برگزاری کارگاه آموزش خانواده در آموزش و پرورش کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 598 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:56 ق.ظ، پنج شنبه، 18 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

جهت رشد مشارکتهای مردمی اولیاء، کارگاه آموزش خانواده با حضور اولیاء مدارس نمونه دولتی حضرت زینب (س) و نمونه دولتی وحدت در سالن آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی برگزار شد.

radkanaبه گزارش خبرنگار رادکانا، جهت رشد مشارکتهای مردمی اولیاء، کارگاه آموزش خانواده با حضور اولیاء مدارس نمونه دولتی حضرت زینب (س) و نمونه دولتی وحدت در سالن آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی برگزار شد.

رمضان خواجه استاد دانشگاه و مدرس آموزش خانواده در خصوص مشارکت اولیاء در امر مدرسه گفت: کمک اولیاء به مدرسه و مشارکت آنها در امور مدارس فقط خلاصه در تامین مالی آموزشگاه نیست بلکه اولیاء باید در همه امور در جهت مشاوره به مربیان و در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیتها تلاش کنند.

وی افزود: آنچه از روایات و احادیث بر می آید ما باید در سنین مختلف با فرزندان رفتار مختلف داشته باشیم تا نتیجه مطلوب در امر تربیت برای فرزندان داشته باشیم.

خواجه ادامه داد: چنانکه فرزندان تا سن 7 سالگی سن فرمانروایی و در 7 سال دوم سن فرمانبری و در 7 سال سوم سن مشاوره دادن و وزارت دانش آموزان محسوب می گردد.

وی در این جلسه ضمن استخراخ مفاهیم تربیتی از متون و منابع اسلامی خانواده ها را در امر تبیین مفاهیم متعالی و قرآنی و ایجاد دین باوری در فرزندان تشویق کرد.

این مدرس آموزش خانواده در بخش دیگری از بیانات خود اولیاء را در رعایت رفتار در زمان امتحانات و تلاش در جهت ایجاد فضای امن برای بالابردن حس اعتماد بنفس و دوری از استرس ناشی از آزمون ها فراخواند و تذکراتی در این خصوص بیان کرد.

این کارگاه آموزشی با حضور رمضان خواجه استاد دانشگاه و مدرس آموزش خانواده، مسعود بیدلی مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی و اولیاء مدارس نمونه دولتی حضرت زینب (س) و نمونه دولتی وحدت کردکوی برگزار شد.

ارسال نظر