به دنبال دریافت پیام رهبری و برخی مراجع برای همایش هستیم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 454 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:56 ب.ظ، شنبه، 21 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه رویکرد حراست فرهنگی است، گفت: حراست مثل پزشک است اول پیشگیری می کند و به عنوان مشاور مدیر و پرسنل هستند.

thumb271-5afa549e4598d6d6a455eec7f43225c9به گزارش خبرنگار رادکانا، علی اکبر بصیر نیا، مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و دبیر کمیته اطلاع رسانی همایش حراست از منظر آموزه های دینی، امروز (21 دی) در جمع خبرنگاران گلستانی،گفت: برای تغییر نگاه ها به حراست و کارکرد های آن تصمیم گرفتیم که یک کار فرهنگی در خور شان انجام دهیم تا نگاهی که از قبل در مورد حراست می باشد عوض شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی حراست فرهنگی است، افزود: حراست چهار وظیفه اصلی حفاظت فیزیکی، حفاظت اسناد، حفاظت IT و حفاظت پرسنل را بر عهده دارد و ما در کنار کار تخصصی خودمان باید بتوانیم از آموزه های دینی جهت تقویت کارهایمان بهره بگیریم.

بصیرنیا خاطرنشان کرد: باید بتوانیم آبروی مومن را که برای ما خیلی ارزشمند است حفظ کنیم و اگر مومنی تحت هر شرایطی یک خطایی کرد در ادامه کار او را به چشم خطاکار نگاه نکنیم.

مسئول حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اظهارداشت: دبیر اولین همایش حراست از منظر آموزه های دینی دکتر منتظری، دبیر علمی همایش دکتر سید علی حسینی، دبیر کمیته تشریفات محمد حسن منتظری و دبیری کمیته اطلاع رسانی نیز با اینجانب است.

بصیرنیا با اشاره به اینکه نقطه شروع این همایش از مهرماه بود، عنوان کرد: با موافقت استانداری و سازمان حراست کشور و تولید و چاپ بیش از 6 هزار پوستر این همایش آغاز بکار کرد و سعی کردیم از طریق حراست دستگاه ها، پوسترها را به سایر شهرها و استان ها انتقال دهیم و همچنین حدود 40 بنر برای تبلیغات درسطح شهر ها و تیزر تبلیغاتی از صدا وسیمای گلستان هم انجام شده است.

وی تاکید کرد: حراست مثل پزشک است اول پیشگیری می کند که اتفاقی نیفتد و بعد اگر اتفاقی هم افتاد به دنبال درمان منطقی و درست است و حراست ها به عنوان مشاور مدیر و پرسنل هستند که امیدوارم بتوانیم در این مسیر درست قدم بر داریم.

دبیر کمیته اطلاع رسانی همایش حراست از منظر آموزه های دینی با عنوان این نکته که این همایش اول اسفند سال جاری در گرگان برگزار می شود، اظهار داشت: به دنبال گرفتن پیامی از سوی مقام معظم رهبری هستیم تا بتوانیم همایش را با ظرفیت معنوی بزرگی برگزار کنیم چون در سطح کشور بیش از 120 هزار نفر عضو خانواده حراست هستند و می طلبد برای گرامی داشتن این زحمات یک همایش بزرگ برگزار شود.

بصیرنیا ادامه داد: تاکنون 160 مقاله به دبیرخانه همایش رسیده که 60 درصد آنها کشوری و 40 درصد بومی بوده و تقاضای کارکنان حراست از سایر نقاط کشور بسیار خوب بوده است.

وی اذعان داشت: به دنبال پیام مراجع برای این همایش هستیم و با چند تن از مراجع عظام صحبت شد و از طرفی قرار است استاد رحیم پور ازغدی نیز در این همایش سخنرانی کند .

ارسال نظر