتوای آن ارزشی قائل نشوند و به برنامه ها و تدابیری که خانواده وی برایش ترتیب داده اند بپردازد.

IMG_0003

نورمحمدی خطاب به دیگر دانش آموزان این چنین ابراز می دارد که: دانش آموزان نباید بخاطر خوش گذرانی کاذب جان خود را به خطر اندازند و چهارشنبه سوری را تبدیل به چهارشنبه سوزی کنند.

وی ادامه می دهد: آنان می توانند با کمی برنامه ریزی شب خوبی در کنار خانواده های خود داشته باشند و منتظر سال نویی سرشار از مهر و محبت و دوستی باشند.

IMG_0008

محمدجواد نورمحمدی ترقه فروشان را یکی از ارکان ایجاد رعب و وحشت در جامعه خواند و اظهار داشت: افرادی که مبادرت به فروش ترقه می کنند باید جواب همه زشتی های خود را بدهند، زیرا فروش این ترقه ها موجب ثلب آسایش و اذیت و آزار مردم و باعث آسیب دیدگی شدید در جوانان می شود.

این دانش آموز زرنگ و خوش آتیه در خاتمه خطاب به مسئولین در جهت مقابله با فروشندگان مواد محترقه گفت: مسئولین شهرستان سعی کنند تا قبل از اینکه با ندانم کاری های برخی افراد غفلت زده اتفاقی بس جبران ناپذیر رخ دهد جلوی حرکت های ناپسند این چنین افراد نادان را بگیرند.

 

ارسال نظر