بسیج امتداد عاشورا و مرد همه میدانهاست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 3,284 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:33 ب.ظ، یکشنبه، 21 آبان، سال 1391 نظرات بدون نظر

رادکانا: رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج امتداد عاشوراست و شعار همه بسیجیان عالم “هیهات منا الذله” می باشد.

به گزارش رادکانا به نقل از  پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی – رییس سازمان بسیج مستضعفین – در نشست خبری هفته بسیج که با حضور گسترده رسانه های داخلی و خارجی در مرکز بسیج صدا و سیما برگزار شد گفت: بسیج امتداد عاشوراست و شعار همه بسیجیان عالم “هیهات منا الذله” می باشد و این بدان معناست که در مقابل همه زورگویان عالم چون کوه ایستاده ایم و پرچم عدالت خواهی و آزادی را در قله های جهان به اهتزاز درخواهیم آورد.

سردار نقدی با اشاره به تقارن هفته بسیج با ایام عاشورای حسینی تصریح کرد: بسیج مرد همه ی میدانهاست و این تشکل همه جانبه، تشکیلاتی است مردمی، از دل مردم، برای مردم و خدمتگذار مردم.
ایشان بسیج را تشکیلاتی صرفا نظامی یا فرهنگی یا علمی یا… ندانسته و افزود: تشکل بسیج تمام عرض فعالیت های جبهه کشور را پوشانده و اقدامات و فعالیت های کلیه دستگاه ها و نهادها را تکمیل می کند.

وی به گوشه ای از فعالیت های بسیج اشاره نموده و ادامه داد: سال گذشته سه میلیون و 940 هزار نفر به راهیان نور اعزام شدند و این کار بزرگ فرهنگی با قوت هر چه بیشتر ادامه دارد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین فعالیت های فرهنگی را نیز یادآور شده و عنوان نمود: برگزاری یادواره های متعدد، انتشار کتب مختلف و تولیدات گوناگون هنری در بسیج انجام می پذیرد که جشنواره فیلم مقاومت با حضور تمام هنرمندان و فیلمسازان علاقمند به ارزش ها، از جمله درخشش های فرهنگی بسیج می باشد.

ایشان در بعد فعالیت های دفاعی بسیج به گردان های واکنش سریع پرداخته و گفت: تاکنون 14 رزمایش الی بیت المقدس در 14 استان برگزار شده و این رزمایش های استثنایی تا اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

وی فعالیت های خدمت رسانی و محرومیت زدایی بسیج را در اقصی نقاط کشور یادآور شده و بیان کرد: تاکنون در سال جاری یک میلیون و 400 هزار نفر به مناطق محروم اعزام شده و فعالیت های گوناگونی را در عرصه های مختلف عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و… در مناطق و روستاهای محروم انجام داده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در خصوص فعالیت های علمی بسیج اظهار داشت: به عنوان یک آمار نمادین باید به 36 رتبه تک رقمی کنکور اشاره کرد که اگرچه همه آنها را بسیجی می دانیم لیکن 25 نفر از آنان به صورت سازماندهی شده در بسیج عضو بوده و فعالیت دارند.

ایشان برنامه های تربیتی بسیج را گسترده و غیر قابل احصاء توصیف کرده و افزودند: شهادت دانشجوی بسیجی “شهید حامد بزی” و دانش آموز بسیجی “شهید مصطفی آسوده” در حادثه اخیر تروریستی چابهار، نشان می دهد که فهمیده ها در نسل های امروز نیز جریان دارند و بر خلاف تبلیغات دشمنان، غیرت انقلابی نوجوانان ما ادامه دارد.

رادکانا
ارسال نظر