به همسالان خود توصیه می کنم در شب چهارشنبه سوری از خانه های خود خارج نشوند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 715 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:28 ب.ظ، دوشنبه، 26 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

پوریا دیلمی گفت: بیاییم چهارشنبه سوری را در کنار خانواده هایمان بمانیم و از تفریحات سالمی بهره ببریم که هیچگونه آسیبی به ما نمی رساند.

IMG_0012به گزارش رادکانا، پوریا دیلمی دانش آموز سال سوم راهنمایی مدرسه غیرانتفاعی حضرت ابوالفضل (ع) کردکوی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانش آموزی رادکانا در پاسخ به این سوال که چه کنیم تا چهارشنبه آخر سال به خوبی و خوشی سپری شود، گفت: امروزه چهارشنبه سوری واسه یه عده از جوانان داخل خیابان ماندن و اذیت و آزار دیگران بواسطه ترقه بازی و سر و صدا معنا می شود و باعث بروز حوادث غیرقابل جبران می شود.

وی ادامه داد: بیاییم چهارشنبه سوری را در کنار خانواده هایمان بمانیم و از تفریحات دیگری بهره ببریم که هیچگونه آسیبی به ما نمی رساند.

دیلمی می گوید: اگر جوانان امروزی در این شب باعث بروز خطرات و حوادث نمی شدند می توانستیم تفریحی مناسب همراه با لذت و شادی در این شب قشنگ و بیاد ماندنی داشته باشیم.

IMG_0014

این دانش آموز خوش اخلاق در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار دانش آموزی ما مبنی بر اینکه خانواده ها باید برای مقابله با اینگونه حوادث چه اقداماتی انجام دهند، اظهار داشت: هر خانواده دارای عقاید خاصی می باشد که بر اساس همان عقاید عمل می کند ولی اگر خانواده ای بخواهد به نحو احسن از فرزند خود مواظبت کند و سال خوبی داشته باشد و عید را به خوبی سپری کند باید بگونه ای رفتار کند که فرزند خود را قانع کند تا در کنار خانواده خود به تفریحات سالم و مناسب دیگری بپردازد.

این دانش آموز جوان افزود: خانواده ها باید از اینکه فرزندشان با دوستان ناباب به خیابان برود و در این ناهنجاری ها شرکت نماید با راهکارها و تدابیری که خودشان بعنوان یک خانواده می دانند مانع رفتنشان به این گونه محافل شوند.

IMG_0013

پوریا دیلمی در پاسخ به سوال سوم خبرنگار دانش آموزی رادکانا در مورد اینکه توصیه شما بعنوان یک دانش آموز به دیگر دانش آموزان و همسالان شما به جهت عدم حضور در چهارشنبه سوری چه می باشد، بیان داشت: به دانش آموزان و همسالان خود توصیه می کنم در شب چهارشنبه سوری از خانه های خود خارج نشوند و در اینگونه ناهنجاری ها که به ظاهر خوش می گذرد شرکت نکنند و به ضرر خود حرکت اشتباهی انجام ندهند.

دیلمی اضافه کرد: ما می توانستیم در سالهای گذشته تا به امروز چهارشنبه های پایانی بهتری داشته باشیم اما متأسفانه با توجه غفلت برخی هم سن و سالان ما و دیگر سنین شاهد بروز حوادث بسیار ناراحت کننده ای بودیم.

این دانش آموز با استعداد مدرسه غرانتفاعی حضرت ابوالفضل (ع) کردکوی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار دانش آموزی رادکانا در خصوص اینکه توصیه شما به صنوف (مغازه دارانی) که در کنار شغل خود اقدام به فروش مواد محترقه می کنند چه می باشد، گفت: از مغازه داران خواهشمندم برای کشب سود ناچیز به مردم مخصوصا جوانان ترقه نفروشند.

IMG_0017

وی ادامه داد: این قبیل مغازه داران موجب ضرر و زیان خود می شوند زیرا ممکن است آن ترقه ای که به مردم فروخته است موجب اذیت و آزار خانواده وی شود.

دیلمی تصریح کرد: آیا آن مغازه دار و یا فروشنده ای که به بچه مردم ترقه می فروشد آیا تمایل دارد یکی به فرزند خودش ترقه بفروشد و باعث صدمات خانواده اش شود. مطمئنا هیچگاه همچین چیزی نمی خواهد.

پوریا دیلمی در آخرین سوال خبرنگار دانش آموزی این پایگاه خبری مبنی بر اینکه نیروی انتظامی و دیگر ارگان های امنیتی باید با فروشنده های مواد محترقه چه برخوردی کنند، اظهار داشت: نیروی انتظامی و مقامات امنیتی باید برای مقابله با افراد سودجو و منفعت طلب پیگیری های بیشتری انجام دهند و منبع اصلی فروش اینگونه مواد را پیدا کنند تا هیچوقت شاهد حوادث و مشکلات دردناک نباشیم.

ارسال نظر