برنامه ۹۰، جوانی را از چوبه دار نجات داد + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,177 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:30 ق.ظ، چهارشنبه، 27 فروردین، سال 1393 نظرات ۲ نظر

قرار بود بامداد دیروز (سه‌شنبه) جوانی اسیر طناب دار شود، اما یک خواب، یک شهر و یک جریان رسانه‌ای، در دقیقه‌ ۹۰ روح بزرگ پدر و مادری را برانگیخت تا از خون پسرشان بگذرند.

resized_545518_857به گزارش رادکانا، عبدالغنی حسین‌زاده از فوتبالیست‌های قدیمی استان مازندران در حالی که طناب دار به گردن قاتل پسرش آویخته شده بود، اعلام گذشت کرد.

آبان ۱۳۸۶ بود که یک دعوای ساده در چهارشنبه بازار شهر کوچک رویان از توابع شهرستان نور فاجعه آفرید و زندگی جوانی هجده ساله را به پایان رساند. محل اجرای حکم قصاص «بهتاش- ق» به اتهام قتل «عبدالله حسین‌زاده» روز گذشته در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نور آماده شده بود و نیروهای انتظامی در محل مستقر شده بودند.

از ساعات اولیه صبح نیز مردم در محل اجرای حکم حضور یافته بودند، اما دقایقی قبل از طلوع آفتاب، زمانی که طناب دار به گردن متهم آویخته شده بود، اولیای دم پای چوبه دار آمدند و طناب را از گردن قاتل برداشتند.

در این بخشش، رسانه‌ها و برنامه تلویزیونی ۹۰ نقش پررنگی را ایفا کردند. به گفته عبدالغنی حسین‌زاده، پدر مقتول، عادل فردوسی‌پور قبل از آن‌که در برنامه ۹۰ در مورد این حادثه صحبت کند با او تماس گرفت و درخواست کرد که از خون پسرش بگذرند. علی دایی و امیر قلعه‌نویی هم از دیگر چهره‌های تاثیرگذاری بودند که پس از تماشای برنامه ۹۰ با پدر مقتول که یکی از مربیان فوتبال است، تماس گرفتند.

عبدالغنی حسین‌زاده ۱۸ سال است که در رویان مدرسه فوتبال دارد و فوتبالیست‌های زیادی را از جمله محسن بنگر و محسن یوسفی تربیت کرده است. این مربی قدیمی و کارکشته مازندرانی با شکرگذاری از خدا که در لحظه آخر رحم را بر دل او و همسرش مستولی کرد تا بتواند ببخشد، گفت: از جوان‌ها می‌خواهم که دعوا نکنند و در درگیری‌ها تا می‌توانند شرکت نکنند. اگر هم ناچار به دعوا شدند دست به چاقو یا این چیزها نبرند که خود را نصیحت کنند. این تنها نصحیت من به جوان‌هاست.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
رضا می گوید:

ببخش چقدر شیرین است.

ایکاش همه ببخشند.

حسن می گوید:

خانواده مقتول چه حس قشنگی دارن الان

قاتلم چقدر نادم و پشیمانه

اشکم سرازیر شد با دیدن این صحنه ها

ارسال نظر