برگزاری هشتمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت مناطق ساحلی در گرگان+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 108 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:24 ق.ظ، دوشنبه، 23 مرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

هشتمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت مناطق ساحلی و کارگاه آموزشی ویژه مدیران استان گلستان (ICZM) در دفتر معاونت عمرانی استانداری گلستان برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ دبیر کمیته ساماندهی سواحل استان گلستان در این جلسه ضمن اشاره به برگزاری هشتمین جلسه کمیته فوق الذکر عنوان کرد: این کمیته بعنوان بازوی اجرای کارگروه ملی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر پیگیر مشکلات، ایجاد هماهنگی بین دستگاههای مرتبط استانی حوزه سواحل است.

اله یار اسعدی افزود: از جمله مصوبات کارگروه ملی مرتبط با استان گلستان مصوبه ضرورت اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت برای نجات تالاب میانکاله و خلیج گرگان است که با هماهنگی ارگان های ذیربط درحال انجام است.

وی باتوجه به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی در استانهای شمالی کشور در دست اقدام است از مدیران استانی درخواست نمود: در مراحل تدقیق طرح خدمات انجام مطالعات مستمرانه هم در مراحل اجرای آن با اعلام نظر و مشارکت نظری نقش آفرینی کنند.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی استان گلستان اظهار داشت: از جمله اقدامات سازمان مطبوع انعقاد قرارداد با مهندسین مشاور ذیصلاح برای انجام تشریفات قانونی اخذ مجوز بر اساس بند 22 ماده 3 آئین نامه سازمان بنادر است که بمنظور مساعدت به متقاضیان از سوی بخش خصوصی انجام گرفته است.

لازم به ذکر است؛ که کارگروه تخصصی ساماندهی، بنادر و جزایر یکی از کارگروه های ملی ذیل کار ویژه امنیت کشور است که در راستای طرح امنیت پایدار مناطق مرزی مصوب شورای عالی امنیت ملی و تأیید مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر