برگزاری سیزدهمین یادواره ۱۷ شهید سرافراز روستای بالاجاده
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,131 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:42 ق.ظ، یکشنبه، 12 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

سیزدهمین یادواره ۱۷ تن از شهدای روستای بالاجاده با حضور مسئولین و مردم ولایتمدار و شهیدپرور این روستا برگزار شد.

222236666به گزارش خبرنگار رادکانا، این مراسم پنج شنبه شب بعد از نماز مغرب با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار خسرو عروج معاون دانشگاه امام حسین (ع) تهران، الیاسی فرماندار کردکوی، سرهنگ سمیعی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی، جامعه روحانیت منطقه، مدیران کل، مدیران شهرستانی و استانی در جمع مردم ولایتمدار و شهیدپرور روستای بالاجاده و شهرستان در حسینیه اعظم بالاجاده برگزار شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار خسرو عروج معاون دانشگاه امام حسین (ع) با یاد از واقعه کربلا گفت: در این هماورد تاریخی که جنگ آوران و خانواده ها همدیگر را می دیدند. چرا؟ دلیل چیست؟ در این جنگ برخی از کوفیان نقاب می زدند و می جنگیدند تا کسی آنها را نشناسد؛ زیرا همه همدیگر را می شناختند. چون جنگ در کربلا جنگ کیفی بود در این جنگ پیر، جوان و نوزاد به شهادت رسیدند. این جنگ کیفی برای درس گرفتن امروز ما بود و بکار امروز ما می آید.

وی با یاد خاطراتی از دفاع مقدس و ارتباط روحانی شهداء با ایجاد سوال  دراین زمینه گفت: ترکیب جنگ کربلا و دفاع مقدس نشان می دهد که نشانه هایی در آن است که پاسخ به سوالات بسیاری را می دهد.

وی افزود: این جنگ امام حی و حاضر دارد و رهروان این حماسه با امام ارتباط داشتند و این ارتباط دوطرفه بود، امام این جنگ بر سر جنازه شهداء حاضر می شد.

وی در ادامه به جوانان توصیه کرد و افزود: فرزندان به خانواده ها و خصوصا به پدر و مادر خود احترام بگذارند زیرا ما هر چه داریم از پدران و مادران داریم، هرچه می توانید احترام بگذارید خداوند شما را در پیچ ها رد می کند. همانا الان هزار هزار برابر از زمان جنگ سخت تر است زیرا آن موقع جهاد اصغر بود و حالا جهاد اکبر است.

سردار عروج در توصیه ای ضمن با اهمیت شمردن  نماز اول وقت گفت: اگر کسی نمازش قبول شود بقیه چیزهایش قبول می شود .

در این مراسم صادق نژاد با مداحی از اهل بیت  بر رونق مراسم افزود و در پایان  پذیرایی مهمانان صورت پذیرفت.

222236666 (1)

222236666 (2)

ارسال نظر