برگزاری جشنواره ماهیگیری در شهرستان علی آباد کتول+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 781 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:35 ق.ظ، شنبه، 11 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

اولین جشنواره ماهیگیری با حضور بیش از ۲۰۰ ماهیگیر از سراسر استان گلستان و خانواده های علاقمند به این رشته ورزشی در آب بندان کردآباد شهرستان علی آباد کتول برگزار شد.

DSC08232به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، در این جشنواره که بیش از 200 ماهیگیر از شهرهای مختلف استان گلستان و جمع زیادی از خانواده‌های شهرستان علی آباد کتول حضور داشتند و ماهیگیران در فضایی سالم و جذاب با هم رقابت در صید ماهی پرداختند.

مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور فرماندار، رییس اداره شیلات، معاون اداره تربیت بدنی  و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان و اعضای شورای شهر علی آباد کتول برگزار شد و داوران به معرفی نفرات برتر پرداختند که پوریا رنجبر از شهرستان علی آباد کتول به صاحب مقام اول شد و احمد فر از علی آبادکتول و ابوالفضل نژاد حسین از گرگان به ترتیب عناوین دوم و سوم این جشنواره را از آن خود کردند.  به نفرات برتر این مسابقات لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

جلال کریمی نیز در این جشنواره به عنوان مسن ترین ماهیگیر شناخته شد و مورد قدردانی قرار گرفت.

آدینه بوریا باف مسئول برگزاری جشنواره هدف از برگزاری این برنامه را  رونق تفریحات سالم، توجه به گردشگری و معرفی هر چه بیشتر ورزش پور شور و نشاط ماهیگیری عنوان کرد.

وی درباره ماهی های رها شده در آب بندان گفت: با همکاری اداره شیلات شهرستان و شورای شهر تعدادی ماهی کپور، قزل آلا و آمور در آب بندان روستای کرد آباد رها سازی شد و ماهیگیران از صبح تا ساعت 14 عصر به ماهیگری پرداختند که بعد از چند ساعت رقابت، نفرات برتر مشخص شدند.

عیسی کرمی از پیشکسوتان ماهیگیری استان گلستان نیز در حاشیه این جشنواره به خبرنگار زرین نامه گفت: ورزش ماهیگیری از ورزش های کم خطر و مفرح است که با کمترین امکانات نیز قابل انجام است. خوشبختانه استان گلستان دارای پتانسیل بالای ماهیگیری است. وجود دریا، رودخانه های مختلف، سدها و آب بندان های فراوان در این استان، این استان را به یکی از مکان های جذاب توریستی به ویژه ماهیگیری تبدیل کرده است که هر هفته علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده و در غنی سازی اوقات فراغت نقش موثری دارند.

وی تاکید کرد: با وجود چنین پتانسیلی جا دارد این مسابقات در سطح استانی و کشوری برگزار شوند که امیدواریم مسئولین نسبت به برگزاری این مسابقات اهتمام بیشتری از خود نشان دهند و شاهد افزایش تعداد این مسابقات در سطوح مختلف استانی و حتی ملی باشیم.

DSC08204DSC08206DSC08208DSC08213DSC08216DSC08218DSC08219DSC08220DSC08221DSC08224DSC08232DSC08233

گزارش: وحید حاج سعیدی

تصاویر از : زرین نامه

 

انتهای پیام/

ارسال نظر