برخورد جدی با سازمانهایی که در حوادث مقصر باشند/ تدابیر ویژه برای ماه رمضان و شب قدر داریم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 355 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:45 ب.ظ، چهارشنبه، 3 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

فرمانده انتظامی گلستان گفت : با ادارات ، سازمانها و نهادهایی که در حوادث نقش داشته و مقصر باشند برخورد جدی خواهد شد.

724165به گزارش رادکانا، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی گلستان ظهر امروز چهارشنبه 3 تیرماه 94 در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری طرح های تابستانه ، تامین نظم و امنیت برنامه های تابستان ، پیگیری و برخورد با روزه خواری علنی در ماه رمضان ، ایجاد فضای امن برای شهروندان مخصوصا در اطراف اماکن مذهبی و مسجد و تدابیر ویژه شب قدر از جمله فعالیتهای آتی ما خواهد بود.

میرفیضی سپس به آمار سه ماهه اول سال 94 اشاره کرد و گفت : از ابتدای سال تا پایان خردادماه، در ۲۲ مرحله طرح جمع آوری معتاد صورت گرفت و ۴۶۴ نفر از اتباع بیگانه جمع آوری شدند و در حوزه تصادفات جرحی ۲ درصد، خسارتی ۱۲ درصد و متوفیان تصادفات ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته ایم.

وی با بیان اینکه ۷۳ درصد جان باختگان تصادف، راکب یا ترک نشین موتورسیکلت بوده اند تصریح کرد: در سه ماه گذشته به چهار سازمان، سهم تقصیر داده ایم و آنها را در تصادفات مقصر دانستیم که باید پاسخگو باشند.

فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: در بخش پلیس فتا  در 3 ماه نخست سال 47 فقره پرونده داشتیم که 22 پرونده برداشت‌های غیرمجاز، 2 پرونده هتک حیثیت، 14 پرونده جرایم غیراخلاقی و 10 پرونده دیگر موارد بوده است که 21 درصد کاهش وقوع و 91 درصد منجر به دستگیری داشتیم.

سید محمود میرفیضی با بیان اینکه امسال 520 کیلوگرم کشفیات موادمخدر داشتیم، گفت: این میزان کشف 2.5 برابر کشفیات سال گذشته است و همچنین 52 درصد نیز در دستگیری معتادان و توزیع‌کنندگان افزایش داشته‌ایم.

این مقام انتظامی اذعان کرد:  در حوزه پلیس راه، ۲۱ درصد فوتی، ۵ درصد جرحی و در مجموع ۹ درصد کاهش داشته ایم، ضمن اینکه ۲۲ درصد از فوت شدگان نیز کاهش یافته اند و  در تصادفات سهم حوزه درون شهری ۶۰ درصد و سهم حوزه برون شهری ۴۰ درصد بوده است اما ۸۶ درصد آسیب دیدگان مربوط به حوزه برون شهری بوده است.

وی به تماس های مردمی ۱۹۷ اشاره کرد و گفت: در سه ماه ابتدایی سال، ۵ هزار و ۱۴۳ تماس با مرکز گرفته شده که از این تعداد، ۱۵ درصد انتقاد از عملکرد پلیس، یک درصد شکایت، حدود ۳ درصد پیشنهاد، ۵۲ درصد تقدیر و ۳۰ درصد راهنمایی و ارشاد بوده است.

فرمانده انتطامی گلستان در مورد سطح تحصیلات این افراد یادآور شد: از این تعداد ۱۳ درصد بی سواد، ۸۴ درصد دیپلم و پایین تر و ۳ درصد تحصیلات عالیه داشته اند.

سردار میرفیضی همچنین از طرح تجمیع خطوط ۱۱۰ خبر داد و گفت: طرح تجمیع خطوط ۱۱۰ ازسال گذشته آغاز شده و بنا بر آن تمام تماس ها به صورت استانی بوده و به مراکز مرتبط ارجاع داده می شود.

وی در پایان در مورد تعداد قتل های صورت گرفته در سال جاری اظهار کرد: در سه ماه نخست سال، ۱۶ فقره قتل صورت گرفته که ۹۵ درصد آن به نزاع های خیابانی و اختلافات مربوط می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر