بیش از ۴هزار گلستانی راهی کربلا شدند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 252 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:45 ب.ظ، چهارشنبه، 4 آذر، سال 1394 نظرات بدون نظر

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این که بیش از چهار هزار گلستانی راه کربلا شدند، گفت: پرورش یافتگان مکتب حسینی همواره طرفدار و حامی مظلومین عالم هستند.

1873650به گزارش رادکانا، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص پیاده روی در اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: سنت حسنه ای در گذشتگان ما بود که در روز اربعین از نجف تا کربلا را پیاده طی می کردند و خیلی از بزرگان این کار را به عنوان یک سنت حسنه هر ساله تکرار می کردند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: اما آنچه که امروز در اربعین حسینی اتفاق می افتد از یک شکوه و عظمت خاصی برخوردار است که همه عالم از این اقدام عاشقان حسینی متعجب هستند.

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد با بیان اینکه پیاده روی برای سلامت انسان مفید است تصریح کرد: اگر این پیاده روی آمیخته بامعنویت شود از پاداش الهی برخوردار می شود.

وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی اردویی برای گروه های هدف جامعه خاطر نشان کرد: پیاده روی در روز اربعین بهترین اردوی فرهنگی و معنوی است.

وی افزود: مسلمانان به عشق امام حسین (ع) و شهدای کربلا و به یاد اسارت و پیاده روی های بازماندگان حسینی، از شهرهای مختلف عراق و همچنین سراسر جهان در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی شرکت می کنند و حماسه بین المللی را رقم می زنند.

ولی نژاد تصریح کرد: امروز پیاده روی مردم در اربعین یک حماسه بزرگ و نقطه عطف تاریخی و تبلور عشق، ایثار و فداکاری است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان افزود: مردم ما در روز اربعین به همه عالم می فهمانند که عشق به امام حسین (ع) از قلبشان نه تنها کم نمی شود بلکه روز به روز زیادترهم می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر