بندر بن سلطان بهترین گزینه برای جایزه باروت خیس است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 652 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:31 ق.ظ، پنج شنبه، 3 بهمن، سال 1392 نظرات یک نظر

کارگردان گلستانی ۷ اثر در جشنواره عمار در گفتگو با قم فردا: بندر بن سلطان بهترین گزینه برای جایزه باروت خیس است.

52df52a26f2e0به گزارش رادکانا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، نزدیکی به ماه های پایانی سال و قرار گرفتن در این ماه ها ما را برآن داشت تا با پیگیری اتفاقات رخ داده در امسال به بررسی یکی از رخدادهای بزرگ فرهنگی کشور بپردازیم.

در ابتدای امسال،  اولین دوره کنگره “باروت خیس” به مدت سه روز از دهم فروردین  با حضور بیش از پنج هزار نفر از مسئولین کشوری ،لشکری،جمعی از هنرمندان و اعضای کاروان های راهیان نور در مشهد شهیدان شلمچه برگزار شد که در این دوره جایزه باروت خیس به میشل اوباما اهدا شد.

به همین خاطر برای بررسی ابعاد این جایزه و نامزدهای احتمالی آن مصاحبه را با مصیب کوهی مشایخ  انجام دادیم.

آقای کوهی، نظر شما  در خصوص اهمیت حضور روحیه بسیجی و انقلابی در عرصه سینما چیست؟

امروز همه مردم ایران و سراسر جهان که به دنبال راه حقیقی انسان سازی می باشند، اطلاع دارند که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه جنگ سخت در این چند ساله به بن بست های فراوانی رسیده اند، به طوری که استکبار جهانی به همراه اسرائیل و انگلستان شکست های پیاپی را در افغانستان، عراق، لبنان و سوریه خورده است.

در چنین فضایی ورود سینماگران بسیجی با افکار انقلابی به عرصه سینما می تواند فتنه های گوناگون این کشور ها را برملا کند و دنیا به خصوص کشورهای اسلامی را با واقعیت های استکبارگران آشکار نماید.

به نظر شما اهداف دشمنان در خصوص جنگ نرم چیست؟

امروزه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با شکست های فراوانی که در سوریه و عراق و لبنان و غزه خورده اند بیش از پیش از این موضوع آگاهی دارند که در فضای جنگ نمی توانند حرفی برای گفتن داشته باشند وشبانه روز تلاش می کنند که از راه جنگ نرم به وارد میدان شوند به طوری که چندین سال است که سرمایه گذاری عظیمی را در این بخش انجام داده اند و بودجه های چندین میلیارد دلاری را هزینه می نمایند تا شاید به اهداف ننگین شان برسند.

چه روش های را دشمن برای جنگ نرم انتخاب کرده است؟

امروزه شاهد هستید که دشمنان از طریق ماهواره ها و شبکه های فارسی زبان علناً به جنگ نرم با کشور ما می پردازند و افکار تکفیری و خون ریزی را در منطقه ترویج می دهند و می طلبد که اصحاب و خانواده رسانه های مسلمان متعهد برنامه هایی را برای آگاه سازی سراسر مردم جهان به زبان های مختلف تولید ، تهیه و پخش نمایند،که این خود بزرگترین تبلیغ در سطح جهان می باشد.

این را به جرات می گویم که متاسفانه خیلی از مشکلات که در جهان و جامعه ها اتفاق می افتد بخاطر عدم آگاهی می باشد.

به نظر شما نگاه به مسائل فرهنگی در جامعه باید به چه نحوی باشد؟

من از همه مسولان محترم و هنرمندان و هر شخصی که می تواند به نوبه خود زمینه رشد و فرهنگ و هنر دینی مردم را فراهم کند؛ خواهشمندم که در این مسیر قدم بردارند،مطمئناً گاهی مواقع 5 قدمی که شخص بر می دارد زندگی 50 میلون نفر را نجات دهد و بالعکس می تواند زندگی میلیون ها نفر را به خطر بیندازد.

