برای کسانی که گرفتار شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی شدند روایتگری شهدا کنیم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 584 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:34 ق.ظ، جمعه، 1 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام منصوری گفت: اگر امروز در دنیا سربلند هستیم و آمریکا را به خاک نشاندیم و پوشالی کردیم از برکت خون شهداست.

IMG_0031به گزارش خبرنگار رادکانا، حجت الاسلام منصوری امام جمعه شهرستان بندرترکمن ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: برادران و خواهران شهدا زنده اند و نزد خداوند روزی می خورند اما متوجه نمی شویم.

وی در ادامه افزود: در فیزیک موجودی زنده است که اثرگذار باشد و بتواند اثرگذاری خوبی بر محیط پیرامون خود داشته باشد. بعضی از افراد غذا می خورند، زندگی می کنند ولی بر محیط پیرامون خود اثرگذار نیستند و فقط زنده هستند.شهدا تأثیرگذاری خوبی بر دنیای پیرامون خود دارند همانا شهدا زنده اند و ما مرده ایم.

امام جمعه بندرترکمن شهادت را تزریق خون به پیکر اجتماع دانست و افزود: اگر شخصی تصادف کند و نیاز به خون داشته باشد به بدنش خون تزریق می کنند لذا در اجتماع و جامعه شهدا هم با نورانیت و راه پاکشان به مردم جامعه خون تزریق می کنند.

حجت الاسلام منصوری تأکید کرد: اگر امروز در دنیا سربلند هستیم و آمریکا را به خاک نشاندیم و پوشالی کردیم از برکت خون شهداست.

وی ادامه داد: شهدایی که دنیای امروزمان را نورانی کردند و هدایتگرمان شدند، در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب سپری نورانی هستند.

امام جمعه بندرترکمن مولفه یک رهرو واقعی شهدا را در سه مورد اشاره کرد و گفت: وظیفه اولمان در قبال شهدا داشتن درایت می باشد. باید درایت این را داشته باشیم که شهدا برای چه رفتند و ما در قبال رفتنشان چه وظیفه ای داریم.

وی افزود: دومین وظیفه مان روایتگری نسبت به شهداست. بلکه همانند حضرت زینب کبری (س) که در کربلای معلی روایتگری کرد و کربلا را زنده کرد، امروز در قبال فرزندان این خاک و نظام که جانشان را تقدیم کردند برای فرزندان امروزمان روایتگری آن دوران را انجام دهیم. برای کسانی که گرفتار شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی شدند روایتگری کنیم.

وی ادامه داد: سومین وظیفه این است که همه مردم مخصوصا خانواده های شهدا خیلی از مسائل را رعایت کنند و نگذارند خون شهدا پایمال شود.

وی در پایان با اشاره به قیام عاشورا گفت: شهدا همانند شهدای عاشورای حسینی نشانه دارند ولی ما بیچارگان بی نشانیم.

امام جمعه بندرترکمن افزود: دشمنان می خواستند شهدای کربلا و شهدای انقلاب و جنگ را بی نشان کنند ولی نتوانستند بلکه شهدا نشانه دارتر شدند و تا به امروز باعث روشنی دلهای زیادی شدند.

یادواره 140 لاله سرخ خمینی شهدای امامزادگان فضل الله و عبدالله روشن آباد عصر امروز با حضور مقامات استانی و شهرستانی و مردم شهید پرور کردکوی و روستاهای تابعه در امامزاده روشن آباد کردکوی برگزار گردید.

ارسال نظر