بسیج رسانه ۲۷۰۰ عضو دارد / ایجاد قرارگاه رسانه ای راهیان نور
تعداد بازدید تعداد بازدید: 380 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:35 ب.ظ، شنبه، 27 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

قاسم کشمیری: مهمترین سلاح در جنگ رسانه ای غرب با رسانه های ایران ،استفاده از خود رسانه در مقابل رسانه های غربی است.

thumb (1)به گزارش رادکانا، قاسم کشمیری معاون اجرایی بسیج رسانه کشور صبح امروز ۲۷ اردبیهشت ، در همایش رسانه و مقاومت که با موضوع نقش رسانه‌ها در تحقق شعار سال در گرگان در حال برگزاری است اظهار داشت: دو قرارگاه رسانه‌ای در منطقه دریایی و دو قرارگاه رسانه‌ای در منطقه خشکی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در سال گذشته در خصوص پوشش اخبار راهیان نور تاکید داشتند و این تاکید باعث گردید که اولین قرار گاه راهیان نور در امر اطلاع رسانی و خبر با همت سازمان بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران راه اندازی گردد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در عرصه پژوهش دفاع مقدس باید خبرنگار تخصصی تربیت شود افزود: ما در حال حاضر در عرصه پژوهش دفاع مقدس خبرنگار تخصصی نداریم و مهمترین تلاش سازمان بسیج رسانه این است که خبرنگار ارزشی و پژوهشی در امر دفاع مقدس تربیت و آموزش دهیم.

کشمیری با بیان اینکه بسیج رسانه از سال ۹۰ فعالیت خود را به صورت عملی در سطح کشور آغاز کرده است ابراز داشت: تشکیلات بسیج رسانه در این مدت کم در ۳۰ استان کشور فعال شده و در حال حاضر ۲۷۰۰ نفر از اهالی رسانه عضو این مجموعه هستند.

معاون اجرایی و امور استان‌های سازمان‌های بسیج رسانه گفت: بسیج رسانه فضایی ایجاد کرده که همه اهالی رسانه فارغ از هرگونه گرایش‌های سیاسی حضور پیدا کنند و در این مجموعه طرح توسعه و تقویت رسانه ارائه شده است تا آموزش‌های تخصصی به صورت جدی پیگیری شود.

وی افزود : خبرنگاران نباید بر اساس تشکیلات و سیاسی کاری اقدام به تولید خبر نمایند بلکه باید منافع نظام را مد نظر داشته باشند.

کشمیری گفت : توجه به فرهنگ ، یکی از نقاط کلیدی و حساس جوامع است و فرهنگ جزو خط قرمز‌هایی است که همه ملت‌ها خیلی از آن دفاع می‌کنند و امروزه دشمنان علی‌الخصوص در عصر حاضر، بهترین، راحت‌ترین و تاثیر‌گذار‌ترین مسیری که با اندک هزینه می‌خواهند طرف مقابل را زمینگیر کنند بحث فرهنگی است.

وی با بیان اینکه جنگ نرم ادبیات دهه اخیر است گفت: موضوع جنگ نرم با تعابیر مختلفی مطرح شده است و این حقیقت که امروز افکار عمومی جهان نسبت به مسائل دارای قوه تحول بیشتری هستند بر هیچ کس پوشیده نیست.

کشمیری با بیان اینکه دشمنان با تشکیل امپراطوری رسانه‌ای علیه نظام اسلامی به مقابله پرداخته‌اند گفت: تمام اخبارهای دنیا توسط ۵ ابر خبرگزاری منتشر می‌شود لذا رسانه در جنگ نرم نقش اصلی برعهده دارد و تنها رسانه در مقابل رسانه می‌تواند در جنگ نرم پیروز شود.

وی تصریح کرد : افکار عمومی جهان نسبت به مسائل روز خبری ، دارای قوه تحلیل و بررسی هستند و این قوه تحلیل نشان دهنده یک فهم عمومی است .

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ما به قومیت‌ها به دید یک فرصت نگاه می‌کنیم نه تهدید گفت: برخی افراد متاسفانه فضای غبار‌آلودی ایجاد کردند. اکنون مطالبت مردم نسبت به رسانه‌ها متفاوت شده است و اگر تیتر‌های نسنجیده در اخبار استفاده شود اعتماد عمومی از بین خواهد رفت چرا که مردم از جنجال‌آفرینی خوششان نمی‌آید.

کشمیری بیان داشت: شاید اختلاف‌نظر‌هایی در بین ما وجود داشته باشد اما افرادی که در بسیج رسانه در حال فعالیت هستند جزء افرادی هستند که قلبشان برای نظام به ارزش‌های اسلامی می‌تپد.

ارسال نظر