بخشش دو محکوم به اعدام پای چوبه دار در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,510 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:12 ب.ظ، یکشنبه، 7 اردیبهشت، سال 1393 نظرات ۶ نظر

در روزهای اخیر برخی از خانواده های مقتولین با بخشش متهمین در پای چوبه دار، مرام بخشش و عفو را برای دیگران نبدیل به الگو کردند؛ جدیدترین این نمونه صبح امروز در کردکوی اتفاق افتاده است.

radkanaبه گزارش رادکانا، حمیدرضا پوریانی مدیر زندان گرگان دقایقی پیش در گفتگوی تلفنی با پایگاه خبری رادکانا، گفت: صبح امروز پدر مرحوم (م – ح) در حالی که طناب دار به گردن متهم به قتل پسرش آویخته شده بود، اعلام گذشت کرد.

پوریانی ادامه داد: صبح امروز در پای چوبه دار فقط پدر مقتول مرحوم (م – ح) اعلام رضایت کرده و رضایت مادر محترمه اش باقی است و چون گذشت بصورت کامل انجام نشده و رضایت بصورت کامل محقق نشده است، نامبرده از طناب دار و اجرای قصاص رهایی پیدا کرده و سایر مجازات ها برای اجرای جنبه عمومی مجازات حتی در صورت اعطای رضایت احد دیگری از شکات در آینده باقی می باشد.

مدیر زندان گرگان خاطرنشان کرد: عمل خداپسندانه ای که صورت گرفته ثمره تلاش های آیت الله شاهرودی نماینده مردم شریف گلستان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با خانواده مقتول و نیز مراجعات مکرر غلامحسین مسگر رئیس اندرزگاه زندان گرگان و نیز روحانیون و مددکاران شاغل در زندان، آقایان رضایی، حسینی، یوسفیان، ویزواری و سایر همکاران ایشان بود.

وی در خاتمه ابراز داشت: امیدواریم این عفو و بخشش و رحمت موجبات بازدارندگی جرم در جامعه و شهروندان محترم کردکوی را فراهم آورد و افراد بدانند در صورتی که مرتکب خطا و اشتباهی شوند همیشه مشمول عفو و گذشت شاکیان نخواهند شد بلکه در مواردی امکان دارد شکات اقدام به قصاص نفس کنند، پس مواظب سکنات و حرکات خود در جامعه باشند.  

لازم بذکر است (و – ر) در سال 83 مرتکب قتل مرحوم (م – ح) شد و تاکنون در بازداشت و تحمل حبس بسر برده که صبح امروز یکشنبه 7/2/93 با اعطای گذشت احدی از شکات (پدر مقتول) موقتا از طناب دار نجات پیدا کرده است.

امیدواریم در آینده ای نزدیک زمینه اعطای مادر محترمه مقتول نیز فراهم آید.

همچنین در تاریخ صبح روز چهارشنبه هفته گذشته خانواده مرحوم مقتول (ا – م ) در حالی که طناب دار به گردن متهم به قتل پسرشان آویخته شده بود، کاملا اعلام عفو، گذشت و بخشش کردند.

مسگری رئیس اندرزگاه زندان گرگان در این خصوص در گفگتو با رادکانا گفت: آقای (ی – ا) محکوم دیگری است که با عفو و بخشش خانواده مقتول از طناب دار رهایی یافت .

وی افزود: این عفو و بخشش با تأثیرپذیری از برنامه فوتبالی 90 صورت گرفت که بنده این فیلم بخشش قاتل جوان فوتبالیست شهرستان نور استان مازندران را دقیقا شب قبل از اعدام به خانواده مقتول کردکویی نشان دادم و آنان طعم خوش بخشش و گذشت را چشیدند و از قاتل جوان خود گذشتند.

وی در خاتمه یادآور شد: زندانی حدود 5 سال در زندان است و نیز تا پایان دوران محکومیت عمومی جرم و تحمل جنبه عمومی باید در زندان بسر ببرد.

ولاغوز می گوید:

خانواده عزیز مرحوم ( م – ح)
فقط اینو می تونیم به شما بگیم
اجرتان به با سید الشهدا
میدانیم خیلی سخته از دست دادن فرزند دلبندتان
تشکر و خدایا شکرت …
دیگه نمی دونم چی بگویم ….
و چگونه بنویسم …
ما را هم جزو فرزندتان بدانید .
ولاغوز

محمد رستمانی می گوید:

سلام .
فقط مواظب باشیم این بخشش ها سبب آسیب های بیشتر نشه.
اگر بخشش قاتل قتل عمد رایج شود اثر سو دارد

عاشق می گوید:

با سلام خدمت شما آقای لیاقی مدیر محترم سایت رادکانا

میشه این فیلمی رو که آقای حمیدرضا پوریانی گفتن رو ازشون بگیرید و برام بفرستید؟؟؟؟؟؟؟؟

کیا می گوید:

سلام . عفو و بخشش کار بسیار زیبایی است که با درایت مسولین زندان گرگان در استان رواج یافته . بنده به عنوان یک کردکویی از جناب آقای حمید رضا پوریانی مدیر موفق و موبر زندان گرگان به دلیل این رضایت ها تشکر میکنم

سارانی می گوید:

من یک زندانی ازاد شده زندان گرگان هستم . جا دارد از مدیریت خوب مدیر خوش اخلاق زندان گرگان حاج حمید پکریانی عریز تشکر کنم . امید در زندان موج میزند

گلستان بلاگ می گوید:

سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
http://golestanblog.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4%D8%B4-%D8%AF%D9%88-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%BE%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%88%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9/
منتظر مطالب بعدی شما هستیم.

ارسال نظر