بدون ایران هیچ مشکلی در منطقه حل نمی‌شود/ شهدا به جمهوری اسلامی ایران عزت بخشیدند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 693 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:00 ب.ظ، دوشنبه، 22 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آغاز مذاکرات هسته‌ای در دولت یازدهم گفت: اکنون ایران تبدیل به قدرت منطقه‌ای شده است و ما باید از این موقعیت استفاده کنیم.

IMG_2967به گزارش خبرنگار رادکانا، محسن رضایی در نوزدهمین یادواره شهدای روستای النگ از توابع شهرستان کردکوی واقع در غرب استان گلستان اظهار داشت: ایران به برکت خون شهدا و ازخودگذشتگی جانبازان و ایثارگران و همراهی مردم به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است.

وی افزود: بدون ایران هیچ مشکلی در منطقه حل نمی‌شود و ما حضور فعال و مؤثر در منطقه و در رأس مشکلات آن داریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ما به هیچ عنوان از موضع ضعف و عقب‌نشینی مذاکره نمی‌کنیم و در این مذاکرات به دنبال منافع ملی خود هستیم.

رضایی تأکید کرد: تحریم‌های ناعادلانه و ناجوانمردانه اقتصادی علیه ملت ایران باید برداشته و سلاح‌های شیمیایی و میکروبی در هر نقطه‌ای از جهان نابود شود.

به گفته وی، ایران در میز مذاکرات حرف‌های اساسی دارد که آن را باید با قدرت و قوت بیان کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما تبدیل به قدرت منطقه‌ای شده‌ایم و باید از این موقعیت استفاده کنیم.

رضایی با انتقاد از کسانی که مذاکرات را به معنای سیاست همدستی با آمریکا و یا نشانه ضعف دانسته‌اند، تأکید کرد: در این مذاکرات نه سیاست همدستی با آمریکا و نه ضعف مطرح است بلکه ایران به حدی از قدرت منطقه‌ای رسیده که می‌تواند از حقوق مسلم و غیرقابل انکار ملت خود دفاع کند.

وی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در این دوران استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی مورد حمله دشمن واقع شدند و حدود سه میلیون جمعیت کشور از این استان‌ها آواره شدند.

وی افزود: به لطف الهی و با ازخودگذشتگی شهدا و جانبازان همه این استان‌ها آزاد شدند و حتی یک وجب از خاک ایران در دست دشمن باقی نماند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: کار شهدا تنها آزاد کردن این استان‌ها نبود بلکه آنها با تقدیم جان ارزشمند خود قدرت بازدارندگی برای ایران اسلامی ایجاد کردند.

رضایی افزود: بعد از جنگ تحمیلی ایران سه بار در آستانه حمله نظامی قرار گرفت که یک‌بار توسط آمریکا در زمان جروج بوش پسر و دو بار دیگر توسط اسرائیل بوده است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره‌های شهدا گفت: هدف از برگزاری این یادواره‌ها این است که در مسیر شهدا قرار بگیریم و همواره در این مسیر زندگی کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در راه شهدا اسلام ناب محمدی صداقت، اخلاص، همکاری و اخلاق وجود دارد.

رضایی از علمای اسلام خواست تا فرهنگ اقتصادی، فرهنگ سیاسی، فرهنگ صرفه‌جویی و فرهنگ کار و تلاش را در کشور تبلیغ کنند.

به گفته وی در دوره تحریم باید به تولید ثروت توجه ویژه‌ای شود چرا که این کار در چنین برهه حساسی یک عبادت و جهاد بزرگ محسوب می‌شود.

ارسال نظر