بذل و بخشش لقب آیت الله در گرگان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 590 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:18 ب.ظ، یکشنبه، 12 آبان، سال 1392 نظرات ۲ نظر

از دیروز بنرهایی در سطح شهر گرگان نصب شده که مراسم سخنران شب های محرم را با لقب” آیت الله” معرفی کردند که این جای سوال دارد که ایا آیت الله شدن اینقدر راحت است یا عده ای قصد مجیزه گویی و اغراض سیاسی دارند .

noormofidبه گزارش رادکانا، با گردش در سطح شهر گرگان به بنرهایی بر می خورید که در آستانه محرم با هدف آگاهی بخشی مراسمات ده شب اول محرم نصب شده اند .

در یکی از بنرها مشاهده شده که جلوی نام سید مجتبی نورمفیدی پسر آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه استان گلستان لقب آیت الله اضافه شده است .

روحانیون و فعالین مذهبی بر این باورند که برای آیت الله شدن باید پوست انداخت ، سالها درس خواند و خاک خورد و ریاضت کشید چرا که این لقب در دوران معاصر به افرادی اطلاق می شد که سالها در کنج اتاق های نمناک حوزه ها دود چراغ خوردند و سنگ به شکم خالی بستند تا کلامی از دین و قران را یاد بگیرند .

هر چند که امروز استفاده از عناوین و القاب ثقیل توسط عده ای سالوس و چاپلوس مجیزه گو نونخانه ای شده و این افراد با طرح این عناوین به دنبال تثبیت جایگاه خود هستند اما چرا باید از نام دین برای خودمان دکان و دستگاه بسازیم؟

خود سید مجتبی می داند که ابوی وی حضرت آیت الله نورمفیدی سالها مبازره قبل و بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس دارد و در محضر علمای بزرگی تلمذ کرده و تازه چند سالی است که در استان با عنوان آیت الله نام برده می شود ، حال چطور اجازه می دهد یک عده ای با نیات خاص جلوی نام وی لقب آیت الله را بگذارند .

در حالیکه شاهدیم برای افرادی چون ناطق نوری که همین الان در حوزه علمیه امام خمینی مشغول سخنرانی است و مسئول دفتر بازرسی مقام معظم رهبری است هنوز هم واژه حجت الاسلام را بکار می برند . حتی برای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور با آن همه سوابق قبل و بعد از انقلاب و دفاع مقدس نیز هم حجت الاسلام می گوییم . هنوز کسی به کروبی و خاتمی آیت الله نگفته است .

حجت الاسلام پناهیان ، نقویان و سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه سراسر کشور و بسیاری از سخنوران تلویزیون که مورد استقبال مردمی قرار دارند نیز در این زمره قرار دارند .  

حجت الاسلام قرائتی مفسر بزرگ و سخنور شهیر که جامعه ایران و جهان همواره مدیون درس های وی می باشد هنوز این عنوان را بخود ندیده است حال نمی دانیم چرا عده ای در گرگان سعی دارند با انگیزه های سیاسی و چاپلوسی با بکار بردن این الفاظ با مقدسات دینی و جامعه روحانیت بازی کنند و اهمیت این جایگاه ها را در نزد مردم تنزل دهند .

یک شهروند گرگانی می گفت : در دولت احمدی ن‍ژاد شنیده بودم که می شود راحت شهردار و فرماندار شد اما فکر نمی کردم که آیت الله شدن هم اینقدر راحت باشد .

به هر حال مردم گرگان خود شان و مقام دلسوزان واقعی و روحانیت معزز را می دانند و بر اساس شعور خود آنها در جامعه دسته بندی می کنند و در محاورات روزانه خود تعابیر و تفاسیر مربوط را دارند و نمی توان مانع قضاوت مردم شد ولی بهتر است خواص با اصل دین بازی نکنند و بزور خود را به عامه مردم نقبولانند و بگذارند مردم با فهم خود شرایط موجود را درک کنند .

نویسنده : جابر تمسکنی

noormofid

محمدرضا می گوید:

جناب آقای !نچابلوس!
اطلاعات قوی شما منو شگفت زده کرد واقعاً!!!!!
از کجا در آوردی که سوابق قبل و بعد انقلاب در آیت الله شدن تأثیر داره!!!!
مرد حسابی اول برو تحقیق کن بعد بیا مزخرفات بنویس، آقا مجتبی آیت الله می باشند و بخاطرش هم سالها درس حوزه خوندن

noor می گوید:

خدا قوت بر شما…
از خدا خبر داری شما؟؟؟

احتمالا از وابستگانی…درسته حدس زدم…؟

ارسال نظر