برگزاری مراسم متمرکز رحلت پیامبر (ص) در گرگان و گنبد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 504 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:44 ب.ظ، شنبه، 7 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری مراسم متمرکز رحلت پیامبر(ص) از راه دور روز سه شنبه(۱۰دی)سال جاری همزمان با بیست و هشتم صفر سالروز رحلت پیامبر در گرگان و گنبد خبر داد.

thumb271-19fa928492fb6bf870b7b6e6dde55559به گزارش رادکانا، ابوالحسن امامی، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان اظهار داشت: همزمان با بیست و هشتم صفر سالروز رحلت آخرین برگزیده پیامبران حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) قرار است روز سه شنبه (10 دی) مراسمی با عنوان زیارت حضرت رسول(ص) از راه دور برگزار شود.

وی افزود: این برنامه راس ساعت 9 صبح روز سه شنبه(10 دی) در مکان مصلای نماز جمعه گرگان برگزار می شود و همراه با مداحی و نوحه سرایی و سخنرانی حجت الاسلام ثنایی از اساتید حوزه علمیه قم است.

امامی خاطرنشان کرد: این برنامه با حضور نیروهای مسلح و هیئت رزمندگان اسلام استان گلستان و سایر هیئت های عزاداری به همراه ائمه جعه اهل سنت و اهل تشیع استان گلستان برگزار می شود.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: مراسم متمرکز رحلت پیامبر در دو نقطه استان گلستان برگزار می شود؛ نقطه اول به مرکزیت گرگان است که مردم شهرهای بندرگز تا علی آباد می توانند به گرگان مراجعه کنند و نقطه دیگر شهر گنبد که علاقه مندان از رامیان تا شرقی ترین شهرهای استان می توانند از آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد: بجز این دو مراسم متمرکز که در گرگان گنبد برگزار می شود مردم در سایر نقاط شهری و روستایی استان به صورت خودجوش سالروز رحلت پیامبر و شهادت امام حسن(ع) را گرامی می دارند.

ارسال نظر