برخی دم از اسلام می‎زنند و نگاهشان به دستان بیگانگان است/ وای بر کسانی که قدر نعمت شهداء را ندانند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 140 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:47 ب.ظ، دوشنبه، 8 آذر، سال 1395 نظرات بدون نظر

معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین(ع) گفت: چرا برخی در صدد این هستند که رشادت های شهداء را از بین ببرند، به برکت خون شهداء است که کشور ما با افتخار پرچمدار دنیای اسلام است.

golestanema2به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از طوبی گلستان؛ سردار رضا مازندارنی معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین(ع) شب گذشته در یادواره 1400 شهید شهرستان گرگان در شبستان امامزاده عبدالله(ع) بعد از قرائت خطبه هایی از نهج البلاغه اظهار کرد: پیامبر عظیم الشأن ما ساده نشین بود، وقتی ایشان در جمعی حاضر می شدند نمی توانستند او را بر دیگران تشخیص بدهند.

سردار مازندارنی با اشاره به این مطلب که سیره نبوی را باید ادامه داد تصریح کرد: روش و سبک و سیاق پیامبر ما کاخ نشینی نبود، برخی از مسئولین ما باید به این امر توجه خاصی بکنند، اگر اطاعت پذیری از پیامبر داریم نباید زیر دستهای خودمان را نادیده بگیریم.

*علت سربلندی ایران به خاطر خون شهداء است

معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین(ع) خاطر نشان کرد: امروزه به برکت انقلاب اسلامی، کشور ما مثل ستاره ای در کهکشانها در حال درخشیدن است و تمام کشورهای دنیا چشمشان به ایران دوخته است.

مازندارنی افزود: آیا این زیبایی و درخشش ایران در جهان علت آن شهداء نیستند؟! آری شهدایی که در زمان انقلاب و بعد از انقلاب رشادتهایی به جا گذاشته اند که به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست.

وی تاکید کرد: این شهدایی که در حال حاضر مدیون آنها هستیم و به عنوان معلمی به ما درس آزادی آموخته اند را باید به جوانان خودمان شناسانده شود تا روحیه انقلابی در بین ما از بین نرود.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین(ع) با گلایه از رفتار برخی از افراد در کشور ادامه داد: چرا برخی در صدد این هستند که این رشادت ها را از بین ببرند، به برکت خون شهداء است که کشور ما مایه افتخار دنیای اسلام است.

*حفظ بصیرت در هر زمانی لازم است

این مقام مسئول با اشاره به درسی که امام به جوانها داده بود تاکید کرد: هنر و درس امام این نبود که فقط به جوانان ما شهادت بیاموزد، هدف امام از بین بردن تردید در دلها بود، هنر امام ایجاد بصیرت در دلهای جوانان بوده است.

سردار مازندرانی افزود: کسانی هم دم از اسلام می زنند و در مقابل اسلام ایستادگی میکنند، مثل زمان انقلاب امروز هم این افراد وجود دارند، با حفظ بصیرتمان این افراد را شناسایی کنیم.

وی با بیان این مطلب که در طول دفاع مقدس جوانان ما بصیرت داشته اند خاطر نشان کرد: فکر نکنید که آن زمان یک جنگی به وجود آمد و جوانان ما رفتند و شهید شدند، در آن زمان هم در دلهای آنان بیداری و بصیرت موج می زد.

مازندرانی با اشاره به نامه شهید بهشتی به حضرت امام گفت: شهید بهشتی وقتی به حضرت امام نامه ای مینویسد و در آن نامه می گوید در جامعه ما دو بینش وجود دارد، یکی اینکه گروهی با استناد به اسلام محمدی و پیرو دستورات اسلام عمل میکنند و گروهی دیگر با اعتقاد به دستورات دینی گوشه چشمی هم به بیگانگان دارند.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین(ع) ادامه داد: گروه دوم میگویند مگر می شود در مقابل بیگانگان ایستادگی کنیم؟! میگویند مگر می شود بدون مذاکرات انقلاب را پیش برد؟! این گروه در حال حاضر و با این طرز تفکر وجود دارد.

