بررسی وضعیت دو نامزد دور دوم غرب استان / جلالی با تجربه یا نورقلی پور جوان ؛ کدامیک به مجلس می روند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,370 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:00 ب.ظ، سه شنبه، 17 فروردین، سال 1395 نظرات ۱۱ نظر

وی که از نظر تجربه و سابقه مدیریتی و حضور در محافل سیاسی در سطح بالاتری از نورقلی پور قرار دارد تعداد آرای قابل توجهی نیز از سوی محلی ها که همان مازنی زبان ها هستند را داراست .

images-250x166به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلستان در مرحله اول بسیار حساس تر از همیشه دنبال می شد و به راحتی تقابل اصلاح طلبان و اصولگرایان در همه حوزه های انتخابیه در کنار رقابت های قومیتی مشهود بود.

اما حوزه انتخابیه غرب گلستان که شامل چهارشهرستان بندرگز، بندرترکمن، گمیشان و کردکوی است در این دوره از انتخابات حساسیت و چالش های بیشتری از همه استان را دارا بود.

در همان ابتدای کار رد صلاحیت شدن محمد جواد نظری مهر نماینده فعلی مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی که نسبت فامیلی با منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه نیز دارد شوک بزرگی به مردم این حوزه انتخاباتی وارد کرد و رقابت را برای سایر گزینه ها حساس تر ساخت.

پس از کش و قوس های فراوان در نهایت نورقلی پور کاندیدای مورد اجماع ترکمن ها به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان و رحمت الله جلالی به عنوان کاندیدای اصولگرایان به مردم معرفی شدند که طبق پیش بینی های قبلی هیچ کدوم موفق به کسب اکثریت نسبی آرا نشدند و هر دو به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

اما هر کدام از این کاندیداها برای دور دوم انتخابات تاکتیک جدیدی را در پیش گرفته اند و در تلاشند تا اعتماد بخش بیشتری از مردم را به سمت خود و برنامه هایشان جلب کنند.

نور قلی پور که مورد حمایت لیست امید و اصلاح طلبان و دولتی هاست تقریبا از بخشی از رای خود مطمئن است و با حضور پرشمار خود در روستاها و بخش های چهارشهرستان حوزه انتخابیه به صورت پر کار در حال جلب نظر مردم است تا بتواند با تاکتیک حضور در همه مناطق بخش بیشتری از آرا را به خود اختصاص دهد. هرچند باید رای قاطبه ترکمن ها را نیز به وی به ویژه در گمیشان و بندرترکمن به سبد رای وی افزود.

جلالی نیز که مورد حمایت طیف اصولگرایان و برخی گروهها و مجموعه های مذهبی در این شهرستان هاست در تاکتیک جدید خود سعی کرده با نزدیکی برنامه های خود به طرفداران دولت بخشی آرای انها را نیز به دست آورد. وی در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده است بیشترین هماهنگی ها را با دولت برای رفع مشکلات مردم خواهد داشت.

وی که از نظر تجربه و سابقه مدیریتی و حضور در محافل سیاسی در سطح بالاتری از نورقلی پور قرار دارد تعداد آرای قابل توجهی نیز از سوی محلی ها که همان مازنی زبان ها هستند را داراست و بخشی از آرای خود را هم متعلق به روحانیون و طیف مذهبی این شهرستان ها می داند.

حال باید دید که تاکتیک نزدیک شدن به طرفداران دولت جواب خواهد داد و یا تاکتیک پرکاری تبلیغاتی و حضور پرشمار در روستاها و بخش ها.

به هرحال باید رقابت در غرب گلستان را یکی از نفس گیرترین تقابل های اصلاح طلبان و اصولگرایان در دور دوم انتخابات دانست.

استان گلستان دارای ۶ حوزه انتخابیه و ۷ نماینده در مجلس شورای اسلامی است که تعداد سه نماینده از سه حوزه انتخابیه گنبدکاووس، رامیان و آزادشهر و حوزه انتخابیه علی آباد کتول در دور اول انتخابات راهی مجلس شده اند و معرفی چهار نماینده که دو نماینده از حوزه مرکز استان، یک نماینده غرب و دیگری در حوزه شرق استان خواهد بود همچنان منتظر دور دوم انتخابات است./کاسپین

 

انتهای خبر/

بالا بلوکی می گوید:

حرق نهایی رو بندر گزیها میزنن ولی شما هم اصلا” طرفدار آقای جلالی نیستین ههههههههههه

دید باز می گوید:

با سلام
گاهی مواقع بر سر دوراهی میمانی که حرف چه کسی را باورکنی؟ تفکر و عملکرد کدام گروه و جناب را خداپسندانه تلقی کنی؟ این ذات ما انسانهاست که نسیان و فراموشی بگیریم و دوباره در مسیر گمراهی و پشیمانی 4 سال دیگر قرار بگیریم. چه آقای جلالی و چه آقای نورقلی پور نیاز به رای مردم دارن پس بهتره راه حل مشکلات مردم منطقه را بزرگ کنند تا گفته های من سیاسی و چسبوندنم به حزب و گرایش خاص. الله اعلم

بیژن می گوید:

فقط دکتر

محمود آ..... می گوید:

به یاری حق مرد منطق و عمل اقای حاج رحمت جلالی در صندلی شماره 157 مجلس شورای اسلامی مینشیند.

محمود آ..... می گوید:

به یاری حق مرد منطق و عمل اقای حاج رحمت جلالی در صندلی شماره 157 مجلس شورای اسلامی مینشیند.

رامین می گوید:

نورقلی پور نزدیک به دولت اعتدال هستند و قطعا برای منطقه مناسب تر خواهند تا جلالی نزدیک به اصولگرایان…….

دید باز می گوید:

پیرمردی هر روز تومحله پسرکی رو با پای برهنه می دید که با توپ پلاستیکی فوتبال بازی میکرد؛
روزی رفت و یه کفش کتونی نو خرید و اومد به پسرک گفت: بیا این کفشا رو بپوش.
پسرک کفشا رو پوشید و خوشحال رو به پیرمرد کرد و گفت: شما خدایید؟ پیرمرد لبش را گزید و گفت نه پسرجان. پسرک گفت: پس دوست خدایی، چون من دیشب فقط به خدا گفتم کفش ندارم…

“دوست خدا بودن سخت نیست”
آقایون نماینده و هر کدومتون که رای آوردید دوست خدا باشید نه دوست این و اون.

ممد می گوید:

سلام احسنت بر دید باز…دوست خدا بودن مهمه

کردکویی می گوید:

مردم ولایتمدار منطقه غرب گلستان به فرزند راستین ومرداخلاق جانباز سرافراز حاج رحمت اله جلالی رای میدهند چرا که به درد منطقه اشنا هستنند نه به کسی که درخارج ازکشور بوده وهیچ اطلاعی از منطقه ندارد مسبب اختلاف بین شیه وسنی میشود دست زدن به قومگرایی یعنی فتنه گری مردم مومن هوشیارند انشااله فرداصلح منطقه حاج رحمت اله جلالی رابه بهارستان میفرستنند

کردکویی می گوید:

مردم ولایتمدار منطقه غرب گلستان به فرزند راستین ومرداخلاق جانباز سرافراز حاج رحمت اله جلالی رای میدهند چرا که به درد منطقه اشنا هستنند نه به کسی که درخارج ازکشور بوده وهیچ اطلاعی از منطقه ندارد مسبب اختلاف بین شیه وسنی میشود دست زدن به قومگرایی یعنی فتنه گری مردم مومن هوشیارند انشااله فرداصلح منطقه حاج رحمت اله جلالی رابه بهارستان میفرستنند

بندر ترکمنی می گوید:

کردکوییه عزیز. یعنی از نظر شما اگه یه فرد شیعه نماینده بشه بین شیعه و سنی اختلافی پیش نمیاد؟اینو یادتون باشه که بین سنی و شیعه فرقی نیست پس حرف مذهبو نیارید وسط همه هم وطنیم و ایران مال همه مسلمان هاست.درضمن اقای دکتر نور قلی پوربه مدت نزدیک پنج سال برای اخذ مدرک تخصص و دکترا به مالزی رفتنو برای خدمت به کشور عزیزشون ایران بازگشتند تا همه علمشون رو صرف به خدمت گرفتن وطن کنند .درضمن تخصص ایشون برای ابادانی چهار شهر بسیار متناسب است نه سیاستمدار بودن یک فرد! ایشون بسیار هم از وضع چهار شهر اگاهی فراوان دارن.مطمئننا فرد لاقی هستند

ارسال نظر