برگزاری سمینار آموزش آماده سازی سومین مسابقه ملی فناوری نانو در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,009 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:04 ب.ظ، شنبه، 12 اسفند، سال 1391 نظرات بدون نظر

سمینار آموزش آماده سازی سومین مسابقه ملی فناوری نانو با حضور مسئولین و دانشجویان دانشگاه های غرب استان در تالار شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی برگزار شد.

IMG_0016سیدمحمد حسینی نماینده دبیرخانه مسابقه ملی فناوری نانو، ستاد نانوی کشور در استان های مازندران و گلستان در حاشیه سمینار در گفتگو با خبرنگار رادکانا گفت: در این مسابقات دانشجویی که ستاد نانوی کشور برگزار می کند آشنایی دانشجویان با فناوری نانو و ایجاد علاقمندی برای شرکت در این مسابقات می باشد.

حسینی افزود: گسترش این فناوری در دانشگاه ها، مراکز علمی و شرکت های آموزشی گسترش پیدا می کند و ترویج داده می شود.

نماینده دبیرخانه مسابقه ملی فناوری نانو در استان های گلستان و مازندران اظهار داشت: فناوری نانو یکی از فناوری های بروز و پراهمیت دنیا محسوب می شود و در صنایع پزشکی، در مواد و متریال کاربردهای وسیعی دارد و بخاطر کاربردهای وسیعی که در بهتر کردن موادها در صنایع مختلف نسبت به گذشته دارد و کاربردهای شگفت انگیزتری که می تواند بعد از وارد شدن به صنایع، داشته باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

وی در ادامه افزود: اکثر برندها و شرکت هایی که خودشان را با تکنولوژی روز دنیا پیش می برند وارد فناوری نانو شدند و از این فناوری استفاده می کنند که چند نمونه از این برندها همچون شرکت سامسونگ، شرکت خودروسازی BMW و شرکت های دیگری که از مارک ها و برندهای معتبر و معروفی برخوردار می باشند و تکنولوژی هایشان را با تکنولوژی روز دنیا پیش می برند با استفاده از همین فناوری نانو به موفقیت های زیادی دست یافتند.

وی با توجه به هدف ستاد نانو بیان داشت: هدف ستاد نانو تولید ثروت و بهتر شدن زندگی مردم می باشد که ان شاا… بتوانیم به خوبی از این فناوری استفاده کنیم.

سید محمد حسینی در خصوص نحوه تأسیس ستاد نانوی کشور گفت: ستاد نانو در سال 82 با دستور ریاست جمهوری تأسیس شد که در حال حاضر زیر نظر معاونت ریاست جمهوری هستند.

 وی تصریح کرد: اهداف ستاد مداوم و یکنواخت می باشد. همانطور که اشاره کردم این آماده سازی برای برگزاری سومین مسابقه می باشد که دوره های قبل اولین و دومین مسابقه ملی برگزار شده است که ان شاا… سال آینده هم چهارمین مسابقه ملی ستاد نانوی کشور برگزار می شود.

 وی با بیان اینکه مسئولین ارتباط مستحکمی با ستاد نانو برقرار کنند افزود: مسئولین با ستاد نانو ارتباط برقرار کنند و این ارتباط را طوری لینک کنند که از استحکام خوبی برخوردار باشد و بتواند ما را در مسیرهای بعدی همراهی کند.

وی افزود: برای پشتیبانی و پیگیری این فناوری در کشور نیازمند حمایت های تشویقی، مالی و خدمات شبکه آزمایشگاهی هستیم و دیگر اینکه ستاد نانو منابع ملی انسانی مورد نظر را شناسایی کند و برای آنها سرمایه گذاری بعمل آورد و آنها را به عرصه فناوری نانو و صنعت وارد کند.

وی اظهار داشت: یکی از مواردی که می تواند این تکنولوژی را رو به جلو هدایت کنند شرکت دانشجویان در مسابقات ملی می باشد که دانشجویان با شرکت در این مسابقات می توانند به آشنایی بیشتری نسبت به علم نانو دست یابند.

ارسال نظر