برگزاری ششمین کرسی تلاوت قرآن کریم در روستای بالاجاده+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 130 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:17 ب.ظ، سه شنبه، 17 بهمن، سال 1396 نظرات بدون نظر

همزمان با گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ششمین کرسی تلاوت قران کریم با یاد و نام شهید شاخص “حاج اسدالله بالاجاده ” در روستای بالاجاده برگزار شد.

به گزارش سرویس قرآن و عترت رادکانا؛ همزمان با گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ششمین کرسی تلاوت قرآن کریم با یاد و نام شهید شاخص این کرسی ” شهید حاج اسدالله بالاجاده ” در حسینیه عزاداران حسینی (بالامحله) برگراز شده است.

این مراسم معنوی که با برنامه ریزی و همت والای هیئت عزاداران حسینی برای دومین بار (کرسی تلاوت قران) با حضور قاریان ممتاز استانی و کشوری، استاد محمد محمدی نژاد، علی صالح المومنین، امیررضا پاوندی و حضور معنوی استاد جواد شاهینی حافظ کل قرآن کریم و جمع کثیری از مهمانان و اهالی روستا در فضای معنوی برگزار شده است.

در این مراسم علی جوادی مسئول هئیت عزاداران حسینی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد و نام امام خمینی (ره) بنیانگذار نهضت و انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر بالاخص شهید شاخص این کرسی ” شهید حاج اسدالله بالاجاده ” به الگو پذیری انسان برای بقاء و پیشرفت و حرکت متعالی و تبعیت از الگو اشاره و قرآن کریم را کاملترین الگوی انسانها برای زندگی متعالی و کامل یاد کرد.

عضو شورای اسلامی روستای بالاجاده در ادامه به ضرورت برگزاری محافل انس با قرآن کریم و ترویج فرهنگ غنی قرانی و آشنایی و الگو پذیری با عترت و اهل بیت رسول الله از سوی کانون های مذهبی و فرهنگی اشاره کرد.

سپس قاریان محترم قرآن کریم به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و فضای معنوی مجلس را با عطر و بوی قرآن کریم عطرآگین کردند.

در ادامه این محفل قرآنی، حجت الاسلام محمدرضا اسلامی از اساتید حوزه و دانشگاه به تفسیر سوره عصر و بیان معانی واژه های قرآنی در این سوره، “عصر، خسران، ایمان، عمل صالح، صبر و شکیبایی و حق و حقانیت ” به تفسیر و تحلیل پرداختند.

وی، ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یاد و نام امام رحمه الله به دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی که مهمترین آن عزت، امنیت و آرامش و خدمت به جامعه اسلامی اشاره کرد.

در پایان این مراسم دهه فجری از خانواده شهید شاخص ” شهید حاج اسدالله بالاجاده ” با اهدای هدایایی تجلیل و تکریم کردند و همچنین هدایایی به قید قرعه به شرکت کنندگان در این مراسم قرآنی و فعالان عرصه قرآن و عترت اهدا شده بود.

گفتنی است؛ این دومین کرسی تلاوت قرآن مجید بوده است که از سوی هئیت عزاداران حسینی برگزار می شود.

تصاویری از این مراسم معنوی:

عکس و خبر از عبدالرسول جوادی بالاجاده

انتهای پیام/

ارسال نظر