برداشتن حصار فامیل بازی کار بزرگ پیامبر (ص) بود / امام جمعه مفید تریبونش محل مبارزه با مدیران فاسد و قدرت طلب است / دولت فعلی با رفتارش اعتماد مردم را سلب می کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 117 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:37 ب.ظ، پنج شنبه، 4 آذر، سال 1395 نظرات بدون نظر

مدرس خارج فقه و اصول گفت : آقایی که رسانه دارید !! مثل امام جمعه انقلابی و مفید عمل کنید نه امام جمعه خنثی . امام جمعه مفید تریبونش محل مبارزه با مدیران فاسد و قدرت طلب است ، تذکر دهید …

4125به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از گلستان ما، آیت الله سید حبیب الله قدمی حافظ کل قران کریم و صحیفه سجادیه و مدرس خارج فقه و اصول ، عصر امروز در همایش پیامبر اعظم و رسانه که با حضور جمعی از اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی اجتماعی برگزار گردید اظهار کرد : پیامبر اسلام (ص) در مدت کوتاهی توانست بدون امکانات رسانه ای مردمی که فرهنگ بسیار پایینی را داشته و بخاطر کوچکترین مسائل به جان هم می افتادند و به یکدیگر را رحم نمی کردند ، دور هم جمع کند و آنها را هدایت کند.

آیت الله قدمی با اشاره به دلایل موفقیت پیامبر (ص) افزود : امام خمینی نیز با تاسی از همین روش توانست اقشار مختلف نظام اسلامی را دور خودش جمع کند .

وی با استفاده از تعابیر واقع بینانه صحیفه سجادیه در خصوص پیامبر اعظم (ص) تصریح کرد : مقام پیامبر اعظم (ص) در مقایسه با سایر انبیا برتر بوده و این جای شکر نعمت دارد .

تفسیر قران به نفع شخصی خودمان خیانت است

قدمی خاطر نشان ساخت : پیامبر(ص)  امین بوده یعنی کلمه ای را جابجا و یا از خودش اضافه نکرده ، امروز اگر کسی بخواهد آیاتی از قران را حذف کند یا از بین ببرد خائن بر دین است ، البته این نوع خیانت امروزه کمتر وجود دارد اما نوع دیگر از خیانت در حوزه دین اینست که ما آیات قران را به نفع خودمان تفسیر کنیم .

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد : خیانت دیگر اینست که ما آیات قران را به روز تطبیق ندهیم مثل الان که دوران جنگ نیست مدام آیات جهاد را بخوانیم و یا اینکه امروز ما مشکل فساد و مشکلات اقتصادی داریم ، در این باره سخن نگوییم .

آیت الله قدمی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) امین بود خاطرنشان کرد : اینطور نبود که پیامبر حرفی را جایی نزند بلکه کسی ناراحت شود ، دقیقا درست جایی که باید همان کار را می کرد ، انجام می داد .

وی افزود: پیامبر آمد تا به نفع مردم باشد نه اینکه هر جا خواستیم کار اقتصادی بکنیم کسی جلو نیاید و یا وقتی کاندیدا شدم دیگر کسی میدان نیاید ، این جور افراد برای مردم مصیبت و گرفتاری هستند اما پیامبر اینگونه نبود ، اگر منفعت طلب باشیم به این باور می رسیم که دین فرستاده شده تا دنیای ما را بسازد ، هر جا سخت بود ، نمی رویم اما می بینیم که امام وقتی آمد به نفع مردم و دنیای آنها سخن گفت .

حالا دو تا فحش بشنویم چی اشکالی دارد

مدرس خارج فقه و اصول اضافه کرد : پیامبر (ص) بدن خودش را برای ناخوشایندها آماده کرده بود ، برخی از هم لباس های ما بعضا می گویند فلان جا تبلیغ نمی رویم چرا ، چون به ما ممکن است بی احترامی شود ، عجب ، حالا دو تا فحش بشنویم چی اشکالی دارد ، چرا حاضر نیستیم برای دین دو تا فحش بخوریم ؟ امروز توی این مملکت ممکن است ریش دارها و چادری را مسخره کنند اما پیامبر می گوید که من آمده ام توهین بشنوم ، پیامبر از توهین ناراحت نمی شد ، از اینکه فردی مسلمان نمی شد ناراحت بود .

قدمی برداشتن حصار فامیل و فامیل بازی را یکی دیگر از خصوصیات رسول مکرم اسلام دانست و یادآور شد: پیامبر از همان آغاز رسالت خود با خانواده اش درگیر شد و قطع رحم کرد و عده ای همچون بلال حبشی و سلمان فارسی و بردگان و … را دور خودش جمع کرد ، مرزهای فامیلی را کلا برید ، ولایت و دوستی غریبه ها را پذیرفت ، چون می دانست منافع سرمایه دارها با منافع مردم و دین در تضاد است ، امروز هم اگر فکر می کنیم سرمایه دار از انقلاب اسلامی دفاع می کند آب در هاون کوبیدن است .

