برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای رضوی در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 468 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:41 ب.ظ، چهارشنبه، 3 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای رضوی و هفتمین جشنواره ملی پویانمایی “انیمیشن” در استان خبر داد.

h2به گزارش رادکانا، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت اظهار کرد: در جشنواره سراسری پویانمایی رضوی امسال که به میزبانی استان گلستان برگزار می‌شود، جشنواره بازی‌های رایانه‌ای نیز برگزار می‌شود.

وی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور نبوی، علوی و رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار و امام رضا (ع) را از مهمترین اهداف جشنواره بیان کرد و خاطرنشان کرد: کشف و شکوفایی استعدادهای هنری و آشنا کردن نسل جوان جامعه با معارف نبوی، علوی و رضوی به کمک ابزار نوین بصری از دیگر اهداف این جشنواره است.

دبیر نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای رضوی تصریح کرد: در این حوزه به علت اینکه بخش عمده‌ای از بازی های رایانه‌ای از خارج کشور وارد می‌شود و تناسبی با فرهنگ اسلامی ندارد و بیشتر کودکان و نوجوانان ما را مورد هدف قرار داده است با بررسی‌های انجام شده با بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) مصوب شد نسبت به برگزاری بازی‌های رایانه‌ای رضوی اقدام شود.

وی ادامه داد: انواع بازی‌های شرکت کننده شامل بازی‌های pc، بازی‌های کنسولی، بازی‌های برخط online، بازی‌های فلش و بازی‌های تلفن همراه است که هر یک از آثار در ژانرهای (اکشن، ماجرایی، نقش آفرینی، استراتژی و مدیریتی، ماجرایی اکشن، سکوبازی، ورزشی و ساده) ارائه می‌شود. این جشنواره در مرداد 94 برگزار می‌شود.

فضیلت بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره تا اول مرداد 94 مهلت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر