بعضی می‎پرسند بعد از برجام تحولاتی که بوجود آمده کدام است، امروز فرصت این بحث را ندارم/ عده‎ای می‎خواهند مردم را به سمت یاس دعوت کنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 132 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:56 ب.ظ، چهارشنبه، 26 آبان، سال 1395 نظرات بدون نظر

روحانی در جمع مردم کرج گفت:تورم را به یک رقمی رساندیم که این افتخار از آن ملت ایران است. به ما می گفتند از تورم توان گذشت، اما رکود قابل گذشتن نیست، اما امروز موج خوبی در کشور شاهد هستیم.

golestanema32به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در سخنان خود در جمع با شکوه مردم استان البرز، ما توانستیم در برابر تورم بی مهار و خطرناک اولین قدم های مهم برای مهار آن برداریم.

وی تصریح کرد: آن روزی که ما کار را شروع کردیم و تورم 45 درصدی بود، وقتی می گفتیم روزی باید به تورم تک رقمی زیر 10 درصد برسیم، عده ای به ما لبخند می زدند، لبخند تمسخر می زدند، می گفتند که تورم تک رقمی، چه آرزوهایی. برخی نیز می گفتند که آرزو بر جوانان عیب نیست که البته ما جوان که نیستیم، اما شما ملت با قدرت، شما کارآفرینان، شما کارگزاران، دانشگاهیان، کشاورزان، صنعتگران، روستائیان و شهرهای مختلف، کلانشهرها دست به دست هم دادیم و اسب تورم را مهار کردیم.

وی افزود: تورم را به یک رقمی رساندیم که این افتخار از آن ملت ایران است. به ما می گفتند از تورم توان گذشت، اما رکود قابل گذشتن نیست، اما امروز موج خوبی در کشور شاهد هستیم.

روحانی افزود: عده ای می خواهند مردم را به سمت یاس دعوت کنند، مردم ما آگاه و بیدار هستند. آمارها با ما سخن می گوید. در 7 ماه اول امسال 49.6 درصد تسهیلات بانکی برای بخش صنعت، کشاورزی، خدمات برای حرکت به سمت تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: 15 هزار واحد صنعتی متوسط و کوچک در طول این 7 ماه ایجاد شده است. از طرف همه استاندارهایی که با آنها صحبت می کنم، همه جا حرکت آغاز شده است. وعده ای که امسال به مردم دادیم که شکستن رکود است، شکستن خاموشی اقتصاد است، شروع رونق اقتصادی است محقق می شود. رشد 5 درصدی اقتصاد تا پایان امسال با کمک شمامردم تحقق می یابد.

گفت: بسیار حوشحالم در ایامی که بوی عطر حسینی به مشام همه مردم ما می رسد، میهمان دلاوران این خطه، البرز قهرمان هستم.

وی خاطرنشان کرد: البرز استان جوان، جامعه البرز جامعه جوان و سرزمینی که سرزمین دلاوران در دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و امروز قهرمانان و تلاشگران خطه آبادانی کشور، هستند.

رئیس جمهوری گفت: در خیابان های کرج امروز آنچه دیده می شد، جوان بود. دختران جوان، پسران جوان، میانسالان با روحیه جوان و نشاط جوانی حضور داشتند، اینجا سرزمین مرد بزرگ نهضت اسلامی ما، مرحوم آیت الله طالقانی است. او که امام عزیز و بزرگوار ما او را ابوذر زمان نامید. اینجا خطه امیران شهید، شهید فلاحی، اینجا سرزمین نوجوانان غیور نظیر شهید فهمیده، اینجا سرزمین لشگر دلاور سیدالشهداء در میدان های نبرد بود، اینجا سرزمین تولید و توسعه و عظمت ایران عزیز است.

روحانی خاطرنشان کرد: گرچه همسایگی این استان با تهران، ضمن نعمت های فراوان، بار سنگینی هم بر دوش مردم این استان و شهرستان کرج گذاشته از جمله بار ترافیکی در این استان.نظرسنجی هایی که قبل از سفر استانی انجام می دهیم، استان البرز تنها استانی است که بعد از بیکاری، مساله مشکل ترافیک را به عنوان مشکل دوم خود مطرح کرده اند.

رئیس جمهوری همچنین گفت: این نشان می دهد که دولت باید در طرح های حمل و نقل نسبت به این استان بیش از پیش فعال باشد.

