برخی دستگاههای استانی دست به شکایت قوی از رسانه ها دارند / باید نقد باشد تا برخی خودشان را اصلاح کنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 65 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:28 ب.ظ، پنج شنبه، 1 تیر، سال 1396 نظرات بدون نظر

دادستان مرکز استان گلستان با اشاره به اینکه برخی دستگاههای دولتی در استان دست به شکایت قوی دارند گفت : باید فضای آزادانه نقد باشد تا برخی مدیران خودشان را اصلاح کنند .

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ حجت‎الاسلام سیدمصطفی حقی دادستان مرکز استان در گفت‎وگو با خبرنگاران‌ اظهار کرد: تا به امروز حتی یک پرونده کیفری برای یک خبرنگار در استان گلستان تشکیل نشده است که این رویکرد نشان از حمایت دستگاه قضایی و مدعی‎العموم از جامعه خبری دارد.

وی با اشاره به اینکه مدیران و مسوولان زیادی از سایت‎های خبری و نشریات به دستگاه قضایی گلایه می‎کند، تصریح کرد: همواره سعی کردیم آنها را مجاب کنیم که برخوردهای چکشی جواب نمی‎دهد، چراکه آزادی بیان در عرصه رسانه باعث شده تا جلوی بسیاری از آسیب‎ها و تخلفات گرفته شود.

دادستان مرکز گلستان افزود: تکلیف قانونی دادستان و دستگاه قضایی در رسیدگی است اما همواره سعی کردیم تا مسوولان شکایت خود را نسبت به رسانه و خبرنگار پس بگیرند ما در این زمینه با مردم عادی مشکلی نداریم، دستگاه‎های اجرایی استان  دست به شکایت قوی دارند.

حقی با تاکید بر اینکه مطالبه‎گری در حوزه رسانه‎ و خبرنگاری باید به قوت خودش باقی بماند، ابراز کرد: فضای نقادانه در کشور بسیار خوب است تا عده‎ای درصدد اصلاح خودشان برآیند.

وی گفت: یک کیفرخواست علیه یک خبرنگار تشکیل شده بود که با توجه به تنبه فرد و اصلاح توضیحات در سایت، پرونده بسته شد./فارس

انتهای پیام /

ارسال نظر