بگذارید «من روحانی هستم» را مردم ممیزی کنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 526 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:17 ب.ظ، یکشنبه، 28 اردیبهشت، سال 1393 نظرات یک نظر

کنفرانس خبری عوامل تولید و توزیع مستند «من روحانی هستم» روز گذشته با حضور زهرا حقی نماینده گروه چندرسانه‌ای شفق، حجت نیکی ملکی مدیر شبکه اجتماعی افسران و یاسر جلالی مدیر سفیر فیلم و خبرنگاران رسانه‌های خبری در خبرگزاری «نسیم» برگزار شد.

man rohani hastam (1)به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، کنفرانس خبری عوامل تولید و توزیع مستند «من روحانی هستم» روز گذشته با حضور زهرا حقی نماینده گروه چندرسانه‌ای شفق، حجت نیکی ملکی مدیر شبکه اجتماعی افسران و یاسر جلالی مدیر سفیر فیلم و خبرنگاران رسانه‌های خبری در خبرگزاری «نسیم» برگزار شد. پیش‌تر رسانه‌های اصلاح‌طلب سازندگان این مستند را افرادی ناشناس و هویت آنان را نامعلوم توصیف کرده بودند تا از این طریق آنان را تخطئه و مستند را زیر سؤال ببرند. حتی روزنامه شرق در یک گاف کم‌نظیر، یک مؤسسه تبلیغاتی را عوض از گروه چند رسانه‌ای شفق گرفت و نوشت که مسئولان مؤسسه از وجود چنین مستندی بی‌اطلاع هستند!

man rohani hastam (7)

مستند می‌گوید روحانی انقلابی است

حجت نیکی‌ملکی، مدیر شبکه اجتماعی افسران در این نشست خبری گفت: این نشست با هدف پایان دادن به حاشیه‌سازی‌های رسانه‌ای علیه رئیس‌جمهور برگزار شده است، چه آنکه این مستند می‌خواهد بگوید: من یک روحانی انقلابی هستم.
ملکی افزود: «من روحانی هستم» مستندی است که با حفظ شأن و جایگاه ریاست جمهوری، سوابق انقلابی ایشان را به تصویر کشیده و حضور ایشان در حساس‌ترین پرونده‌های تاریخ نظام جمهوری اسلامی را بیان کرده است.

man rohani hastam (6)

اختلاف روحانی، هاشمی و لاریجانی به ما مربوط نیست!

یاسر جلالی، مدیر سفیر فیلم نیز در این نشست خبری گفت: ما ترجیح می‌دهیم که به کار بپردازیم تا به حاشیه اما وقتی دیدیم در حد سران قوه نیز در این مسئله وارد شدند، لازم دیدیم پاسخ دهیم. وی افزود: این مستند از جنس کارهای شبکه‌های اجتماعی است که دولت هم به دنبال رفع فیلتر است. جلالی در مورد فعالیت‌های سفیر فیلم گفت: مستند «من روحانی هستم» اولین محصول ما نیست و همین الان ۱۸ اثر روی سایت ما برای فروش قرار دارد، البته در همه مدت فعالیت ما کسی «ندیده» مستندهای ما را نقد نکرده بود!

مدیر سفیر فیلم درباره دروغ خوانده شدن حضور روحانی در ماجرای مک فارلین گفت: برخی مسائل مربوط به این مستند، به ما مربوط نیست. اگر آقای لاریجانی و روحانی و هاشمی با هم اختلاف نظر دارند، این اختلاف نظر به ما مربوط نمی‌شود.

man rohani hastam (11)

ادبیات امنیتی در فضای فرهنگی پسندیده نیست

جلالی درباره اتهامات علیه این مؤسسه گفت: در هر دوره‌ای «سفیر فیلم» متهم به گرایشی خاص شده است که این برای ما جذاب است. ما بعد از مستند «یزدان تفنگ ندارد» متهم به انتساب به جریان انحرافی شدیم. بعد از مستند «کدام انحراف؟» متهم به «دولت‌ستیزی» شدیم و اکنون نیز متهم به «تقابل علیه دولت یازدهم» شده‌ایم.

وی ادامه داد: ادبیات امنیتی در فضای فرهنگی پسندیده نیست. تجربه نشان داده کسانی که با این ادبیات وارد فرهنگ شده‌اند، ماندگار نشده‌اند. توصیه ما این است که فضا را نباید دوقطبی کرد. کشور در مراحل و شرایط حساسی است. ما باید به جای ایجاد فضاهای دوقطبی کاذب به مسائل مختلف اقتصادی بپردازیم و با مطالبه از دولت و کمک به آن به کشور خدمت کنیم. مدیر سفیر فیلم در ادامه به موضوعات دیگر مستندهای این مرکز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این ترس برای ما به وجود آمده است که کارهایی که در حوزه بانکداری و نفت آماده کرده‌ایم نیز با برخورد امنیتی مواجه شود.

