برپایی موکب الحسین (ع) در مسجد بین راهی کردکوی/ ۱۰ روز اطعام دهی به عزاداران حسینی در موکب الحسین (ع)
تعداد بازدید تعداد بازدید: 223 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:08 ق.ظ، یکشنبه، 2 مهر، سال 1396 نظرات بدون نظر

عضو هیئت امنای مسجد بین راهی امام خمینی (ره) شهرستان کردکوی از برپایی موکب الحسین (ع) در ایام محرم و صفر در جوار مسجد بین راهی امام خمینی (ره) این شهرستان خبرداد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ حسین قلندرآیش در گفتگو با خبرنگار ما ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش گفت: قریب به یک ماه به همراه ترکیبی جدید از هیئت امنا در مسجد بین راهی امام خمینی (ره) شهرستان کردکوی مشغول به فعالیت هستیم.

وی افزود: با توجه به حضور ترکیب جدید هیئت امنا و فرارسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش و موقعیت استراتژیک مسجد بین راهی امام خمینی (ره)، برای شروع کار تصمیم بر این شد تا موکبی در جوار این مسجد برپا شود.

تعبیه غرفه های متعدد در موکب الحسین (ع)

عضو هیئت امنای مسجد بین راهی امام خمینی (ره) شهرستان کردکوی با بیان اینکه این موکب دارای چندین بخش است، اظهار داشت: اولین بخش آن، غرفه “نمایشگاه عاشورایی و بصیرتی” است که ماکت واقعه عاشورا و طفلان مسلم ابن عقیل در آن طراحی و کار شده است.

قلندرآیش با اشاره به اینکه غرفه بعدی، “غرفه بازیهای کودکانه” است، افزود: این غرفه به نیت شش ماهه امام حسین (ع) برپا شد تا فضایی مناسب و سالم را برای کودکان و نونهالان ایجاد کند. در نظر داریم در این غرفه فرهنگ عاشورایی را به نونهالان و کودکان انتقال دهیم.

وی به “غرفه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کردکوی” اشاره کرد و خاطرنشان کرد: تمام پشتیبانی موکب الحسین (ع) از سوی اداره اوقاف شهرستان تأمین می شود که جا دارد از آقای طاهرخانی ریاست این اداره تقدیر بعمل آید.

حسین قلندرآیش ادامه داد: در این غرفه گزارشی از عملکرد اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدمت مردم کردکوی ارائه و همچنین ترویج فرهنگ وقف در این غرفه صورت می گیرد.

عضو موکب الحسین (ع) مسجد بین راهی امام خمینی (ره) شهرستان کردکوی با بیان اینکه غرفه بعدی مربوط به “پاسخ به شبهات شرعی” است، اظهار داشت: تعدادی از روحانیون مبلغ از استان قم به این موکب اعزام شدند که طی این روزهایی که در این موکب حضور دارند، همشهریان و مسافران عزیز می توانند از حضور این بزرگواران بهره مند شوند.

برپایی ایستگاه صلواتی شهید مدافع حرم اسماعیل زاهدپور در موکب الحسین (ع)

وی به ایستگاه صلواتی شهید مدافع حرم اسماعیل زاهدپور که بخش مهم و کلیدی موکب الحسین (ع) است، اشاره کرد و گفت: این ایستگاه صلواتی به نیابت از شهید زاهدپور در این موکب تعبیه شد که در 10 روز اول ماه محرم بصورت مداوم در این به توزیع چای، شیرینی، خرما، شربت و… بین عزاداران می پردازیم.

قلندرآیش تصریح کرد: میان وعده و عصرانه هم در این موکب تعبیه شده است که متناسب با شرایط و برنامه ریزی مشخصی در خدمت همشهریان و مسافران هستیم.

10 روز اطعام دهی عزاداران در موکب الحسین (ع) کردکوی

عضو هیئت امنای مسجد بین راهی امام خمینی (ره) شهرستان کردکوی با عنوان اینکه از روز شنبه یکم مهرماه تا 10 مهرماه همه روزه نهار در موکب الحسین (ع) در خدمت عزاداران حسینی هستیم، افزود: موکب الحسین (ع) تا پایان ماه صفر، پنجشنبه ها و جمعه ها فعال است و پذیرایی از مردم در این موکب صورت می گیرد.

قلندرآیش با بیان اینکه تیمی بسیار قوی پشت صحنه برپایی این موکب مشغول به فعالیت هستند، اذعان کرد: ابوذر رستمی یکی از خوش فکرترین جوانان شهرستان کردکوی طراحی موکب الحسین (ع) را عهده دار است که به همراه تیم خود خدمات بسیار خوبی را در این موکب ارائه خواهند کرد.

هیئت های عزاداری کردکوی در موکب الحسین (ع) مراسم عزاداری برگزار کنند

عضو موکب الحسین (ع) مسجد بین راهی امام خمینی (ره) شهرستان کردکوی با اشاره به اینکه تمامی هیئت های عزاداری کردکوی می توانند جهت عزاداری در این مکان حضور یابند و در این مکان به عزاداری بپردازند، یادآور شد: موکب الحسین (ع) می تواند اطعام دهی عزاداران هیئت های عزاداران حسینی را برعهده گیرد و این عزیزان مهمان ما می شوند.

وی تصریح کرد: از ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کردکوی که همواره در این مسیر همراه ما بودند بخاطر حمایت های ارزنده شان قدردانی می کنیم.

قلندرآیش در خاتمه اظهار داشت: تعدادی از هیئت های عزاداری جهت برگزاری مراسم عزاداری در این موکب به ما مراجعه کردند و دیگر عزیزانی که تمایل دارند به همراه هیئت های عزاداری خود در این مکان به عزاداری بپردازند با شماره تماس 09112714941 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر