برخی از واحدهای تولیدی گلستان، گازبهای خود را پرداخت نمی کنند/ خسارت ۴میلیاردی سیل به گاز گلستان/ ۹۵درصد جمعیت گلستان از نعمت گاز برخوردارند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 78 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:50 ب.ظ، دوشنبه، 30 مرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان با بیان این مطلب که مهمترین دغدغه این شرکت در استان، تامین گاز برای مشترکین و استان بوده است، افزود: برخی از واحد های تولیدی استان گاز بهای خود را پرداخت نمی کنند و این امر به گونه ای شده است که علاوه بر مدارا کردن شرکت گاز استان، موجب گردید این شرکت از سوی مسئولین کشوری مورد موآخذه قرار گیرد.

به گزارش رادکانا به نقل از گلستان ما؛ “صفر علی جمال لیوانی” در نشستی خبری با خبرنگاران استان که به مناسبت هفته خبرنگار و هفته دولت ، برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در سال 95 و با توجه به سرمای حاکم در استان، گاز هیچ یک از مشترکین خانگی، قطع نگردید.

وی افزود: تا کنون بالغ بر 8هزار و 443 کیلومتر، شبکه گاز رسانی در استان انجام شده است که تعداد انشعابات نصب شده در استان بالغ، بر 275هزار و 561 انشعاب بوده است که از این بین تعداد مشترکین جذب شده در استان 525هزار و 847 مشترک رسیده است.

* 95 درصد جمعیت استان از نعمت گاز برخوردار هستند

“جمال لیوانی” همچنین در ادامه در خصوص درصد جمعیت پوششی استان که از نعمت گاز برخوردار شدند، تصریح کرد: 95 درصد جمعیت استان نسبت به کل جمعیت قابل تحت پوشش از این نعمت خدادای بهره مند گردیدند. که در این بین تعداد خانوارهای بهره مند از نعمت گاز بالغ بر 533 هزار و 431 خانوار بوده است که از این بین 100 درصد خانوارهای شهری استان و 93 درصد خانوار های روستایی نیز از نعمت گاز بهره مند گردیدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان در ادامه گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که الباقی خانوار های روستایی که از نعمت گاز برخوردار نیستند، سرانجام آنها چه خواهد شد؟، گفت: تمام تلاش ما بر این است؛ تا روستاهایی که فاقد گاز هستند را گازرسانی کنیم اما باید این را هم در نظر گرفت که برخی از روستاهای استان دارای مشکلاتی از قبیل میزان کم جمعیت، عدم کد، در حریم رودخانه بودن و همچنین دور بودن مکان روستا که سعب العبور هستند و فاقد بهره مندی، موجب می شود که به این قبیل روستاها گازرسانی انجام نشوند و علت آن عدم صرفه اقتصادی است.

وی در پاسخ به این سوال که تا کنون چه میزان از شهرها و روستاهای استان از گاز بهره مند شدند، افزود: 29 شهر و 819 روستای استان نیز از گاز طبیعی برخوردار هستند.

“جمال لیوانی” با بیان این مطلب که 40 روستای استان شاهد اجرای عملیات گاز رسانی است، تصریح کرد: 554 واحد صنعتی عمده استان از نعمت گاز بهره مند هستند و میزان مشترکین جایگاهای CNG استان که از گاز طبیعی استفاده می کنند، به 64 جایگاه رسیده است.

* برخی از واحد های تولیدی استان، نمی خواهند گاز بهای خود را پرداخت کنند

مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان با بیان این مطلب که مهمترین دغدغه این شرکت در استان، تامین گاز برای مشترکین و استان بوده است، افزود: برخی از واحدهای تولیدی استان گازبهای خود را پرداخت نمی کنند و با توجه به این که شرکت گاز استان، بارها با این واحدهای تولیدی در امر هزینه گازبها، مدارا کرده است، ولی متاسفانه این واحدها از این حسن نیت شرکت گاز استان سوء استفاده کرده و هزینه را پرداخت نمی کنند.

“جمال لیوانی” تصریح کرد: این حسن نیت شرکت گاز استان به برخی از واحدهای تولیدی استان به حدی بوده است که موجب گردید این شرکت از سوی مسئولین کشوری مورد موآخذه قرار گیرد.

این مقام مسئول استانی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که در هفته دولت سال جاری، چه تعداد پروژه در استان عملیاتی می شود، گفت: در هفته دولت سال جاری بالغ بر 78 پروژه در دستور کار این نهاد قرار دارد که که 69 پروژه آن مورد افتتاح و الباقی کلنگ زنی خواهند شد که میزان هزینه این پروژه ها بالغ بر 323 میلیارد و یکصد میلیون ریال می باشد.

وی افزود:  مهمترین دغدغه مدیران این شرکت، تامین گاز برای استان بوده که لطف خدا و تلاش مدیران، این امر محقق گردید و شرایط استان در امر گاز طبیعی، مطلوب می باشد.

وی همچنین به تامین گاز استان در فصل سرما اشاره کرد و گفت: استان گلستان از 5 سمت (شاهرود، کیاسر، ترکمنستان، سرخس و عسلویه) گاز به آن تزریق می شود که با بهره برداری از خط گاز کیاسر که در تیر ماه سال جاری مورد افتتاح قرار گرفت، استان گلستان و مازندران، از نظر افت فشار گاز در فصل سرما، بدور خواهند بود و از این پس مشکلی در جهت تامین و افت فشار گاز مردم استان های شمالی در فصل سرما به وجود نخواهد آمد.

* خسارت 400 میلیون تومانی سیل به گاز گلستان

“جمال لیوانی” در ادامه در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که با توجه به سیل اخیر در شرق گلستان، میزان خسارت های وارده به خطوط گاز رسانی این شرکت در شرق گلستان، چه میزان بوده است؟، اظهار کرد: 15 نقطه از شهرهای شرق استان دچار آسیب شده است که میزان خسارت های وارده به آن بالغ بر چهارصد میلیون تومان بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان در ادامه گفتگو با خبرنگاران، اشاره ای به میزان مطالبات این شرکت در استان داشت و گفت: میزان مطالبات این شرکت از مشترکین خود بالغ بر 60 میلیارد تومان است که از این بین برخی از واحدهای تولیدی استان که 50 درصد مطالبه ما را برعهده دارند، خواهان پرداخت گازبهای خود نیستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر