برای هر صندوق بعد از شمارش آرا ۶ صورتجلسه تنظیم می شود / نیروهای باتجربه نظارت در دور دوم اضافه شده اند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 558 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:28 ب.ظ، چهارشنبه، 8 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

مسئول هیئت نظارت گلستان گفت: نتیجه نهایی در یک فرمی که ما انتخاباتی ها اصطلاحا الف ۷۱ اسمش را گذاشتیم در ۶ نسخه این نتیجه آرا در آن شعبه اخذ رای صورت جلسه می شود.

عیسی غلامیبه گزارش سرویس سیاسی رادکانا، عیسی غلامی رئیس شورای نگهبان استان در جمع خبرنگاران گفت: غلامی اظهار کرد: ما برای 863 شعبه اخذ رای در3حوزه انتخابیه بطور میانگین 5 تا 7 نفر ناظر شورای نگهبان را سازماندهی کردیم این افراد همه نیروهای با تجربه و قدیمی و مسلط به قوانین نظارتی هستند که بر انتخابات نظارت می کنند
غلامی اظهار امیدواری کرد: با این شبکه گسترده مردمی نظارت که از خود مردم و مورد وثوق مردم هستند ، بتوانیم انتخابات را به سلامت و با رعایت قانون پشت سر بگزاریم .
وی ادامه  داد: طبق قانون بعد از اینکه انتخابات با ابلاغ مقامات دولتی به پایان رسید موضوع شمارش آرا شروع می شود یعنی اینکه پلمپ صندوق ها را باز می کنند عوامل اجرایی و نظارتی تعرفه های رای که در داخل صندوق هست را بیرون می آورند وشمارش می کنند و آرا هر داوطلب  محترم را آنجا جمع بندی می کنند ،لیست می کنند.
این مسئول نظارتی گفت :  نتیجه نهایی در یک فرمی که ما انتخاباتی ها اصطلاحا الف 71 اسمش  را گذاشتیم در 6 نسخه این نتیجه آرا در آن شعبه اخذ رای صورت جلسه می شود.
غلامی بیان داشت: این صورت جلسه می بایستی توسط عوامل  اجرایی و نظارتی صندوق امضا شود و در 6 نسخه تنظیم گردد و 1 نسخه را را داخل صندوق اخذ رای بهمراه تعرفه های رای  قرار داده صندوق رای را پلمپ می کنند نسخه های دیگر تعدادی به وزارت کشور و تعدادی هم به شورای نگهبان ارسال می شود.
مسئول شورای نگهبان استان گلستان در خصوص نقش مردم گفت : مردم همیشه کمک حال نظام جمهوری اسلامی در همه انتخابات بوده اند در مرحله اول به ما بسیار کمک کردند ،هم گزارش های به موقع مردمی و هم اطلاعات بسیار مناسبی که به هیئت نظارت استان دادند برای ما بسیار مفید بود .
عیسی غلامی گفت : از مردم عزیز خواهش میکنم که اگر با وقوع تخلفات انتخاباتی مواجه شدند، به این دور نگار گزارشات خودرا ارسال کنند 32256140 وحتما مورد توجه ما وهمکارانمان در هیئت نظارت استان قرار میگیرد .

انتهای پیام /

ارسال نظر