به آینده مذاکرات ایران و ۵+۱ خوشبین نیستم / فن آوری هسته ای با هزینه های گزافی بدست آمده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 471 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:01 ب.ظ، پنج شنبه، 21 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

استاد فلسفه و جامعه شناسی دانشگاه تهران گفت : این مایه نگرانی وجود دارد که دستاوردهای این چند ساله که با شهدای دانشمند هسته ای و هزینه های فراوان بدست آمده به یک محتوای پوشالی و نمادین تبدیل شود.

thumb271-11cc5f3180b490a8239a3e77d923b8e7به گزارش خبرنگار رادکانا، دکتر سعید زیبا کلام استاد فلسفه و جامعه شناسی دانشگاه تهران عصر امروز پنجشنبه ۲۱ فروردین در جمع خبرنگاران در گرگان عنوان کرد: این مایه نگرانی وجود دارد که دستاوردهای این چند ساله که با شهدای دانشمند هسته ای و هزینه های فراوان بدست آمده به یک محتوای پوشالی و نمادین تبدیل شود.

دکتر زیباکلام افزود : این حرکت های خودجوش که توسط جوانان کشور در اقصی نقاط کشور برای انرژی هسته ای ایجاد می شود زیباست و هر چقدر فعالیتهای خودجوش مردمی در حمایت از برنامه هسته ای ایران بیشتر باشد به رجال مملکتی و نظام کمک می کند تا بتوانند در ابعاد وسیعتر و با صلابت بیشتری کار کنند و این مهم است که جوانان پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه به آینده مذاکرات ایران و ۵+۱ خوشبین نیستم عنوان کرد: روی هم رفته ارزیابی اینست که با این روندسیاست خارجی فعلی از برنامه هسته ای ایران برگه ای پوشالی و نمادین خواهد ماند .

این استاد دانشگاه اعلام کرد: مگر اینکه با گسترش اعتراض های مردمی در اقصی نقاط کشور و بیداری مردم در حق مسلم خود و بسط این اعتراضات در سراسر کشور به نمایندگان وبرخی افراد در دولت فشار بیاورند و باعث تغییراتی شود.

دکتر سعید زیبا کلام خاطرنشان کرد: دولتمردان و سایر افراد جامعه باید به منابع و امکانات داخلی کشور تکیه کنند و قول هایی که غربی ها می دهند پوشالی است و ما نباید گول وعده های غربی ها را بخوریم .

وی با اشاره به اینه این کشورها گذشته تلخی دارند و ما نباید به آنها اعتماد بکنیم تصریح کرد: توافقنامه وین همان توافقنامه ژنو بود اما در ابعاد گسترده تر و بازتاب دراز مدت تری را نیز مشاهده می کنیم .

ارسال نظر