برگزاری کلاسهای آموزشی و توجیهی اقتصاد مقاومتی در کردکوی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,137 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:04 ب.ظ، دوشنبه، 28 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

کلاسهای آموزشی و توجیهی پرورش ماهیان گرمابی با استقبال علاقمندان به این عرصه اقتصاد مقاومتی در محل خدمات جهاد کشاورزی شهرستان کردکوی برگزار گردید.

IMG_0912به گزارش خبرنگار رادکانا، کلاسهای آموزشی و توجیهی پرورش ماهیان گرمابی با استقبال علاقمندان به این عرصه اقتصاد مقاومتی و با حضور مهندس سقلی رئیس شیلات غرب گلستان به مدت سه روز در محل خدمات جهاد کشاورزی شهرستان کردکوی برگزار گردید.

تعداد 35 نفر از علاقمندان به عرصه پرورش ماهیان گرمابی در این دوره آموزشی توجیهی سه روزه شرکت داشتند که در پایان برای اعطای گواهی مهارت آزمونی تخصصی از این کارجویان بعمل آمد.

IMG_0892

هدف از برگزاری این کلاس ها ایجاد انگیزه و کارآفرینی برای کارجویان علاقمند برای ورود به این عرصه می باشد.

شهرستان کردکوی با توجه به پتانسیل های موجود در آن می تواند به عنوان قطب پرورش ماهی استان قلمداد شود.

لازم بذکر است که بسیج سازندگی شهرستان کردکوی تاکنون 10 استخر پرورش ماهی را توسط کارجویان علاقمند به این عرصه احداث کرده است و بالغ بر 15 پرونده آماده برای شروع فعالیت در این حرفه در دست اقدام است.

IMG_0892

کلاسهای توجیهی پرورش مرغ بومی و محلی، قارچ، ورمی کمپوست در سال جاری برگزار و کلاس پرورش زنبور عسل در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

افراد می توانند برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر از تسهیلات اقتصاد مقاومتی و حضور در کلاسهای آموزشی و توجیهی بسیج سازندگی به بسیج سازندگی ناحیه کردکوی مراجعه نمایند. 

ارسال نظر