 قدمی گفت : پیامبر برای موفقیت، خودش را وقف دین کرد ،  به خودش زحمت داد و مردم را جذب کرد ، خط و خطوط را در نظر نگرفت ؛ کدام آدم دیوانه ای است که مجذوب او نشود مگر ابوسفیان و ابولهب که منافعشان مقابل پیامبر باشد .

رسانه ای خوب است که در وجه مثبت قرار بگیرد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رسانه و اینکه باید ببینیم رسانه چی چیزی می خواهد برساند ، اذعان کرد: با ابزار رسانه هم می توان فاتحه اسلام و انقلاب را خواند و فساد و فحشا را گسترش داد و هم می توان کار مثبت کرد ، دین را ترویج داد پس رسانه ای خوب است که در وجه مثبت قرار بگیرد .

آیت الله قدمی که در همایش پیامر اعظم (ص) و رسانه صحبت می کرد ، اذعان داشت: البته بنظر من امروزه از ظرفیت رسانه ها کمتر استفاده می شود ، باید ببینیم چطور می شود کار مثبت کرد ! انسانها تابع رفتار و افکارشان هستند ، روانشناسی اسلامی می گوید که رفتارهای هر موجودی تابع افکارش است ، اگر می خواهی رفتار کسی را عوض کنی زمانی موفق می شوی که فکرش را عوض کنی .

001 1

حافظ کل قران کریم تصریح داشت : رفتار انسان تابع افکارش است ، من اگر بتوانم به خودم بقبولانم اروپایی از من برتراست ، خودم دنبال لباس اروپایی می روم اما اگر افغانی را پست تر بدانم ، لباس افغانی گرانتر هم باشد سراغش نمی روم ، چون من فقط فکر را عوض کردم .

زیبا کلام دارد بدترین ضربه را به نظام جمهوری اسلامی ایران می زند

وی با اشاره به تحرکات صادق زیباکلام بیان کرد : من و شما فکر می کنیم که اقدامات این فرد مسئله کوچکی است اما ایشان دارد بدترین ضربه را به نظام جمهوری اسلامی ایران می زند چون او دارد افکار را عوض می کند ، چطور ، از روی پرچم آمریکا رد نمی شود و پرچم این کشور را کنار پرچم ایران قرار می دهد ، آیا او نمی فهمد اگر ما می گوییم مرگ بر آمریکا مرگ بر اجدادشان نیست بلکه بخاطر کارهای امروزی آنها و بخاطرملت ایران است .

قدمی اضافه کرد : امثال وی مبارزه را دارند به سمت رهبری می برند و می گویند که رهبری ایراد دارد تا ارتباط رهبری را با جوانان و جامعه قطع کند تا فردا که رهبری از جوانان کمک بگیرد با او غریبه باشند و بگویند ما حرفهای شما را قبول نداریم .

دولت فعلی با رفتارش اعتماد مردم را سلب می کند

 وی با انتقاد از دولت فعلی در عوض کردن فکر جوانان خاطرنشان کرد :  این دولت فعلی با رفتارش اعتماد مردم را سلب می کند و عقاید را سست می سازد ، من و شما نمی دانیم دارند چیکار می کنند ، با سلام و صلوات و اینکه سرباز ولایتیم ، کارشان را پیش می برند .

مفسر قران کریم و صحبفه سجادیه امر به معروف و نهی از منکر را یکی دیگر از کارکردهای رسانه دانست و افزود :آقایی که رسانه دارید !! مثل امام جمعه انقلابی و مفید عمل کنید نه امام جمعه خنثی . امام جمعه مفید تریبونش محل مبارزه با مدیران فاسد و قدرت طلب است ، تذکر دهید به فلان مقام که این مدرسه یا حوزه ای که تصرف کرده اید ، موقوفه است .

 قدمی با بیان اینکه مردم باید از همه چیز اطلاع داشته باشند ، افزود: نباید مدیران خاطی امنیت داشته باشند و از تیررس رسانه ها دور بیفتند ، آنها باید پاسخگو باشند .

وی خطاب به برخی رسانه ها گفت : اگر درد دین داریم باید از منافع خودمان عبور کنیم ، برخی رسانه ها متاسفانه تا آتویی از یک مدیر و یا فردی می گیرند خصوصی با وی می نشینند و رپرتاژ می گیرند که این دزدی سر گردنه است که متاسفانه آبرو حیثیت رسانه را می برند .

انتهای پیام /

ارسال نظر