برگزاری دومین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) بالاجاده ای های مقیم تهران
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,082 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:12 ق.ظ، سه شنبه، 4 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

به گزارش دبیرخانه دومین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) ۳۰ خرداد دومین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) با موضوعیت انتخاب جوان برتر بالاجاده در سینما بهاران منطقه ۱۷ تهران برگزار شده است.

downloadبه گزارش رادکانا به نقل از سامانه اطلاع رسانی سورم سرای بالاجاده ای های مقیم تهران، این مراسم که با تلاوتی چند از کلام الله مجید توسط استاد و قاری قرآن کریم عبدالله هزار جریبی و سرود جمهوری اسلامی در قالب کلیپی بسیار زیبا تمثالی از شهدای گرانقدر روستای بالاجاده آغاز و سپس جوادی بالاجاده دبیر برگزاری جشنواره و مجری برنامه با قرائت اشعار حماسی در وصف انتظار حضرت بقیه اله الاعظم (عج اله)‌و دیکلمه بسیار حماسی و  ابلاغ سلام و درود به زادگاه پیشینه و تاریخ و آداب و روسوم گذشته بالاجاده پرداختند و مداحی مراسم را توسط جناب آقای علی محمد رضائیان به شیوه سنتی اجرا شده است.

در ادامه برنامه حاج محمدرضا هزار جریبی از امنا هیئت جوانان متوسلین به حضرت علی اکبر (ع) به ارائه گزارش از فعالیتهای فرهنگی و دینی هیئت و جشنواره پرداختند.

اجرای مراسم شاد شعبده بازی و تر دستی توسط جوان فعال بالاجاده ای استاد حسین شهریاری از دیگر برنامه های این جشنواره بوده است.

مداحی و امیرخوانی به شیوه سنتی و سرودخوانی حماسی ایران در وصف حماسه ایرانیان توسط ذاکر اهل البیت جناب حاج احمد زمانی اجرا شده است.

اجرای برنامه موسیقی زنده توسط جوانان هنرمند بالاجاده ای با مدیریت جناب آقای احسان میرزایی و خوانندگی آقای فرشید کبیری از برنامه های شاد و مفرح این برنامه ها بوده است.

تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی و سازندگی بالاجاده اساتید معظم جناب آقایان محمدعلی شهریاری و محمدعلی کبیری با اهدا لوح سپاس و تندیس خدمت صادقانه و تهیه بنر سپاسنامه از دیگر برنامه های فرهنگی این جشنواره بوده است.

ایجاد و برپایی ایستگاههای فرهنگی نقاشی کودکانه و ایستگاه قرآن کریم کودکانه از دیگر برنامه های مفرح و شاد و پرجاذبه این جشنواره بوده است.

تجلیل از مروجین فرهنگ عاشورایی و فعالین تشکهای دینی و خیرین نیز از دیگر برنامه های این جشنواره بوده است که در این مراسم از جناب آقایان حاج علی اکبر مازندرانیحاج عبدالحسین جلالیحاج نادعلی هزار جریبی و حسین زمانی توسط پیشکسوتان دینی و ریش سفیدان هیئت تجلیل شده است.

سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین شیخ قاسمعلی نوچمنی امام جماعت محترم مسجد الزهرا (س) تهران و مدیر محترم حوزه علمیه حضرت حجت (عج اله ) با موضوعیت شناخت و آشنایی بیشتر با زندگانی حضرت علی اکبر (ع) و نقش آن در حماسه خونین کربلا و جوان اسلامی دارای ارزشهای والای اسلامی از دیگر برنامه های این جشنواره بوده است.

بهره گیری از نصایح و تکریم و تجلیل از مقام شامخ فرهنگیان پیشکسوت بالاجاده جناب آقایان اساتید معظم حاج حسن فرخیدکتر حاج سید محمود جعفریحاج ابوالقاسم فرخیحاج محمدعلی اورسیجی نیز از برنامه های جذاب این جشنواره بوده است.

قرعه کشی از شرکت کنندگان مسابقه فرهنگی اعیاد شعبانیه و مسابقه حضوری شرکت کنندگان جشنواره از دیگر برنامه های فرهنگی هیئت بوده است.

در خاتمه مراسم تجلیل از نخبگان علمی، پژوهشی و تحقیقاتی و فرهنگی و ورزشی نیز با اهدا لوح و تندیس و هدیه نقدی انجام پذیرفته است

منتخبین جشنواره دوم حضرت علی اکبر (ع) بالاجاده ایهای مقیم تهران121

1-خانواده شهید قربانعلی ساوری                                            جوانترین شهید روستای بالاجاده

2-خانواده مرحوم استاد فقیه دکتر ابوالحسن شهواری                 استاد دانشگاه، محقق و تاریخ دان

3-خانواده مرحوم سید قدیر بنی هاشمی                                    جوان ایثارگر با اهداء اعضا

4-جناب آقای قدمعلی رایجی                                                    جانباز ایثارگر نمونه فداکاری و ایثار

5-استاد علی دانشور                                                             مولف کتب ارزنده دینی، شاعر و نویسنده

6-حضرت حجه الاسلام شیخ نورعلی یزدی بالاجاده                  مولف، محقق علوم دینی- طلبه جوان موفق در علوم دینی

7-جناب آقای محمود یزدی                                                    جوان موفق در علوم قرآنی-حافظ و قاری ممتاز قرآن

8-سرکار خانم دکتر شقایق رضایی                                         استاد دانشگاه،‌محقق و مولف کتب در رشته پزشکی گیاهی

9-جناب آقای محمدرضا مسعودی                                           جوان فداکار و نمونه ایثار و خدمت آتش نشان فداکار

10-جناب آقای عبدالله مهقانی                                                  جوان موفق مدیر کارآفرین در رشته چاپ و نشر

11-سرکار خانم حلیمه عشر ستاقی                                           جوان موفق و حافظ قرآن کریم

12-جناب آقای یاسر بالاجاده                                                   جوان موفق در عرصه هنر بازیگری سینما و تلویزیون

ارسال نظر