برگزاری سومین نشست بمناسبت گرامیداشت روز کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 550 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:39 ب.ظ، سه شنبه، 25 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

سومین نشست بمناسبت گرامیداشت روز کردکوی با حضور مسئولین شهری و تعدادی از اهالی هنر و ادب کردکوی در سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی برگزار شد.

DSC00086به گزارش خبرنگار رادکانا، سومین نشست بمناسبت گرامیداشت روز کردکوی صبح روز گذشته با حضور ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی، زمانی رئیس اداره ثبت احوال کردکوی، سیدسجاد بنی هاشم رئیس شورای شهر کردکوی و تعدادی از اهالی هنر و ادب کردکوی در سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی برگزار شد.

قلندری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی در این نشست ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان عنوان کرد: شهر را یک پدیده جدید می دانم و شهر به عنوان یک موجود زنده می باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: همانطور که خودمان دارای شناسنامه و هویت هستیم هر شهری هم دارای هویت و شناسنامه است.

قلندری در ادامه سخنان خود شهر را یک موجود زنده دانست و به این نکته اشاره کرد: شهر دارای یک هویت مشخص می باشد و موجودی زنده است و شناخت این مفهوم به شناخت بهتر خودمان کمک می کند.

وی تفاوت فرهنگ کشورهای شرقی و غربی را در خدامحوری و دنیاگرایی دانست و افزود: معمولا در کشورهای غربی فرهنگ خدامحوری و آخرت گرایی معنای بیشتری دارد و مردم بیشتر به آن توجه می کنند ولی در غرب سمت و سوی مردم به مادی گرایی، دنیا گرایی و پوچی می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی در ادامه در خصوص معرفی کردکوی گفت: اگر ما بتوانیم به کمک ادارات شهرستان، کردکوی را به نحو احسن معرفی کنیم جایگاه ویژه و خوبی را برای مردم کردکوی و خود کردکوی به وجود می آوریم که مایه افتخار و سربلندی این دیار می باشد.

قلندری شناساندن و معرفی کردکوی را صرف معرفی دیوارها، آجرها و تزئینات شهری ندانست بلکه: معرفی کردکوی در اصل معرفی هویت و معرفت کردکوی و مردم کردکوی است که در ادامه باعث شناساندن فرهنگ غنی، طوایف و محله های قدیمی و تاریخ این شهر می شود.

وی با عنوان این مطلب که هر شهری در معرفی هویت خود که یک سند ماندگار می باشد همت کند، خاطرنشان شد: اگر فرهنگیان، شهرداری، فرمانداری و سایر ارگان های مرتبط این همت را داشته باشند ما می توانیم در شهر کردکوی قدم بهتری برداریم.

لازم بذکر است قرار است همایشی در تاریخ پیشنهادی 17/7/92 در شهرستان کردکوی بمناسبت روز کردکوی که مصادف با 17/7/1328 روزی که از سوی فرماندار گرگان اولین شهردار کردکوی انتخاب شد و شهر کردکوی به عنوان شهری جدید تأسیس شد.

لذا به دلیل اختلاف نظر در این تاریخ پیشنهادی قرار شد جلسه ای در هفته آینده در فرمانداری کردکوی تشکیل شود تا نتایج نهایی اعلام شود.

ارسال نظر