در خصوص چگونگی اهداء جایزه “باروت خیس”  و فیلم “آرگو” توضیح می دهید؟

 به هر حال دادن جایزه ” باروت خیس” که  قرار است سالانه به مخالفین اسلام و جمهوری اسلامی ایران ،که به صورت ناخود آگاه توطئه یا طرحی شوم را علیه ایران بر ملا می نمایند و حقیقت پنهان ظلم و تزویر و ستم استکبارهای جهانی را نمایان تر می سازند اهداء گردد،یک حرکتی نو از طریق کشور ما می باشد و در واقع سال قبل که جایزه به فیلم آرگو  اهداء شد و به عقیده اکثر کارشناسان این اقدام به خوبی روابط پیدا و پنهان جشنواره اسکار با لابی های کاخ سفید را آشکارتر نمود،بر کسی پوشیده نیست فیلم آرگو فیلمی سفارشی و در واقع برای تحریف واقعه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران است.

و لازم است در اینجا بگویم که در سال قبل نمایندگان حدود 30 کشور از جمله کشورهای هند، عربستان ترکیه، چین، ماداکاسکار، مالزی، کینیا، تایلند، نیجریه و الجزایر و بقیه کشورها برای شرکت در برنامه اهداء جایره به اوباما “باروت خیس”به خوزستان آمده بودند .

به هر حال همه منتظرند تا امسال ببینند،جایزه باروت خیس به چه کسی اهداء می شود.

به نظر شما جایزه باروت خیس امسال به چه کسی اهداء می شود؟

البته این فقط پیشنهاد من است ، هرچند که شاید مسئولین جایزه “باروت خیس” به دلائلی این کار را انجام ندهند ولی پیشنهاد من این است که به “بندر بن سلطان” از کشور عربستان داده شود که با افکار پلید خود بر ضد شیعیان و مسلمان در منطقه باعث شده است که هویت آشکار و پنهان کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس و فرانسه و اسرائیل و متاسفانه بعضی از کشورهای همسایه روشن شود.

آن ها به خاطر منافع و قدرتمندی خود ساخته که از آن برخوردارند، در دنیا از هیچ جنایتی فروگذار نیستند و مردم کشورهای مختلف از جمله سوریه،عراق، لبنان را به خاک و خون می کشند.

 البته آن ها نه برایشان اسلام مهم است و نه زن و مرد و هزاران کودک بیگناه، در واقع آنها می خواهند به اهداف خودشان برسند و در این بین متاسفانه عربستان که باید ام القرای جهان اسلام باشد ،مروج ام القرای وحشت در جهان شده است ،آنهایی که ادعای مسلمانی دارند و تیشه به ریشه اسلام می زنندو به نظر می آید دیگر قابل هدایت نیستند.

این جمله را لازم است بگویم که،عربستان با احساس این که در منطقه تنها مانده و دیگر از حمایت‎‎های آمریکا مانند گذشته خبری نیست،با محوریت بندر بن سلطان دست به انجام عملیات‎‎های کور می زند.

به هر حال عربستان سعی می کند که حداقل بتواند نقش خود را به‎عنوان بازیگر منطقه‎ای حفظ کند،هرچند که عروسک خیمه شب بازی بیش نیست و رئیس این تئاتر خونین ریئس دستگاه اطلاعاتی و امنیتی کشور عربستان،”بندر بن سلطلان” است.

حرف پایانی

در پایان خواهشی  که از همه مسئولین، هنر دوستان و هنرمندان دارم این است که به هر نحوی که می توانند در جهت حفظ و نشر اهداف و آرمان های نظام و انقلاب اسلامی عزیز و راه شهدای عزیزمان قدم بردارند و خالصانه تلاش نمایند، مطمئناً خداوند هم جزای آنها را خواهد داد.

 

 
دبیرخانه عمار فیلم می گوید:

با سلام و تشکر در خصوص پوشش خبرهای اکرانهای مردمی عمار و اخبار جشنواره عمار
حق نگهدارتان

ارسال نظر