برگزاری گفتمان دینی ضرورت تقلید از مجتهد در احکام شرعی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,286 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:46 ب.ظ، پنج شنبه، 15 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

گفتمان دینی با موضوع ضرورت تقلید از مجتهد در احکام شرعی در دبیرستان دخترانه ام البنین (س) روستای سرکلاته خرابشهر برگزار شد.

200426به گزارش خبرنگار رادکانا، حجت‌الاسلام سید خلیل یوسف نژاد مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کردکوی، در این جلسه بر ضرورت تقلید از مجتهد در احکام شرعی تاکید کرد و ضمن تشریح جزئیات مراحل تقلید، بیان داشت: همان طور که یک انسان غیرمتخصص در مورد مسایل پزشکی به پزشک مراجعه می‌‌کند، یک غیرمتخصص و غیرآشنا به احکام شرعی هم باید به کارشناسی خبره که فقیه جامع الشرایط است مراجعه کند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که، تقلید در احکام عمل کردن به دستور مجتهد است، به شرائط مجتهد اشاره کرد و گفت: مجتهد باید مرد، بالغ، عاقل، شیعه دوازده امامی، اعلم به احکام شرعی و عادل باشد.

حجت‌الاسلام یوسف نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: عقیده مسلمانان به اصول دین باید از روی دلیل باشد، ولی در احکام غیر ضروری دین یا باید مجتهد باشد که بتواند احکام را از روی دلیل به دست آورد، یا از مجتهد تقلید کند یعنی به دستور او رفتار نماید، یا از راه احتیاط طوری به وظیفه خود عمل نمایدکه یقین کند تکلیف خود را انجام داده است.

ارسال نظر