برگزاری جشن زیر سایه های خورشید در ۶ شهرستان، ۲ شهر و ۴ روستا استان گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,225 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:54 ق.ظ، چهارشنبه، 20 شهریور، سال 1392 نظرات یک نظر

سید حسام بنی فاطمه: همایش بین المللی زیر سایه خورشید از تاریخ ۲۴ شهریور الی ۲۶ شهریور ۹۲ در شهرستانهای گرگان، گنبد، مینودشت، رامیان، آق قلا و کردکوی و در شهرهای دلند و سرخنکلاته و در روستاهای نصرآباد، گلند، هاشم آباد و ده حسن خان استان گلستان برگزار خواهد شد.

IMG_0002

به گزارش خبرنگار رادکانا، سید حسام بنی فاطمه دبیر جشنواره زیر سایه خورشید استان گلستان صبح روز گذشته در نشست خبری با خبرنگاران استان در خصوص همایش بزرگ زیر سایه خورشید در استان گفت: امسال ششمین سالیست که جشن بزرگ زیر سایه خورشید در 22 استان کشور، 120 شهرستان کشور و 6 کشور خارجی برگزار می شود.

وی افزود: از این 6 کشور خارجی 5 کشور اسلامی می باشند بعلاوه کشور آلمان که بعنوان یک کشور اروپایی میزبان پرچم امام رضا (ع) می باشند.

بنی فاطمه در خصوص شعار همایش ملی زیر سایه خورشید امسال گفت: شعار جشن زیر سایه خورشید امسال که به صورت بین المللی هم در حال برگزاریست ” نقشه خوشبختی من در دستان شماست” می باشد.

وی ادامه داد: اگر به این جمله دقت کنید متوجه خواهید شد که جشن زیر سایه خورشید امسال دقیقا بر روی سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی رضوی کار می کند و همچنین توقع این شعار این است که اگر می خواهیم در زندگی خوشبختی را لمس کنیم و به آن دست یابیم شعارمان این باشد که نقشه راهم را از اهل بیت (ع)، از امام رضا (ع) که ولی نعمت همه ما ایرانیان است بگیریم.

تهیه و توزیع 2000 جلد کتاب با عنوان سبک زندگی رضوی در 5 شهرستان استان

سیدحسام بنی فاطمه از چاپ کتاب سبک زندگی رضوی به تعداد 2000 نسخه خبر داد و افزود: سبک زندگی رضوی را در کتابی با همین عنوان به تعداد 2000 نسخه تهیه کرده و قرار است در این 5 شهرستان توزیع کنیم.

دبیر همایش بزرگ زیر سایه خورشید استان از برگزاری جشن های رضوی در 6 شهرستان استان گلستان خبر داد و افزود: جشن زیر سایه خورشید در شهرستان های گنبد، مینودشت، رامیان، آق قلا، کردکوی و گرگان برگزار می شود.

وی یادآور شد: در شهر دلند و روستاهای نصرآباد و هاشم آباد گرگان و روستای ده حسن خان مینودشت برنامه های خوبی تدارک دیدیم.

بنی فاطمه زمان شروع همایش بزرگ زیر سایه خورشید گفت: برنامه ها از روز یکشنبه 92/6/24 آغاز و ان شاالله در روز سه شنبه 92/6/26 به اتمام می رسد.

دبیر همایش بزرگ زیر سایه خورشید استان آغاز جشن ها را از غبارروبی مزار شهدای گمنام گنبد اعلام کرد و افزود: ساعت 8 صبح روز یکشنبه 24 شهریور برنامه هایمان را از غبارروبی مزار شهدای گمنام شهرستان گنبد آغاز خواهیم کرد.

برنامه ها بشرح زیر می باشد:

– ساعت 9 صبح روز 24 شهریور حضور در بیمارستان خاتم الانبیاء گنبد: در این قسمت از برنامه اذان و اقامه خوانی در گوش نوزادان تازه متولد شده و با توزیع بسته های نبات به عیادت بیماران خواهند رفت.

 ساعت 10 صبح روز 24 شهریور همایشی باعنوان امام رضا (ع) در کلام شیعه و سنی در سالن شهید مطهری سپاه گنبد برگزار خواهد شد.

در این همایش به احادیث احصاء شده مشترک در فقه شیعه و سنی به صورت ویژه پرداخته خواهد شد که یک سخنران شیعه و یک سخنران اهل سنت مبادرت به ارائه این احادیث خواهند کرد..

– اولین جشن زیر سایه خورشید ساعت 11 صبح روز 24 شهریور در امام زاده یحیی بن زید شهرستان گنبد همراه با توزیع بسته های متبرک بین مردم، اهتزاز پرچم بارگاه ملکوتی آقا امام رضا، قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) و قرائت میثاق نامه با امام مهربان برگزار خواهد شد.

