بدترین بدها به کابینه پیوست!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 468 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:15 ب.ظ، سه شنبه، 28 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

انتخاب گودرزی اگرچه “بدترین انتخاب” میان گزینه های پیشنهادی بود اما دو حسن داشت: از معرفی گزینه ضعیف‌تر از او جلوگیری به عمل آمد و دولت را صاحب یک وزیر دیگر با ریش پروفسوری کرد.

72014_106به گزارش رادکانا، مجلس سرانجام به گزینه چهارم حسن روحانی برای وزارت ورزش و جوانان اعتماد کرد و داستان سه ماهه ناقص ماندن کابینه را پایان داد.

به گزارش گروه ورزشی صراط، محمود گودرزی تا حد زیادی رای اعتمادش را مدیون سه گزینه قبل از خود است چراکه مهم‌ترین عاملی که باعث رای آوری او شد، نه توانایی‌ها و تجارب او که فرسایشی شدن روند انتخاب وزیر ورزش و جوانان بود.

با جو ایجادشده در مجلس احتمالا هر گزینه دیگری جای گودرزی معرفی می شد می توانست اعتماد مجلس را جذب کند.

با این وجود احتمالا حوزه ورزش و جوانان کشور از این انتخاب سود برد چراکه با روند معرفی وزرای پیشنهادی از سوی روحانی، احتمالا گزینه بعدی از وزیر فعلی نیز ضعیف‌تر بود!

بی اغراق سه گزینه پیش از گودرزی با وجود تمام ایراداتی که به آنها وارد بود گزینه های مناسبتری برای وزارت ورزش و جوانان به شمار می رفتند. آنها از نظر سوابق مدیریتی، مقبولیت میان ورزشی ها و حتی سوابق مدیریت ورزشی –دست کم دو گزینه از آنها- جلوتر از گودرزی بودند در حالی که حمایت نصفه و نیمه برخی فدراسیون ها از گودرزی – که به دلیل آنکه احتمالا رییس آتی آنهابوده، قابل اعتنا نیست – لرزان تر از آن بود که بتوان آن را حمایت جدی به شمار آورد.

انتخاب گودرزی به وضوح نشان داد که مجلس در تعامل با دولت جهت معرفی گزینه مطلوب عملکرد خوبی نداشته است. چراکه رد کردن هر وزیر پیشنهادی به معرفی وزیری با قابلیت های کمتر منجر می شد.

اصلاحات اعتدالی!

با این وجود انتخاب گودرزی اگرچه به نوعی “بدترین انتخاب” میان گزینه های پیشنهادی روحانی بود اما دست کم دو حسن داشت؛ اول اینکه از معرفی گزینه ضعیف‌تر از او جلوگیری به عمل آمد و دیگر اینکه دولت اعتدال صاحب وزیر دیگری شد که مانند بسیاری دیگر از اعضای کابینه‌اش، در “اصلاح” صورت خود رویه “اعتدال” را رعایت می‌کند(!) و ریش پروفسوری را به همه نوع اصلاحات دیگر ترجیح می‌دهد!/صراط

ارسال نظر