** مساله آلودگی هوا و محیط زیست

رئیس جمهوری گفت: ما دشمنانی فراوانی پیش رو داریم و دوستان بسیار زیادی هم پشت سر، ما دشمنی مثل فقر پیش رو داریم، ما دشمنی به نام بیکاری داریم، دشمنی به نام رکود داریم که روبروی ما صف کشیده، ما دشمنی به نام تورم در روبروی خود می بینیم، ما دشمنی به نام قهر طبیعت، خشکسالی، کم آبی در سراسر کشور پیش رو می بینیم.

وی افزود: ما مشکلات زیست محیطی، گرد و غبار، ریزگرد، آلودگی هوا، آلودگی آب، زمین و محیط زیست را پیش روی خود داریم. ما خصم خارجی را هم پیش روی خود داریم. گاهی هوای نفس عده ای هم به عنوان بدترین دشمن انسانیت با دروغ، تزویر و بداخلاقی و تهمت در جامعه به عنوان دشمن جلوه می کنند.

**انسجام ملت ایران به عنوان یک قدرت در کنار ما است

روحانی گفت: ما انسجام، وحدت به عنوان قدرت بزرگ در کنار ما است. استعداد ایرانی به عنوان نعمت بزرگ کنار ما است. رهبری شجاع و آگاه در کنار ما است. اتحاد قوای سه گانه و نیروهای مسلح در کنار ما است. تلاش، کوشش و همه زحماتی که برای آبادانی ایران کشیده می شود به عنوان لشگر رحمت در کنار ما است.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: ما از روزهای بسیار سخت عبور کرده ایم. از دوران استبداد و استعمار عبور کرده ایم، از دوران 8 سال جنگ عبور کرده ایم. از تحریم با قدرت عبور کرده ایم، ما امروز در برابر این لشگریان صف کشیده، این ملت بزرگ ما هر روز پیروزی جدیدی را به دست آورده و به دست خواهد آورد.

**ملت ایران عاشق اهل بیت پیامبر (ص)

رییس جمهوری گفت : اولین نکته ای که در حضور شما مردم غیور استان البرزوملت ایران می خواهم عرض کنم عشق این مرز و بوم و این ملت به خاندان رسالت است .

وی ادامه داد: چه خبر بود که من 2 روز پیش به بدرقه زایران اربعین حسینی در شلمچه رفتم ، شملچه اش ، چذابه اش و مهران اش الهی بود ، سیل جمعیت در حال حرکت به سمت کربلا است ندای حسین در روز عاشورا که در اوج غربت و تنهایی گفت هل من ناصر ینصرنی و هل من ذابا’…. رسول الله .

وی ادامه داد: مردم امروز بعد از 1370 سال جواب حسین (ع ) را با دلاوری با صدای رسا لبیک می گویند، وقتی مردم نقاط ختلف ایران را در شلمچه دیدم همه فریاد می زدند لبیک یاحسین .

روحانی گفت: واقعا’ راهپیمایی مسلمانان و شیعیان از ایران و کشورهای مختلف و عراق چه عظمتی را در عشق مسلمانان و شیعیان به اهل بیت (ع )و خاندان رسالت در افکار عمومی سراسر جهان تلالو می کند.

وی از عشق مردم در پیاده روی مردم و تلاش همه دستگاه های اجرایی ، همه مردم ، فرمانداران ، استانداران ، هلال احمر ، بهداشت و درمان ، نیروی انتظامی ، ارتش ، سپاه ، ارشاد اسلامی ، حج و زیارت ، وزارت خارجه ، وزارت کشور تشکر و قدردانی کرد و گفت: این اقدامات کاربزرگی کردند.

وی ادامه داد: این همه ویزا ، تامین آن همه وسایل در نواز مرزی برای مردم از سال گذشته تا امسال همت بلندی می خواهد که نتیجه تلاش و فداکاری همه نیروها و عشق به امام حسین(ع ) است .

وی گفت :امیدوارم بزودی بتوانیم راه آهن ایران به راه آهن عراق متصل کنیم و مردم وزائران اربعین وعاشورا بتوانند به راحتی به عتبات بروند.

وی گفت: امام حسین (ع ) نمونه ای بودند که به ما نشان دادند هر کسی که همه سرمایه و همه عزیزان خود را در راحق فدا کند خدایی می شودو جاودانه خواهد شد وبرای همیشه در دل مردم جهان زنده می ماند.

وی گفت : امام حسین به ما نشان داد که چگونه در راه خدا فداکاری کنیم،عظمت و عشق به خدا به ما نشان داد، در آخرت هر شعبه از مردم به نام امامشان صدا می زنند و امیدواریم که فریاد شیعیان حسین در آن روز بلند شود و همه زن ومرد در آن صف باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر