بررسی چشم انداز سلامت در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 492 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:23 ب.ظ، سه شنبه، 26 آبان، سال 1394 نظرات بدون نظر

نشست هم اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و مدیران بهداشت و درمان شهرستان کردکوی با هدف بررسی راهکارهای ارتقاء بخشیدن حوزه سلامت در این شهرستان با حضور نماینده مردم شریف غرب استان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار در محل بیمارستان امیرالمومنین (ع) برگزار شد.

dsc_0133___copyبه گزارش سرویس سلامت رادکانا، نشست هم اندیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و مدیران بهداشت و درمان شهرستان کردکوی با هدف بررسی راهکارهای ارتقاء بخشیدن حوزه سلامت در این شهرستان با حضور نماینده مردم شریف غرب استان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار در محل بیمارستان امیرالمومنین (ع) برگزار شد.

باید تلاش کنیم تا سطح خدمات تخصصی در غرب گلستان گسترش و توسعه یابد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این نشست با اشاره به عقب ماندگی های گذشته در حوزه سلامت گفت: نگاه بخش دانشگاه در دوسال و نیم گذشته معطوف به جبران عقب ماندگی های قبل بوده است.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا سطح خدمات تخصصی در غرب استان گسترش و توسعه یابد.

دکتر تقی ریاحی با اشاره به ظرفیت های بزرگ بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی و خدمات آنژیوگرافی و جراحی قلب باز در کردکوی به حفظ و گسترش این خدمات در کردکوی اشاره کرد و گفت: درصدد هستیم تا غالب خدمات تخصصی و 3 شهر غرب استان را به صورت معین در یک شهرستان انجام شود تا از تردد مردم به مرکز استان جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه در حال حاضر فاصله ما با نیاز های حوزه سلامت مردم زیاد است و شهرستان کردکوی به عنوان پیشقدم در این حوزه بزرگترین خدمات را به استان ارائه کرد گفت: آمادگی توسعه بخش قلب و گسترش خدمات آنژیوگرافی و جراحی قلب باز را در این شهرستان داریم.

وی اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک با راه اندازی بیمارستان بندرگز و توسعه اتاق عمل و icu و خدمات کلینیک تخصصی کردکوی و همچنین تربیت نیروی انسانی متخصص در ارائه خدمات تثبیت شده گام های مؤثری در حوزه سلامت برداریم.

dsc_0168

کلنگ زنی کلینیک ویژه تخصصی، سالن آموزشی و آمفی تئاتر بیمارستان امیرالمومنین (ع) امسال در شهرستان کردکوی
در ادامه این نشست دکتر علی عموزاد معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن تقدیر از مسئولین شهرستان کردکوی گفت: سعی کردیم توزیع منابع بر اساس نقشه راه دانشگاه باشد و در این راه توزیع منابع در شهرستان کردکوی با نگاه عالمانه براساس برنامه توزیع منابع برنامه ریزی شده است.

دکتر عموزاد اولویت دانشگاه را در حال حاضر جانمایی تخت های مراقبت های ویژه بیمارستانی در استان عنوان کرد و اظهار داشت: در فاز اول 130 تخت مراقبت های ویژه به استان اضافه خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به اینکه کلینیک ویژه تخصصی با متراژ 800 متر و سالن آموزشی و آمفی تئاتر بیمارستان امسال در شهرستان کردکوی به زمین زده می شود اظهار امیدواری کرد: امیدواریم این پروژه ها تا پایان سال 1395 به بهره برداری برسد.

در ادامه جمالی فرماندار کردکوی ضمن تقدیر از ارائه خدمات در بخش بهداشت و درمان کشور، استان و شهرستان خواستار اهتمام ویژه برای توسعه بخش درمان در کردکوی به ویژه توجه به مرکز تخصصی قلب شد.

در پایان دکتر محمد جواد نظری مهر نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره بر اینکه انسان سالم محور توسعه و بالندگی جامعه است گفت: اتفاقات خوب در حوزه سلامت کردکوی بیانگر حرکت خوب و رو به جلوی دانشگاه بوده است و در سراسر استان نیز شاهد رشد چشمگیری در حوزه بهداشت و درمان بوده ایم.

انتهای پیام/

ارسال نظر