برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی فردا در روستای سالیکنده/پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 968 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:48 ب.ظ، شنبه، 9 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

جشنواره بازیهای بومی محلی و فرهنگ اقوام بمناسبت ایام نوروز از ساعت ۱۴ عصر فردا دوشنبه در مدرسه شهیدان مهدان روستای کهن و قدیمی سالیکنده با حضور مسئولین و مردم شریف این روستا برگزار می شود.

salikandehبه گزارش رادکانا، احمد پارسایی دهیار روستای سالیکنده در خصوص نحوه برگزاری این جشنواره در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: جشنواره بازیهای بومی محلی و فرهنگ اقوام بمناسبت ایام نوروز از ساعت 14 عصر فردا دوشنبه در مدرسه شهیدان مهدان روستای کهن و قدیمی سالیکنده با حضور مسئولین و مردم شریف این روستا برگزار می شود.

وی ادامه داد: اجرای موسیقی سنتی، بازی‎های بومی محلی، مسابقات ورزشی، پخت غذای سنتی بخش‎هایی از جشنواره بومی محلی نوروز ۹۳ در روستای سالیکنده است.

وی در ادامه افزود: این جشنواره از 5 غرفه صنایع دستی، پخت غذاهای بومی محلی، ابنیه و امکانات قدیمی، ابزارآلات کشاورزی، لباس های سنتی و قدیمی تشکیل شده است.

پارسایی اظهار داشت: بخشی را برای وحوش اهلی و دام در نظر گرفتیم که نشانگر شغل دامپروری مردم روستا می باشد و این بخش را بصورت سنتی و قدیمی درست کردیم که می تواند بازدیدکنندگان زیادی را به خود اختصاص دهد.

دهیار روستای سالیکنده به اجرای شاد و مهیج طنز قارنلی در این جشنواره اشاره کرد و گفت: از علیرضا گالش (قارنلی) جهت حضور در این جشنواره و اجرای برنامه طنز دعوت شده تا لحظات شاد و مفرهی را برای مردم سالیکنده رقم بزند.

احمد پارسایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روستا خاطرنشان کرد: ورودی مکان جشنواره را با نمایشگاهی از تصاویر شهدای روستای سالیکنده درست کردیم که می تواند یاد و خاطره این عزیزان را در این روز در دلهای یکایک مردم روستا زنده نگه داشت.

پارسایی به اجرای بازیهای بومی محلی در این جشنواره اشاره کرد و بیان داشت: بازی های بومی محلی همچون چولنگ سواری، تیله بازی، پاره بازی و طناب کشی که این روزها در بین جوانان و دیگر سنین این روستا مرسوم است در این جشنواره به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی در خاتمه یادآور شد: در پایان این جشنواره از خانواده های شهدای روستای سالیکنده و تمامی کسانی که به هر نوعی برای این روستا افتخار آفریدند تقدیر و تجلیل خواهد شد.

لازم بذکر است، جشنواره بازیهای بومی محلی روز دوشنبه (11/1/93) از ساعت ۱۵ الی ۱۹ در روستای بالاجاده برگزار خواهد شد.

ارسال نظر