– ساعت 18 عصر روز یکشنبه 24 شهریور در روستای ده حسن خان شهرستان مینودشت از دو خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی دلجویی می شود.‎

– دومین جشن زیر سایه خورشید ساعت 18:30 روز یکشنبه 24 شهریور بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع مینودشت برگزار خواهد شد.

– آغاز برنامه ها در روز دوم (دوشنبه 25 شهریور) از مزار شهدای گمنام رامیان خواهد بود:

– استقبال مردمی در ساعت 9:30 صبح در میدان امام علی (ع) رامیان اجرا خواهد شد.

– سومین جشن زیر سایه خورشید در ساعت 10 صبح 25 شهریور در مسجد جامع رامیان برگزار خواهد شد.

– چهارمین جشن زیر سایه خورشید ساعت 11 صبح روز 25 شهریور در مهدیه شهر دلند برگزار می شود.

– پنجمین جشن زیر سایه خورشید ساعت 16 عصر روز دوشنبه 25/6/92 در سالن امام خمینی (ره) شهرستان آق قلا  برگزار خواهد شد.

– همانند سال گذشته نشستی با حضور مداحان و هیئات مذهبی استان ساعت 17 عصر روز دوشنبه 25 شهریور در سالن ولایت سازمان تبلیغات اسلامی استان خواهیم داشت.

– ششمین جشن زیر سایه خورشید در ساعت 19 روز دوشنبه 25 شهریور در مسجد امیرالمومنین (ع) روستای نصرآباد برگزار خواهد شد.

– آخرین برنامه روز دوم حضور در برنامه صدا و سیمای استان می باشد که در شب میلاد امام رضا (ع) در ساعت 9 شب 25 شهریور از صدا و سیمای مرکز گلستان پخش می شود.

برنامه های روز آخر:

– همانطور که در اجرای همایش زیر سایه خورشید توسل به شهدای گمنام کردیم اقدام به غبار روبی مزار شهدای گمنام شهرستان کردکوی در ساعت 8 صبح روز سه شنبه 26 شهریور روز میلاد امام رضا (ع) کردیم.

پرچم متبرک امام رضا (ع) در بارگاه کردکوی نصب می‎شود

در صورت عدم بروز مشکل از سوی آستان قدس رضوی و اگر آستان قدس رضوی به وعده خود عمل کند بنا شده ان شاالله پرچم متبرک امام رضا (ع) در مزار شهدای گمنام شهرستان کردکوی نصب شود.

– حضور در خانه سالمندان زیباشهر گرگان در ساعت 9 صبح روز سه شنبه 26 شهریور در روز میلاد امام رضا (ع) است.

– همایش ویژه علمی تحت عنوان همایش طب الرضا (ع) ساعت 10 صبح روز سه شنبه 26 شهریور با حضور دکتر سید سعید اسماعیلی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار خواهد شد.

– خدام حرم رضوی بهمراه پرچم آستان قدس رضوی در ساعت 12 روز سه شنبه 26 شهریور در دانشگاه پیام نور گرگان حضور خواهند یافت.

– حضور در منزل خانواده ایثارگر در ساعت 15 روز سه شنبه 26 شهریور در گرگان می باشد.

– هفتمین جشن زیر سایه خورشید در ساعت 16 عصر در امامزاده سلیمان روستای هاشم آباد گرگان برگزار خواهد شد.

سید حسام بنی فاطمه در خصوص برگزاری جشن زیر سایه خورشید در محله امام رضا (ع) گرگان خبر داد و اظهار داشت: بیشترین نگاه ما در این برنامه به برگزاری جشن بزرگ متمرکز استانی استانی در مرکز استان گلستان خلاصه خواهد شد.

وی افزود: امسال توسلی به امام رضا (ع) کردیم تا محله امام رضا (ع) راه بیاندازیم. برنامه استقبال از میدان سرخواجه به مسجد امام رضا (ع) در خیابان امام رضا (ع) قرار دادیم.

وی در خصوص هماهنگی دستگاههای محلی در محله امام رضا (ع) گرگان گفت: با هیئت های مذهبی و پایگاه مقاومت بسیج محله امام رضا (ع) گرگان و امام جماعت مسجد امام رضا (ع) هماهنگ شده تا با کسبه های محل هماهنگ کنند تا همانند جشن های نیمه شعبان جشن بگیرند.

بنی فاطمه اظهار داشت: آخرین جشنی که در شهرستان گرگان برگزار می کنیم هشتمین جشنیست که ساعت 20 روز سه شنبه 26 شهریور در شبستان امامزاده عبدالله گرگان برگزار خواهد شد.

در شبستان امامزاده عبدالله اهتزاز پرچم امام رضا (ع) و قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) و مداحی خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: حدود 2100 عدد پرچم السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع) در کل استان در بین مردم توزیع می شود.

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=7761

ارسال نظر