برف و سرما به ۱۰ هزار هکتار از باغات استان گلستان خسارت وارد کرد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 171 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:25 ب.ظ، جمعه، 5 آذر، سال 1395 نظرات بدون نظر

معاون استاندار گلستان گفت: برف و سرمای چند روز اخیر به ۱۰ هزار هکتار از باغات مرکبات و زیتون استان گلستان خسارت وارد کرده است.

139501162042005407455044عبدالرضا مروتی صبح امروز در حاشیه شورای مدیریت بحران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای گذشته با وجود سرمای بی‎سابقه در استان گلستان و با وجود 5 هزار کیلومتر راه‎های مواصلاتی و یک‌هزار کیلومتر جاده‌های برف‎گیر و کوهستانی، با تلاش راهداری هیچ مسدودی جاده در استان نداشتیم.

وی افزود: 30 اکیپ راهداری با 100 وسیله سبک و سنگین در استان گلستان تلاش کردند تا هموطنان از جاده‌ها استفاده کرده و جاده‎ای در استان مسدود نشود.

معاون عمرانی استاندار گلستان ادامه داد: در بخش گاز خانگی نیز با اطلاع‌رسانی رسانه‎ها و اداره گاز، علاوه بر اینکه قطعی گاز نداشتیم و با بیش از 500 هزار مشترک، توانستم روزانه 3 میلیون مترمکعب صرفه‌جویی کنیم.

مروتی اظهار داشت: در بخش کشاورزی بیش از 203میلیارد تومان خسارت وارد شده که شامل 6 هزار هکتار باغات مرکبات و 5 هزار هکتار باغات زیتون است که باغات زیتون در سال آینده نیز خسارت خواهد دید.

وی اظهار کرد: در چند روز گذشته با توجه به برودت هوا، بیش از 4 تن شن و ماسه در جاده‌ها ریخته شده و 400 خودروی گرفتار در برف نیز آزادسازی شده است.

معاون عمرانی استاندار گلستان گفت: خسارت سرما و برف در دیگر بخش های کشاورزی و غیره در استان گلستان پس از کاهش برودت هوا بررسی می‎شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر