بیانیه صریح ۱۵۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد گرگان خطاب به رئیس دانشگاه
تعداد بازدید تعداد بازدید: 593 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:06 ب.ظ، یکشنبه، 11 خرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

در پی غفلت های مسئولین دانشگاه آزاد گرگان در حوزه فرهنگ، ۱۵۰۰ تن از دانشجویان این دانشگاه بیانیه ی صریحی خطاب به ریاست دانشگاه صادر کردند.

بیانهبه گزارش رادکانا، 1500 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد گرگان در پی برخی غفلت های مسئولان دانشگاه در حوزه فرهنگ، بیانیه ای صادر کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی
حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی): انتظار من از شما دانشجویان، «عدالت خواهی» است.

دانشگاه آزاد اسلامی بی تردید یکی از بزرگترین ابتکارات و جهش های علمی صورت گرفته بعد از انقلاب اسلامی ایران است. تاسیس دانشگاهی اسلامی با هدف دسترسی همگان به امکانات آموزشی و تحصیلی و حرکت به سوی تحقق عدالت اجتماعی در حوزه آموزش عالی. واژه پرمغز و سرشار از مفهوم «اسلامی» در قالب نام دانشگاه علاوه بر آنکه عمق نگاه امام راحل و موسسان این دانشگاه را نمایان ساخت، خط مشی همیشگی فراروی مسئولان این دانشگاه تا به انتهای تاریخ در راستای اعتلای اسلام و فرهنگ ناب محمدی صل الله علیه و آله و سلم نهاده است.

 

اما آنچه امروزه فرزندان روح الله را در دانشگاه آزاد گرگان سرشار از اندوهی تاسف بار و نگران ساخته است، بی تردید بی توجهی مفرط مسئولان به فرهنگ و حرکت های فرهنگی دانشجویان است که در نگاه تک بعدی مسئولان دانشگاه مغفول مانده است.

 

 

بنابراین ما جمع 1500 نفره از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گرگان به دلیل این غفلت های عامدانه در حوزه فرهنگ با وجود تذکرات، توصیه ها و نصیحت های مشفقانه قبلی در اولین گام بدینوسیله اعتراض کتبی خود را نسبت به برخی مسائل که به اختصار در ذیل آمده در قالب این بیانیه و طومار اعلام می داریم:

 

1. وضعیت اسفناک حجاب و عفاف در دانشگاه که هر روز به دلیل عدم واکنش مناسب فرهنگی با جاهلان و برخورد قهری با عامدان آن‌ها را جسورتر و در هنجارشکنی دینی و فرهنگی گستاخ تر کرده است. نگاه صرف اقتصادی ریاست دانشگاه تنها با هدف جذب دانشجوی بیشتر و کسب درآمد از محل شهریه بدون توجه به نیاز مبرم دانشگاه به تدابیر ویژه فرهنگی خود بسترساز اصلی این هنجارشکنی در حوزه حجاب و عفاف بوده است.

 

2. گرچه سیاست گذاری و اقدام مناسب در این حوزه وظیفه محرز مسئولان دانشگاه است؛ اما دانشجویان نیز رسالت تاریخی خود را در دفاع از حریم ارزش ها فراموش نکرده اند و قطعا در صورت ادامه حرکت های غافلانه مسئولان، دانشجویان خود وارد صحنه خواهیم شد و اقدام انقلابی مان بی شک مسئولان را غافلگیر خواهد کرد و این رویه را به توفیق الهی اصلاح خواهیم کرد.

 

3. گسیل بودجه ها و اعتبارات فرهنگی دانشگاه از سوی مسئولان دانشگاه آزاد گرگان به سمت هزینه های جاری و عمرانی خود ضمن جفای به فرهنگ تخلفی محرز و آشکار و غیرقابل گذشت است. بی شک این گونه جابجایی های عامدانه در تخصیص اعتبار جز به انزوا بردن و مظلومیت فرهنگ و حرکت های فرهنگی در دانشگاه ها که مرکز و نقطه عطف تحولات کشور اند حاصلی نخواهد داشت.

 

مسئولان؛ فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر مهمتر بودن فرهنگ از اقتصاد را همواره آویزه گوش خود کنند و بدانند این فرمایشات تنها برای قاب کردن و نصب در اتاق کارشان نیست؛ بلکه برنامه ای برای پیمایش مسیر سعادت و پیشرفت و آبادانی است؛ بنابراین ما دانشجویان مجدانه تا تخصیص و هزینه اعتبار فرهنگی در مجرای صحیح خود که حمایت از حرکت ها و طرح ها و ایده های فرهنگی دانشجویان و تشکل ها و کانون ها در راستای آرمان ها و اصول انقلاب است، از پای نخواهیم نشست و از صرف بیت المال مسلمین در مسیر ناصواب جلوگیری خواهیم کرد.

 

4. از آنجا که مسئولان دانشگاه در دریافت کدهای رهبری در فرمایشاتشان در حوزه فرهنگ همواره عاجز بوده اند، حال که رهبر فرزانه انقلاب خود به طور صراحت در رهنمودهای نوروزی شان در مشهد مقدس با تکیه بر اهمیت حرکت های خودجوش فرهنگی جوانان مومن و انقلابی کشور و امید به اصلاح فرهنگ توسط اقدامات فرزندان خود در دانشگاه ها بر تقویت جناح فرهنگی مومن توسط مسئولین تاکید می ورزند، حداقل انتظاری که از مسئولان دانشگاه می رود، حمایت همه جانبه از طرح ها و ایده های فرهنگی دانشجویان و بها دادن به آنها و صرف هزینه های طبیعی است که انصافا سرمایه گذاری جهت رشد نهال انقلاب و بارور کردن آن است.

 

و نکته مهم تر اینکه عملکرد این روزهای ریاست دانشگاه در عدم حمایت فرزندان انقلابی و مومن فرهنگی تنها به عدم تقویت جناح فرهنگی مومن و عدم انجام فرمان رهبری تعبیر نخواهد شد؛ بلکه معنای اصلی آن در صورت ادامه روند اخیر عملا تقویت جناح هتاک ارزش ها و هنجارشکن خواهد بود.

 

و اما خطاب آخرمان به آقای عجم نوروزی، ریاست دانشگاه است که ایشان و همکارانشان بدانند این آخرین هشدار و تذکر مشفقانه و دلسوزانه انبوه دانشجویانی است که مدتهاست دغدغه ها و نگرانی هایشان از اوضاع فرهنگی دانشگاه خواب را از چشمانشان گرفته است.

 

بی شک در صورت عدم اصلاح رویه فعلی و عدم اقدام عملی در حوزه فرهنگ و با لبریز شدن کاسه صبر دانشجویان مومن و انقلابی در اولین گام این طومار را با امضای 1500 دانشجو به محضر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی از جمله میرزاده؛ طاها هاشمی؛ اشراقی، نوه گرانقدر امام؛ استاندار؛ نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تقدیم کرده و در گام های بعدی از تمام حقوق و ابزارهای قانونی خود از جمله تجمع و تحصن و انجام کنفرانس مطبوعاتی جهت استیفای حقوق حقه خود جهت تحصیل در محیطی سالم و امن و پاک عاری از هر گونه تنش و بی مبالاتی فرهنگی و غفلت از اصول اساسی نظام استفاده خواهیم کرد.

 

در پایان ضمن اعلام امادگی برای نثار جان خویش در راه پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات مطاع رهبر فرزانه انقلاب، بر توجه همه مسئولان به خواسته های ظریف و کارشناسانه رهبری در تمامی حوزه ها بخصوص فرهنگ تاکید کرده و امیدواریم در این پیچ تاریخی، دانشجویان، پرچمداران شایسته ای برای تمدن اسلامی و مسئولان فرماندهان بایسته ای برای جنگ نرم باشند./snn

ارسال نظر