به مناسبت حوادث تروریستی تهران / این دو “مرد” چه شباهتی با هم دارند!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 185 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:11 ب.ظ، شنبه، 20 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

واکنش امام خمینی (ره) به حمله صدام به ایران و واکنش مقام معظم رهبری به حوادث تروریستی روز گذشته تهران و تعابیری که این بزرگواران برای این دو رویداد بکار برده اند نشان می دهند که رهبران بزرگ در شرایط خطر چه طمانینه و آرامشی دارند .

به گزارش سرویس جهاد و مقاومت رادکانا؛ معمولا رهبران بزرگ و سیاستمداران زیرک در بحران ها و اتخاذ تصمیمات منطقی و راهبرد صحیح شناخته می شوند و تاریخ خود گویای این واقعیت است .

نمونه اش را می توان در هنگام آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در 31 شهریور سال 59 در کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مشاهده کرد .

امام راحل بعد از حمله برق آسا صدام به ایران در حالیکه کشور سیستم نظامی موثر در دفاع نداشت و نفس ها در سینه حبس شده بود ، در آن برهه خطیر صفحه های تلویزیون سیمای نورانی، آرام و متبسم امام(ره) را نشان دادند؛ آرامش امام از میان کلمات ساده و صمیمی اش به قلوب تک تک مردم ایران جاری شد:

«چیزی نیست… دیوانه ای آمده سنگی انداخته و رفته… در جنگ جوهره آدم ها معلوم می شود…»

در واقع امام ضمن دانستن شرایط نامساعد کشور در ابتدای انقلاب و از طرفی شرایط بسیار مطلوب نظامی عراق و حمایت 44 کشور از رژیم بعثی و در حالیکه تمامی معادلات نظامی و آکادمیک هم به نفع طرف مقابل بود ، رقیب را یک “دیوانه” معرفی کرد که یک سنگی انداخته و با این کار سیلی اول را محکمتر به صدام زد.

امام عظیم الشان با همین طمانینه و آرامش هشت سال جنگ به علاوه جنگ های داخلی منافقین را مدیریت کرد و اینچنین است سیره سیاستمداران بزرگ که در هنگام خطر ، ذره ای خوف به دل راه نمی دهند و خداترسی و توکل به خداوند خاستگاه این قدرت است .

واکنش جالب خلف صالح امام راحل (ره) در قبال حوادث دیروز تهران

روز گذشته نیز تهران پایتخت ایران اسلامی در حالی که 36 سال پیش ترورهای کور اوایل انقلاب را پشت سر گذشته بود ، آماج خشونتهای گروه های تکفیری و منافقین قرار گرفت ، سه گروه مسلح همزمان اقدام به عملیات تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل کردند که یک گروه قبل از اقدام دستگیر شده و دو گروه دیگر نیز با هوشیاری ماموران امنیتی به هلاکت رسیدند .

اما واکنش خلف صالح امام خمینی (ره) به نامنی و بحران روز اخیر تهران خیلی جالب و زیرکانه بود .

آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی که میزبان جوانان و دانشجویان بود حرکت تروریستی روز گذشته تهران را به یک “ترقه بازی” که معمولا توسط بچه ها انجام می شود ، تشبیه کرد و با این سخن نشان داد حرکت مذبوحانه چند تا بچه تروریست خللی در اقتدار و آینده کشور ایجاد نخواهد کرد .

معظم له فرمودند : ” این ترقه‌بازی‌هایی که امروز شد، اینها هم در اراده‌ مردم تأثیری نخواهد گذاشت و ان‌شاءالله کلک اینها کنده خواهد شد.”

ایشان در ادامه به نکته ای باریکتر از مو اشاره داشته و افزودند : البته این حوادث نشان داد اگر جمهوری اسلامی در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی این فتنه‌هاست ایستادگی نمی‌کرد، تاکنون گرفتاری‌های زیادی از این ناحیه در داخل کشور داشتیم و ان‌شاءالله اینها ریشه‌کن خواهند شد.

در واقع رهبر فرمانده کل قوا با بچه خواندن تروریست ها و ترقه بازی دیروزشان بهترین دیپلماسی را اتخاذ کرد و از طرفی روحیه و قلوب مسلمین را آرامشی دوباره بخشید و به تروریستهایی که نیم نگاهی به ایجاد آشوب در ایران را دارند فهماند که با دم شیر بازی نکنند .

و اینست منش رهبران بزرگ هنگام خطر و بحران که با تکیه بر ایمان به خدا (فاستقم کما امرت و من تاب معک و لا تطغوا انه بما تعملون بصیر)، نشان داده اند ، هیچ چیزی نمی تواند در اراده و تصمیم آنها برای هدایت جامعه تاثیر گذار باشد .

انتهای پیام /

ارسال نظر