برگزاری بیش از ۳۸۰ برنامه در بزرگداشت سوم خرداد گلستان + جدول برنامه ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 295 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:58 ب.ظ، دوشنبه، 28 اردیبهشت، سال 1394 نظرات بدون نظر

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: امسال در بزرگداشت سوم خرداد استان گلستان ۳۸۵ عنوان برنامه اجرا خواهد شد.

12121067_3به گزارش رادکانا، عباس حسن نیا مدیرکل حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس در نشست خبری اعلام برنامه های بزرگداشت آزادسازی خرمشهر درگرگان، گفت: رزمندگان دفاع مقدس در زمان حمله به خرمشهر 34 روز مقاومت کردند و جلوی ورود ارتش تا دندان مسلح بعث عراق را به این شهر گرفتند وبسیاری از محاسبات دشمنان را به هم ریختند.

وی ادامه داد: در بحث آزاد سازی خرمشهر 3 قرارگاه مشترک ما بین سپاه و ارتش و نیروهای مردمی تشکیل شده بود که در عملیات بیت المقدس حدود 1/3 اراضی اشغال شده توسط رژیم بعث عراق آزاد شد.

مدیرکل حفظ آثارنشر و ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه وحدت بین نیرو های مسلح و مردم در این عملیات بسیار مشهود بود ، تصریح کرد: این عملیات و آزاد سازی خرمشهر در روحیه رزمندگان ما بسیار تاثیر مثبت گذاشته بود و به همین خاطر دشمن با طرح ریزی حمله اسرائیل به لبنان قصد داشت تا ایران را در 2 جبهه در گیر نماید که توان نظامی ما کاهش یابد که با هوشیاری امام خمینی (ره)جلوی این اقدام گرفته شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عراق برای اینکه بتواند جلوی ورود ایران به خرمشهر را بگیرد تجهیزات و نیروهای بسیاری را در این منطقه وارد کرده بود بعد از پیروزی رزمندگان دفاع مقدس برخی فرماندهان نقل کرده اند خروج مهمات از سنگرهای عراقی ها در خرمشهر حدود یک ماه وقت صرف شده بود.

حسن نیا اذعان داشت: هرگاه در جبهه همدلی و همزبانی بین نیرو ها و مسئولین اوج می گرفت پیروزی های بزرگی نصیب رزمندگان دفاع مقدس می شد.

وی ادامه داد: برخی رخداد های دفاع مقدس در شرایط عادی هم امکان پذیر نیست و به نوعی می توان آنها را معجزه نامید ، عبور 5 لشگر از رودخانه خروشان و انجام دادن عملیات در آن شرایط یکی از این موراد است.

مدیرکل حفظ آثارنشر و ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه برنامه های بزرگداشت 3 خرداد امسال با عنوان ” ما می توانیم” اجرا خواهد شد ، افزود: مراسم های متنوعی امسال از31 اردیبهشت شروع می شود و تا 6 خرداد ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: مهمترین برنامه های این هفته عبارت اند از تجلیل از پاسداران نمونه در روز پاسدار ، رژه موتوری ، عطر افشانی و غبار روبی مزار شهداء ، وزیت رایگان ، صبح گاه مشترک ، مسابقه دوچرخه سواری ، شرکت در نماز جمعه ، اجرای تئاتر و خاطر گویی ، رو نمایی از کتاب ، برگزاری یادواره های شهداء و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و چندین برنامه فرهنگی و ورزشی دیگر که در سطح استان برگزار خواهد شد.

Picture-075

انتهای پیام/

ارسال نظر