man rohani hastam (5)

معترضان مستند خودشان را در حفاظت دولت نبینند

جلالی با اشاره به حملات علیه این مرکز گفت: سه بار سرور ما عوض شد. ما پیش‌بینی این حجم از مخاطبان را برای دانلود نداشتیم و سرورها را اضافه کردیم. چندین بار از داخل کشور به سایت ما حمله شد. قوانین کشور به ما اجازه می‌دهد که در این باره پیگیری کنیم. از بیش از ۱۵۰ مورد از روزنامه‌ها و رسانه‌ها به ما حمله شده و تهمت زده‌اند. این افراد خودشان را خیلی در دایره حفاظت شده دولت نبینند و آماده جواب دادن باشند.

دولت نتوانسته مستنداتی به دادستانی ارائه کند

جلالی در مورد احتمال برخورد قضایی با عوامل مستند هم گفت: ما استقبال می‌کنیم که دادگاهی تشکیل شود و از دولت خواهش می‌کنیم که از ما شکایت کند. ۱۰ روزی است که معاونت حقوقی دولت هنوز نتوانسته است مستندات خود را به دادستان تحویل دهد. وی افزود: نامه‌های لغو مجوز اکران مستند در دانشگاه‌ها موجود است.

man rohani hastam (4)

می‌خواهند تصویری جعلی از روحانی نشان بدهند

زهرا حقی، نماینده گروه «چند رسانه‌ای شفق» نیز در نشست خبری عوامل مستند «من روحانی هستم» گفت: از همان ابتدای روی کار آمدن آقای روحانی مشخص بود که به دلیل دوری هشت ساله ایشان از فضای سیاسی از شخصیت ایشان سوءاستفاده کنند و تصویری جعلی از ایشان به نمایش بگذارند، به همین سبب ما سعی کردیم بیشترین تکیه تحقیقاتمان را بر اساس منابع رسمی منتشر شده بگذاریم. به علت اینکه ما علم قطعی به حساسیت آن داشتیم، بیشترین کار را روی تحقیق آن گذاشتیم. وی افزود: آقای روحانی به تنظیم کتاب خاطرات خود خیلی حساسیت داشتند و این مسئله ما را در سندیت این کتاب مطمئن‌تر می‌کرد. این کتاب تا سال ۵۸ را روایت می‌کرد. برای پس از آن سعی کردیم به منابع نزدیک به ایشان رجوع کنیم، بنابراین به خاطرات آقای هاشمی رجوع داشتیم. حقی در مورد معیارهای ساخت مستند اظهار داشت: اولین معیار ما عدم‌نقض حریم شخصی بود و اینکه هر آن چه از آقای روحانی می‌گوییم همانی باشد که آقای روحانی خودشان گفته‌اند و به صورت رسمی منتشر شده است. معیار دوم حفظ شأن دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور ایران بود. ما اصلاً به دنبال مسائل و اطلاعات حاشیه‌دار نرفتیم، چون نمی‌خواستیم حاشیه‌ای داشته باشیم زیرا یکی از خط قرمزهای ما عدم حاشیه‌سازی برای دولت‌هاست.

man rohani hastam (9)

اولین روز فاز دوم هدفمندی، تخریب‌ها علیه مستند شروع شد

حقی با اشاره به رونمایی مستند در ۹ دی، سالروز تولد رئیس‌جمهور گفت: چهار ماه از رونمایی از این مستند گذشت و اکران‌های زیادی صورت گرفت و ما سراغ کار بعدی خود رفتیم. عده‌ای اولین روز بعد از آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها طی مصاحبه‌ای با یک منبع آگاه از نهاد ریاست جمهوری و سپس با مصاحبه تند مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور که ادبیات امنیتی و واقعاً شگفت‌انگیزی داشت، پروژه تخریب این مستند را آغاز کردند و به یکباره ما تیتر اول همه این روزنامه‌ها شدیم. مگر می‌شود چنین اتفاقی بدون اتاق فکر صورت گرفته باشد؟! چند نفر خاص برای این روزنامه‌ها مطلب می‌نوشتند و هر روز مسئولانی را که حتی مستند را ندیده بودند، وادار به موضع‌گیری می‌کردند.

حقی افزود: فتنه به ما نشان داد این رسانه‌ها از بیرون خط می‌گیرند. سناریویی که علیه ما اجرا شد خیلی جالب و عجیب شد. ابتدا به محتوا و تدوین اشکال گرفتند. منابع را نشان دادیم، سپس گفتند مغرضانه ساختید ولی وقتی مخاطب می‌دید، برایش سؤال بود که کجای آن مغرضانه است؟! و اخیراً اشکالی که همین الان که من این جا هستم به این مستند گرفته‌اند این است که چرا الان چنین چیزی را ساخته‌‌‌اید؟!

man rohani hastam (14)

ما با شناسنامه‌مان آمدیم!

نماینده گروه چند رسانه‌ای شفق درباره تخریب‌ها علیه عوامل مستند گفت: هزاران دروغ علیه ما نوشته شد، چرا؟ به چه پشتوانه‌ای این همه دروغ گفته شد؟ اینهایی که این همه دروغ گفتند و تهمت زدند، چرا خود را مصون از برخورد می‌دانند؟ آیا چاپ این همه دروغ با پول شخصی است یا پول بیت‌المال؟ چرا این همه دروغ؟ این همه افترا و تهمت؟ چرا این همه فشار روی قوه قضائیه برای برخورد با چند دانشجو؟

وی در همین زمینه افزود: تا مرز تکذیب هویت ما پیش رفتند. من امروز اینجا هستم با همه معذوریت‌هایی که یک خانم دارد. اینجا در برابر دوربین‌ها هستم تا با شجاعت از مظلومیت این مستند دفاع کنیم. از ما شناسنامه خواستند، آیا همیشه با مستندها این طور برخورد می‌کنند؟ ما با شناسنامه و گذرنامه‌مان آمده‌ایم تا بگوییم از این پس قرار است هر که نقد می‌شود با شناسنامه باشد.

شهامت ندارند بگویند خاطرات هاشمی دروغ است!

حقی در مورد منابع کار گفت: تمام اطلاعات مستند ما معتبر است و با استناد به کتب منتشر شده رسمی صورت گرفته است و تمام این فیلم‌هایی که ما استفاده کردیم در اینترنت قابل دانلود است و از هیچ منبع محرمانه‌ای استفاده نکرده‌ایم.

وی افزود: تخریب‌کنندگان ما شهامت این را نداشتند که از پشت پرده بیرون بیایند. ما این مستند را از خاطرات آقای هاشمی ساخته‌ایم. اگر مدعی هستید این بخش از مستند دروغ است چرا با ما برخورد می‌کنید؟ شاید شهامت این را ندارید که بگویید چه بسا خاطرات آقای هاشمی دروغ است. برای ما جالب است که از یک مستند ۵۶ دقیقه‌ای فقط به یک بخش خاص بپردازند تا کاری کنند که آن مستند دیده نشود.

man rohani hastam (15)

بگذارید مردم این مستند را ممیزی کنند

حقی با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور که بهترین ممیزی را وجدان مردم دانست، گفت: اجازه بدهند مردم این مستند را ممیزی کنند. اجازه بدهند این مستند اکران شود تا در ممیزی وجدان مردم واقع شود نه اینکه جلوی اکران آن را بگیرند. به ما می‌گویند دروغ گفته‌اید؟ اگر می‌گفتیم روحانی اصلاح‌طلب است و به نخست‌وزیری میرحسین موسوی رأی داده است راستگو بودیم؟ تقصیر مستندساز چیست که آقای روحانی به موسوی رأی نداده است و یکی از عوامل مؤثر در جمع کردن غائله ۱۸ تیر است.

. . . و جملاتی خطاب به رئیس‌جمهور. . .

وی افزود: ما به کارمان اعتقاد داشتیم و جزم ما بر ادامه این راه است. من چند جمله خطاب به آقای روحانی به عنوان فردی که شناسنامه و گذرنامه‌ام را نشان دادم و اثرم نیز شناسنامه‌دار است می‌گویم: ما فکر می‌کردیم ابتدایی‌ترین معذورات یک خانم و ابتدایی‌ترین اخلاق رسانه‌ای رعایت می‌شود، اما نشد. خطاب من به ایشان به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشورمان این است: ما این دغدغه را داریم که کسانی که وقتی به حکم خدا توهین می‌شود، سکوت می‌کنند، امروز در برابر مستندی که سوابق انقلابی شما را نشان می‌دهد، شروع به عربده‌کشی کرده‌اند، فکر می‌کنیم اینها قصد دارند هاله‌ای برای شما ایجاد کنند تا منتقدان شما را از شما جدا کنند. حوادثی که دارد امروز اتفاق می‌افتد شباهت زیادی به سال ۷۵ دارد. این روزنامه‌های زنجیره‌ای شباهت زیادی به روزنامه‌های زنجیره‌ای آن سال‌ها دارد. آقای رئیس‌جمهور اینها کسانی هستند که شعار «عبور از روحانی» را سر خواهند داد. ما به وعده‌های الهی اعتقاد داریم «ان تنصروالله ینصرکم» ما برای خدا کار کردیم و خدا هم به ما تفضل کرد و ما با ایمان به وعده‌های الهی ادامه خواهیم داد. این «غوغازیست‌ها» برای محکمه الهی چه جوابی آماده دارند؟ یقین بدانید که آن روز و آن محکمه نزدیک است.

قابوس نامه می گوید:

سلام خدا قوت
سایت شما بازدید شد

ارسال نظر