*ویژگی شهدای ما منحصر به فرد است

وی تصریح کرد: تک تک شهدای میهن اسلامی را در هیچ جای جهان نمیتوان یافت کرد، شهدایی که بعد از چندین سال جسدشان سالم است و یا شهیدی که مستقیماً با حضرت فاطمه(س) سخن گفته است.

مازندرانی با بیان خاطره ای از نویسنده کتاب خاک های نرم کوشک ادامه داد: نویسنده کتاب «خاکهای نرم کوشک» میگوید من بسیاری از خاطرات و زندگی نامه علماء و بزرگان دین را نوشته و مطالعه کردم، هیچ یک از بزرگان ما با حضرت فاطمه(س) نتوانستند مستقیم صحبت کنند، ولی شهید بزرگوار برنسی توانست با مقامی که داشت با آن حضرت مستقیم صحبت کرده است.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه افسری امام حسین(ع) تاکید کرد: اگر شهداء در بین ما بودند چه میگفتند؟! وصیتنامه تمام شهداء طبعیت از دستورات امام و رهبری بود، شهداء به ما راه را نشان داده اند، شهداء سخن خدا را شنیده و به آن عمل کرده اند.

سردار مازندرانی بیان کرد: وای بر کسانی که قدر نعمت شهداء را ندانند، چون اگر شهداء نبودند کشور ما چه فرقی با کشورهای عراق و سوریه و یمن میکرد؟! با شکر کردن قدر این نعمت را بدانیم، اگر شکر کردیم و این نهال تبعیت از رهبری را زنده نگه داشته ایم این امنیت پایدار خواهد بود.

عمل کردن به غیر از نیت واقف در موقوفات به هیچ وجه جایز نیست

حجه الاسلام والمسلمین عباسعلی مهدوی راد رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلستان در این مراسم اظهار کرد: وقتی انسان در مراسم شهداء حاضر می شود به یاد فرموده های مقام معظم رهبری می افتد که برپایی مراسم یادواره شهداء و یاد بود شهداء کمتر از خود شهادت نیست، خوش به حال شما، که این مراسم را تشکیل داده اید.

حجه الاسلام مهدوی راد ادامه داد: جوانان و نوجوانانی که در این یادواره شرکت کرده اند کسانی هستند که با تفکر بسیجی و روحیه شهادت طلبی در این مراسم حضور پیدا کرده اند، این روحیه ستودنی و قابل ستایش است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان با توجه به فرامین مقام معظم رهبری تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خصوص پیشرفت و هر چه بهترمان در زمینه وقف و امور خیریه سه چیز را به ما گوشزد کرده است، اولین چیزی که ایشان اهمت قائل شده است مبحث قرآن است.

وی تاکید کرد: امروزه شاهد این هستیم که بزرگترین مسابقات قرآنی به همت اداره اوقاف و امور خیریه در حال برگزاری می باشد، و تنها نهادی که در مرحله بین المللی در حال برگزاری مسابقات قرآنی است سازمان اوقاف و امور خیریه است.

مهدوی راد اولویت دوم اداره اوقاف را حفظ قرآن دانست و خاطر نشان کرد: یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری روی آن تاکید دارد حفظ قرآن است، حفظ قرآن یعنی اینکه بیاییم قرآن را فرا بگیریم، درک کنیم و به آن عمل کنیم.

رئیس اداره اوقاف گرگان متذکر شد: سومین اولویتی که اوقاف جزء دستور کار خود قرار داده است موقوفات است، ما باید با برنامه ریزی دقیق بر روی موقوفات به نحو احسن باید بهره برداری کنیم، ما موظف هستیم عین نیت واقف عمل کنیم ، باید در این زمینه دقت کافی را داشته باشیم تا واقفین گرامی به اهدافشان برسند.

وی در پایان بعد از قسم یاد کردن افزود: والله، واقف وقتی چیزی را وقف میکند باید موقوفه را در همان راهی استفاده کنیم که واقف خواسته است، جایز نیست غیر نیت واقف عمل کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر