بچه ها لطفا در چهارشنبه سوزی شرکت نکنید
تعداد بازدید تعداد بازدید: 813 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:46 ب.ظ، سه شنبه، 27 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

ملیکا جهانگیری راد گفت: خانواده ها در چهارشنبه نسبت به بچه هاشون مسئولیت پذیری بیشتری را ابراز کنند.

IMG_0050به گزارش رادکانا، ملیکا جهانگیری راد دانش آموز موفق و آینده دار دبیرستان دخترانه شاهد کردکوی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانش آموزی رادکانا در بیان مشکلات و حوداث ناگوار چهارشنبه سوری سخنان خوبی را بیان کرد که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

این دانش آموز فعال و با استعداد در این گفتگو با اشاره به اینکه بهتر است در چهارشنبه سوری شرکت نکنیم گفت: باید در چهارشنبه سوری آتش بازی را کنار گذاشت ولی خود ماهیت اصلی چهارشنبه سوری که بصورت یک فرهنگ درآمده را نمی توان کنار گذاشت، اما ما غیر از آتیش بازی در این شب یه فرهنگهای دیگری هم داشتیم که فکر می کنم مرده اند.

وی ادامه داد: بجای اینکه از ترقه استفاده کنیم یا مثلا از مواد محترقه که باعث آسیب رساندن به خودمان می شود و عیدمان را خراب می کند از برنامه های فرهنگی سالم دیگری استفاده کنیم و مسئولین ما بکوشند این برنامه های فرهنگی سالم و در جامعه ما نهادینه شود.

جهانگیری راد در بخش دیگری از این گفتگو می گوید: خانواده ها در چهارشنبه نسبت به بچه هاشون مسئولیت پذیری بیشتری را ابراز کنند.

این دانش آموز زرنگ اظهار داشت: بخاطر اینکه فرزندشان اقدام به خرید مواد محترقه غیراستاندارد و غیرمجاز می کنند که این نیازمند کنترل و رسیدگی از سوی خانواده می باشد.

وی افزود: خانواده ها نباید به فرزندانشان اجازه دهند تا مواد محترقه از افراد سودجو و دست فروش بخرند و استفاده کنند.

IMG_0048

جهانگیری یادآور شد: خانواده ها باید دقت کنند که فرزندانشان اگر این آخر سال اتفاقی برایشان بیفتد بخاطر این حادثه هیچوقت نمی توانند خودشان را ببخشند.

ملیکا جهانگیری راد خطاب به دوستان دانش آموز خود اظهار داشت: چهارشنبه آخر سال خود را خراب نکنند.

وی افزود: در خیابان جلو پای مردم ترقه پرت نکنند و باعث اذیت و آزار مردم نشوند شاید در بین این افراد کسانی باشند که دارای مشکل قلبی هستند و یا امراض دیگر که ممکن است باعث بروز حوادث جبران ناپذیری شود.

این دانش آموز در خاتمه خطاب به فروشندگان مواد محترقه گفت: این کار بسیار بد است و مسئولین محترم شهرستان باید در خصوص مقابله با این افراد اقدامات سنجیده ای را انجام دهد.

ارسال نظر